Kupci websajtova, koliko ste najviše platili za sajt?

Prvo, bitna je svrha sajta, ako je neka usluga, tu se povecava vrednost imena domena, extenzija, i sve ono sto je bitno da korisnik bude “smiren” i da oseti ozbiljnost. Najveci minus kod sajtova na besplatnim agregatorima kao sto su blogger i wordpress je taj sto sajt mogu da Vam izbrisu sutra i da ostanete bez icega i to je glavni razlog zasto vrede mnogo manje od sajtova koji su na sopstvenom hostu i domeni.

Kad ste se već raspisali na mojoj temi, da vas pitam nešto drugo… :blush:

Kad ste konačno našli super sajt i želite da ga kupite, kako se uvjeravata u vjerodostojnost informacije koju vam prodavac daje? Morate li se naći licem u lice sa osobom koja prodaje?
Kojim putem vršite uplatu za sajt i koji je najsigurniji način za obje strane?

Još uvijek pričamo o sajtovima koji vrijede više od recimo 1000 €.

Ma kakvo lice u lice, to može ako ste blizu a što ako je ovaj drugi iz Amerike. Postoje servisi tipa escrow koji su posrednici i osiguravaju da dobiješ sajt/lovu. Postoje verificirani podatci od googla (adsense,analytics) a uvijek je dobro kod većih sajtova zamoliti vlansika da postavi tvoj adsense kod na sajt 2 dana.

3 Likeova

E ovo sa adsense kodom mi se sviđa.

Zanimljiva tema, mada mi baš nije jasno to kupite mačku u džaku i šta sa njom? Ko će to održavati, razvijati, menjati i sl?Moj sajt je volonterski projekat, ali me baš zanima procena vas iskusnih, koji ste radili transakcije po tom pitanju, kolika bi bila cena mog sajta kada bi se prodavao. Za sada to ne želim da uradim, ali možda vredi u nekoj bliskoj budućnosti razmisliti o tome jer nemam vremena da mu se posvetim. Da ne bude tretirano kao spam sajt je yu radio stanice dot com, jedna reč. Hvala unapred.

Napiši koliko sajt ima prihoda jer to je temelj procjene koliko on zapravo vrijedi. Možda tebi taj sajt vrijedi puno iz sentimentalnih razloga, al ti ga niti jedan kupac neće isplatit jer njemu vrijedi koliko sajt donosi zarade. Od ostalih podataka dobro je napisat broj posjeta (kao i izvor posjeta, google npr.), starost domene/stranice, troškove stranice, pr i slično. Sve to utječe na konačnu cijenu koju je neko spreman platit.

Hvala za brz odgovor. Za Google Adsense oglase, koji nisu baš optizovani, oko 0.5 EUR na dan. Prema Google Analytics, oko 75-80 posetilaca dnevno. Ne mislin da se može ekstra zaradit na njemu, niti bilo šta vredno zaraditi, ali me zanma procena. Troškovi domena i hostinga su oko 50 EUR godišnje. Domen je star nekoliko godina.

Većina kupaca cijenu određuje kroz mjesečnu zaradu pomnoženu s 12 mjeseci ili u boljem slučaju puta 24 mjeseca. To ne znači da neko neće pomnožit s 6 mjeseci, a neko drugi neće s 18 mjeseci. Naravno za ukupnu procjenu kupac će gledat isplativost kupnje; da je posjeta i zarada stabilna duži period, da održavanje stranice ne zahtjeva puno vremena (tj. da je u mogućnosti održavat stranicu bez dodatnih troškova), troškove same stranice (hosting i slično) itd.

Za kraj, ako baš želiš, da mene osobno pitaš za navedenu stranicu bih najviše ponudio 100 eura. I to samo u slučaju da moram nešto ponudit. Al to sam samo ja. :slight_smile:

Hvala u svakom slučaju. Ponovo sam pogledao statistike, prosek je oko 100 posetilaca, nisam video dobro. Ali ne kanim još prodavati sajt, jer vreme radi za njega.

Ne definira samo zarada cijenu sajta, inace. Osim ak tak fakat ne mislite.
Kaj recimo s situacijom di prodavac A prodaje stvarno uredjen sajt, i prodavac B prodaje nakupinu free theme na WP s nabacanim i nesortiranim content?
Dal obojica dobiju X? Neznam :wink:

Inace, moj top buy je bio neznam, blizu 100k kn.

Opet zarada presuđuje, content je očigledno dobar ako ima posjete, a temu je lahko zamjeniti :).

Neznam, neznam…

OK; Onda recimo ovako; imas SEO sajt VS business model?
Zasto bi SEO sajt kojeg moze popapat bilokakva zivotinja s gugla, a kojem su running costs puno nizi nego kod neceg di se ispod fura posao koji ne pogine cim gugl pojede grah; dobijao isti X?
Ili uopce se mogao nosit s istim X?

Onda imas - SEO sajt i tak, neuredjen - kolki je tu X?
A imas drugih verzija?

Prodavaci ce htjeti dobit puno, kupci platit malo, to ce uvijek bit i bilo je tak, al zar to nebi bile legitimne stvari koje se moraju uzet u obzir kod definiranja cijene?
Ili ako gledate to ko prodavaci, pogledajte s strane kupca?

Sve zavisi od branše. Ja sam rekao posjete, nisam precizirao sa googlea, dakle, možda su to direktne posjete. Odošmo u offtopic :).

100$ za neki auto image create banner site, propala investicija.

Ali eto sad prodajem nekoliko siteva po minimalnim cjenama i upravo prodao jedan za 300$