Kupi dron scam web

Ajd priznajte tko je napravio ovu scam stranicu hahahh treba ga kaznit.

na indexu reklama: novi dron za manje od 600 kn osvaja hrvatsku. a link
https://technotrend.net-i.cc/novo/dron-na-popustu/

Očito je stranica napravljena za varanje, prvo kao članak, pa niti jedna tipka u izborniku ne radi, a home tipka vraća na sasvim neku treću stranicu. Komentari očito napisani lažni, a apliciranje popusta me nasmijalo kao i preusmjerenje na “Službenu stranicu”

Ovdje jos jeftiniji…
Zasto bi site bio scam?
Vjerojatno je affiliate site, ima ljudi koji neznaju sto je to www i da psotoji Google, eto za njih je ovakva stranica i njima treba pokazat step by step sto moraju napraviti da ga kupe jer ga nikada inace nebi kupili ne ejr nemaju para, nego jer neznaju, a onda se tu odmah povlaci korelacija da je ovaj site promasaj, jer onaj tko znade koristiti drone vjerojatno zande koristiti i Google pa naci jeftinije…

Jedna od affiliate mreža koja očigledno rastura sa poslom jer im često vidim oglase…

Nije prevara što se tiče proizvoda, kupe ga negdje jeftino pa prodaju za nekoliko puta veću cijenu. Možda je u pitanju dropshipping.

U svakom slučaju ta mreža nudi velike provizije po prodaji, imam tamo nalog. Viđao sam po 30-40 eur po proviziji za slične proizvode.

Meni i dalje nije jasno kako ljudi kupuju po visokim cenama kada na Googlu mogu pronaci bas sve.
Da li je problem neznanje ili lenjost da pretraze net.

1 Like

Obadvoje + “scarcity" efekat…

2 Likeova

pa zbog takvih ljudi i opstaju affiliate stranice/mreže

kada bi svi sve pronalazili na ebay, aliexpressu, amazonu na šta bi to sve ličilo :smiley:

1 Like

Vjerujem da vise od pola drzave nije sposobno naruciti artikl iz vana. I to je dobro. Taj dron je vjerojatno tesko sranje koje nece dugo raditi. Ali malo ce ga ljudi reklamirati jer im se neda zajebavati, a i vecina njih ce baciti racun. Jedno vrijeme dok sam slicno prodavao, znali su me zvati da je neispravno. Samo sam rekao da mi posalje nazad prizvod sa racunom i dobiti ce povrat novca. Nisam ni jedan proizvod zaprimio, svi odustali…

1 Like

To je Eachine e58, s 30 000 prodaja na aliexpressu, kopija izgleda DJI Mavica.

Solidan za 300tinjak kn.

Nije ovo za varanje, jer izgleda da link vodi ka aff programu, nego klasičan spoof domena technotrend.net, verovatno da predstave veoma jeftin cc domen kao mnogo profesionalniji net domen u ovom slučaju, jer technotrend.net domen je trenutno na prodaji, mada se daleko češće radi spoof nekog velikog sajta od autoriteta. 80% internet korisnika nema blage veze i neće uočiti razliku.

Ovo inače jako pali kad se radi spoof velikih autoritativnih sajtova, poznatih ličnosti i sl. i cilj je da se nakači promocija na autoritet. Odlično za skupljanje opt-in podataka, plasiranje lažnih vesti, lažni endorsing od strane poznatih ličnosti i sl.

Prevara je po tome što opis drona na stranici nema veze sa tim proizvodom. Taj dron je sra**, a predstavljaju ga kao top tehnologiju.

Taj dron spada u chipest kategoriju, a u toj kategoriji ima puno zabavnijih…tipa eachine h8 mini rastura za zabavu po sobu, a kosta samo 15$.
Ovaj reklamirani je isti q, samo su ga dizajnom sklepali da liči na mavica…i te kamere na njemu su gluposti…em ne mogu daleko em je slika sra**. Em je taj dron malecki i letne karakteristike na otvorenom su mu preloše.

Uglavnom, članak je 100% prevara u namjeri lažnog predstavljanja proizvoda…al vjerujem da dizu ok pare. xd

1 Like