Kupci websajtova, koliko ste najviše platili za sajt?

Zanima me ovo iz naslova i da li ste uvijek dobro procijenili neki sajt? Ja obično prodajem sajtove i počesto mi se čini da moj sajt vrijedi puno više nego što mi se nudi. Isto tako sam i kupila neke sajtove i mislim da sam platila više nego što vrijede. Mora da sam i loš kupac i loš prodavac. :frowning:

Ja sam najvise platio 300 dolara drustvenu mrezu Anahita. Sad trenutno planiram da uzmem
http://demo.enginethemes.com/forumengine-preview/

1 Like

Zadnjiweb koji sam kupio najviše sam ga platio 3500 eura i do sad se već isplatio

1 Like

Najviše sam dao 600€, iako imam veći budžet no nisam naišao na ovo pravo.

Taj od 600€ smatram pogreškom, al nadam se da će se ipak otplatit, pa da ga se riješim, te u buduće bit mnogo oprezniji…

1 Like

Dobro ovdje mogu izbrojiti ljudi na prste jedne ruke oni koji su dali vise od 1000 eura za web, evo ja ih ovdje znam samo trojicu

cca 200 eura al i to je bilo precjenjeno…puno ekipe ima nerealna ocekivanja pri prodaji…preporucam gledati zvjezde zalagaonice:)… po mom iskustvu na sadasnjim sajtovima jedino sajtovi s vise od 10k posjetitelja dnevno vrijede preko 1000 evra… bez obzira na temu…

Sajt vredi onoliko koliko neko zeli da plati za njega Ti ces ili prodati za tu najvecu cenu i ta najveca cena je ustvari realna cena sajta ili ces odustati od prodaje …Ne treba se skrivati iza " ja ne znam da prodajem" fraze, prodaja sajta je prilicno laka, ako se daju sve potrebne informacije potencijalnim kupcima.

Macane, informacija i poseban post o tome koliko ti poznajes ljudi koji su kupili sajt za vise 1000e je prilicno bitna postavljacu teme.

1 Like

Da, i sama se uvjerih da je vrlo malo onih koji će ulagati na veliko. Takvo tržište… :disappointed_relieved: Najmanje jasni su mi oni koji očekuju da sajt koji npr. zaradjuje par stotina eura mjesečno prodate za isto toliko novca, a nisu vidjeli ni statistiku zarade ni posjeta :open_mouth:

To je isključivo zbog svih promjena koje se dešavaju sa guglom u zadnje vrijeme. I sama sam izgubila dosta prometa a za veliki dio nema logičnog objašnjenja. Nedavno mi je jedan sajt totalno trokirao. Sajt je star nekoliko godina i u tih nekoliko godina nikad ništa nisam mijenjala u svom radu i prošao je sve žive gugle apdejte do eto prije 10-tak dana kad je podlegao.
Najveća cifra koju sam u životu iskeširala za sajt je bila 3000$ a sad bi me bilo strah potrošiti 300$ jer već sutra ti gugle može reći baj baj i ode 300 zelembaća.

Dosad je bila neka procjena sajtova desetmjesečni profit a sad će izgleda biti 5-6 mjeseci ako ne i manje. No to je samo moj doijam koji može biti i pogrešan. :slight_smile:

1 Like

Zato se sada vise cene neke druge stvari, broj pretplatnika, clanova, email liste, broj aktivnih korisnika na socijalnim mrezama i broj ulaza sa google-a preko imena, brenda sajta. Te stvari niko ne moze da unisti i one su trajna vrednost i na takve stvari treba obracati paznju kada se kupuje sajt.

1 Like

Istina. I recimo meni nikad nije prije padalo na pamet recimo da gledam neki membership sajt koji se prodaje a sad gledam da pronađem baš takvo nešto. Neki sa vjernom bazom pretplatnika i koji ne ovisi o gugle prometu već recimo živi od social ili prometa sa foruma.

Eh, onda baš šteta što se ne usudjete da ulažete, jer ovaj moj sajt (Tema za brisanje) je upravo to, i ima baš sve ono što @freemind opisa. :slight_smile: Ne vjerujem da će ga bilo kakav Googleov update uskoro oboriti.

Sajt ti je ziv 1,5 godinu, nikoga ne zanima koliko je sajt imao maximalnu zaradu u nekom mesecu, vec prosecnu. Koliki su troskovi, koliki je neto prihod. Koliko se radi dnevno.
To su stvari koje su osnove i koje kao ozbiljan kupac zelim da odmah znam, a ne da cimam preko PP za takve stvari, u startu mi deluje neozbiljno.

2 Likeova

Upravo tako, i bilo je prije pravilo na forumu da s epostovi bez linka na site koji se prdaje brisu, ali eto sad vise to nesljaka od kada je predjeno na novu skriptu. Mene takodjer zanimaju sitovi koji s eprodaju ali mi ne pada na pamet pisati poruke tipa “posalji mi PP s detaljima”. Postaj osnovne stvari u temi: cijena, broj posjetitelja, tip sitea, startost i link i pusti me da visim da li sam zainteresiran ili ne.

2 Likeova

Ono je bio odgovor za mayandream, ali i ona vjerovatno slično misli. Priznaćete da ono što vi tražite može bitno da se razlikuje od webmastera do webmastera, tako da po meni ne može biti neki kriterij za odredjivanje cijene. Zarada i potencijal sajta su bitniji, domen, posjete i sve ono što ste i sami nabrojali, pa dobar ulagač bi morao to odmah da prepozna.
Hvala u svakom slučaju na komentarima :beers:

I ako zelis da privuces ozbiljne kupce, izbaci tu rec “potencijal”, dozvoli kupcu da sam prosudi o tome, kada procitam da prodavac kaze "nisam dovoljno radio na sajtu/imam druge projekte/ ali potencijal je ogroman…
dobijem ospice.

Svaki site ima potencijal, smao kod nekih je potencijal da propadnu veci nego kod nekih drugih. Potencijal sitea izbacujem iz racunica.

Ja do sada još nisam kupovao ni jedan sajt, ali sam prodao jedan sa oko 40ak posjeta dnevno s trazilica, za 50eura. Vezan uz ljubavne savjete, tj. zavodjenje.
Mislim da se ne isplati prodavati sajtove osim ako Vam novci nisu baš potrebni odmah.

Naravno potencijal = ideja . to je isto kao da prodajes ideje, i svako misli da je njegova ideja nesto posebno i specijalno. Ljudi kupuju gotove sajtove, bas zbog nedostatka ideje, i zelje da ne moraju mnogo da rizikuju i misle , vec da samo nastave uhodan posao.

Vidiš, na Zapadu je sasvim normalno da se izostavlja link, iz prostog razloga što kada ga stavite, sve ide na tražilice, svi vide da se sajt prodaje, tu nastaju špekulacije da ne šljaka dobro, što ni u kom slučaju ne može biti tačno. Time narušavate posao i zaradu, ne samo sebi nego i budućem kupcu. Još će proći dugo vremena dok se neke finese koje postoje u poslovanju ne primjene i kod nas. Hvala i vama na komentarima :beer:

1 Like