Kupime

Poz drustvo,

radi se o stranici kupime na hr domeni (da ne ispadne da reklamiram).
Iz vrlo pouzdanih izvora(znaci od onog ko kaze da stoji iza toga) da je u projekt do sada upucano 200k eura. da za par dana bit ce neka promocija sa hrvatskim novinarima i da tu promociju vodi T. Filipovic

Meni to sve izgleda ko suludo bacanje novaca, ali opet ko ima toliko para ne baca ih samo tako.

Interesira me sljedece, jer neko cuo sta o toj stranici, kao i da li itko zna tko ZAPRAVO stoji iza toga.
Interesira me jer je navodni gazda koji iza toga stoji neki marketinski (ne internet) mag koji u cjeloj bivsoj jugi kao i nekim zemljama istocne evtope ima svoje prste (jumbo plakati itd).
Do sada nije imao nikakvih web projekata.

Pokazao je interes i zeli suradnju sa nama, ali mi smo toliko mali, ako je istina koliko je on velik, da neznam sta se krije iza toga.

Hvala

Hi,
vani je pokrenut jedan takav projekt i zove se groupon.com (it is the original idea). U hrvatskoj je pocetkom ove godine pokrenuta lokalna verzija groupona: kolektiva.net, a od prije koji tjedan je tu i kupime.hr.
O kupime imas dobar clanak na
http://www.rep.hr
. Tamo mozes nac malo vise informacija.

Uglavnom jako dobra fora. Kolektiva je prva startala sa lokalnom idejom ali imam osjecaj da ce kupime jednostavno pregaziti sve sa svojim ogromnim budzetom.

Jos ktome ja planiram izbaciti uskoro isti tip sajta pa ce onda biti 3 sajta sa ovakvom uslugom na nasem trzistu.

Kupime ce biti lider vjerovatno, kolektiva iza njega, a mi zadnji, no mislim da e i za nas biti prostora za zaraditi koju lipu :).

Odakle vam informacija da je u kupime ulupana tolika svota? Možda griješim, ali meni to izgleda klasičan ‘groupon’ klon (gotovo rješenje) kakav se može naći na svakom koraku?

ne radi se o originalnoj ideji, nego o tome jer stvarno istina, da je ulozeno toliko para sta mi dio @Artanis-ovog posta i potvrdjuje.
Te ko je to ko krece u prvi web projekt uopce sa tako velikim budzetom.
Jer iz mojih izvora je covjek koji navodno stoji iza toga prvenstveno marketinski (papir) strucnjak i sa internetom do sada nije imao posla.
Znaci on nije samo financijer nego i osoba koja pokrece to.

Vidim da sam se krivo izrazia; mislia sam konkretno na izradu, back-end, CMS, kako god.
Primjer, mislim da ćemo se složiti da je kupime prilično sličan ovome:

http://stealthedeal.com/

dok je stealthedeal pogonjen ovime:

http://groupon.comclone.com/admin/

user = admin
pass = sacom

Svi elementi su praktički isti, drukčije stilizirani.
Ovo rješenje košta daleko manje od spomenute svote, zato me spomenuta svota privukla na raspravu.

Moj je dojam da će se dosta brzo ispucati interes.

Što se cifre tiče, može biti medijska navlakuša. Plasiraju poluinformaciju kako bi privukli medije svojom veličinom.
Moj savjet, čim je veća firma to više inzistiraj na plaćanju unaprijed. :slight_smile:

Baš sam se pitao jeli ono Tarikov glas na videu…

Izgleda jako dobro, bumo vidili… :slight_smile:

Mislim da će Kolektiva ipak dominirati, ali moje mišljenje je subjektivno :slight_smile:

Ništa nije nemoguće :). Koliko sam ja uspio pohvatat iza kolektive actually stoji netko drugi, netko sa lovom.

Iza Kolektive? Ne bih točno znao, čitao sam da iza Kupime stoji veliki novčanik. Ali iskreno, još reklame na radiju možda, ali jumbo plakati po gradu su ne isplativi. A ne znam, mislim da Kolektiva tu ima prednost čisto zbog toga što su se prvi upustili u to, probili led i sve.

Po meni je Kolektiva funkcionalno i dizajnerski bolje izveden site + prvi na tržištu, dajem im prednost.