Kultura na forumu

Slažem se, ako išta ne volim…to su onda “helicopter parents” koji letaju za svojom djecom u stopu. No da je jasna granica što treba pustiti dijetetu, a što ne…svakako nije…
Sve što sam rekao u ovoj temi ne odnosi se striktno na tu temu gdje netko transparentno traži uslugu za 2kn, nego govorim općenito što mislim da je ispravno postupanje ukoliko se prepoznaju ikakve neregularnosti kod oglasa. Pogotovo ako oglašivač pokušava prodati nešto “uveličano”, znači lažno tvrditi da nešto vrijedi što realno ne vrijedi centa…

Ok, upozorit na zamke, na samog prodavaca, na sumnjivu uslugu/radnju koja je, ajmo reci, van nekakve normalne domene, tj. malo tko bi tako nesto prepoznao ili slicno je ok. Ali, covjek je jasno, crno na bijelo napisao oglas. Da, cijena je mala, ali nema nikavih skrivenih stvari. To sto netko ne zeli raditi za 2kn je ok, ali ne treba o tom kokodakat u tudjem oglasu.

Hebiga, oglas je očito po nečemu “extra” kada su navalili komentari. Da li je upitno što je to “extra”?

Što da sam ja stavio oglas (namjerno ću sad preuveličati) "Tražim da mi netko napravi novi Facebook za kunu i da je bolji od postojećeg?"
Naravno da se izlažem kritici sa tako nesuvislom idejom…

Sada ćeš ti reći da je Facebook za kunu skroz nerealan, dok je 300 riječi za 2kn koliko toliko ipak realno.
Tu se vraćamo na početak priče i možemo primjetiti da su komentari upravo taj feedback koji će presuditi da li je nešto nerealno, a ne ja ili ti. :slight_smile:

Komentari su dobar feedback kupcima, ali i prodavaču da vidi je li možda zabrazdio previše izvan granice normalne.

I na kraju krajeva, komentari su samo dodatne smjernice oko oglasa. Ako je netko zainteresiran da piše članke za 2kn, zašto bi ga komentari smetali. Taj opet najbolje zna za sebe da mu treba recimo referenca i da će progutati ovaj put rad za samo 2kn kako bi stekao iskustvo…

Ono što je realan problem, autor oglasa nakon 50-ak komentara ne može više pregledno updejtati svoj oglas s novom objavom. No taj problem postoji i ako se na oglas javi 50 zainteresiranih pozitivnih komentara…i to je tehnička stvar do foruma.

1 Like

Evo to je sažetak svega… apsolutno se slažem… meni na moje oglase ne smetaju komentari, mogu mi samo pomoći da smjestim svoju ponudu u realne okvire, a potencijalnim kupcima/radnicima da odluče žele li ili ne to raditi… zabraniti komentare znači smrt toj temi, manje pregleda, manje izbijanja na vrh, manje svega…

Zaključao sam nesretni topic, s time da sam morao obrisati zadnji tomin komentar.
Šta jest jest, tomo ima kronični nedostatak kućnog odgoja jer ne zna gdje je granica. Razumijem da se jednom negoduje zbog niske cijene za članak. Razumijem da se i drugi put negoduje, ali ljudi moji - ipak mora postojati neka granica.

I kaj sad? Zakljucali ste covjeku topic jer se skupilo par dusebriznika koji su spamali.
Ekvivalent bi bio otprilike kao da drzava zatvori ducan s privatnim avionima jer su preskupi za vecinu gradjana.
GJ

Ako vec oces usporedbu sa avionima, ovo bi bilo kao da kupac oce kupiti F117 za 10000 kuna ili prodavac prodaje Cessnu za 100 000 000 kn.

Sada sam povrijeđen i uvrijeđen! Oprosti, ali gdje sam ja bilo koga vrijeđao, kršio bilo kakva pravila foruma ili na bilo koji način pisao nešto što nije istina? Za sebe osobno mislim da sam jako lijepo odgojen i tako se i ponašam kako su svakodnevnom životu tako i u online životu i pisanju… Reći da mi nedostaje kućnog odgoja je uvreda na moj račun (i račun mojih roditelja)- a ako se oglasi ne smiju komentirati onda jednostavno neka svaki oglas bude lock odmah u startu i nemate tih problema. Ukazati nekome na problem njegovog oglasa nije ništa loše, ali očito ovdje vrijede neka druga pravila koja ja ne mogu, a možda niti ne želim razumijeti.

Suzdržati ću se od daljnih komentara, jer očito nije mjesto koje je otvoreno za razmjenu mišljenja iako bi upravo to trebalo biti. Svako dobro svima :slight_smile: Čitamo se i dalje…a kada ja budem nešto pisao (oglas ili bilo što drugo) znajte da najviše od svega želim komentare, jer to je ono zbog čega i napišem post, da čujem iskustva, ponude, mišljenje drugih. Lp

Ovaj forum je odavno postao jedna velika Birtija, gdje se vode najvise diskusije o nekim nebitnim stvarima.Puno prevaranata, lazova, klonova i trolova, a clanovi koji vrijede nesto napustaju forum, vidim APazinjana vise nema.

Jednostavno kad uprava foruma da nogu svim varalicama onda ce forum imati nekog smisla, do tada kao sto rekoh ostaje samo jedna birtija :slight_smile:

1 Like

koja je svrha foruma ako se nece raspravljati o temama… ?

Pa ne kuzim kaj je tu lose ili zabranjeno? To je princip slobodnog trzista. Svatko ima pravo ponudit sto hoce, a trziste ce mu samo reci da li je u cijeni ili nije. U kapitalizmu se ne sudi rijecima vec novcanikom…

bome se pravo razvila rasprava…hehe

Aha u tome ne vidiš ništa loše, a u slobodi komentiranja vidiš? Prema kojim ti točno mjerilima u životu funkcioniraš, baš da mi je znati. Nagradi glupost, a poštenje i slobodu govora zameti ispod otirača!?

Sve ima svoje mjesto i vrijeme. Probaj svoj komentar stavit na njuskalo…

Njuškalo nije forum nego oglasnik!

U komentiranju nedostaje takta. Nedostaje vica, nedostaje duha. Ljudi moji, pa nismo ovdje da se pokoljemo na nož nego da surađujemo i da iz međusobne interakcije nastane nova vrijednost.

Tipičan primjer je ovaj nesretni oglas za članke po 2 kn.

Umjesto da komentar bude u polušaljivom tonu:

  • Sorry, zar nisi zaboravio jednu nulu? :slight_smile:

… odmah se počinje s napadima i osuđivanjima. Popustite malo.

S druge strane oglašivač takve negativne komentare nije iskoristio u svoju koristi - isprike na krizu, da će biti viša cijena nakon nekog vremena, platio bi više da može i slično.

Sorry ljudi, ali oštrim pristupom nema napretka.

Zašto sam zatvorio temu o člancima za 2 kn? Zato što je bilo 5 postova (6. sam izbrisao) od člana tomo007 koji su svi bili u istom tonu - pljuc, pljuc, pljuc, kenj, pljuc

Iskoristimo nastalu situaciju kako bi iz nje svi nešto naučili i počeli se ophoditi prema forumskoj zajednici s malo više poštovanja.

gledajte nisam mislio ništa loše s tih 2 kn…Financijska situacija je lošija pa sam ponudio bilo šta da se zaradi. S vremenom bi se povećala cijena

Pa nije covjek postao u podforum Birtija vec je postao u podforum Oglasi. U cemu je problem? Zato i velim da sve ima svoje mjesto i vrijeme. Nema potrebe gadit po tudjem oglasu. Svoje nezadovoljstvo si mogao izraziti u sekciji Birtija ili nekoj drugoj i bok. Oglas je oglas, a tvoji komentari su offtopic.

1 Like

Jesu li fperic i krcmar ista osoba? to mene zanima? :wink:

a jesi ti tomo karamarko