Kupio domenu, al nemogu je dodati na hosting - smešno kršenje prava

Kupio sam domenu koja je ključna reč: best xxxxxf bixxx xxx. org
Kad sam hteo da je dodam na hosting kod Namecheap, javlja mi grešku. Pomislih hajde možda treba da prođe ona vremenska procedura registracije (mada sam prije sve odma registrovao). Sutradan pokušam, opet javlja grešku. Proverim da nisam šta pogrešio - sve ispravno. Danas opet (3 dan) probam opet greška. Javim se Namecheapu kad ona seka napiše mi:

“Namecheap respects the intellectual property rights of others, such as trademarks, copyrights or else. That’s why famous trademark names are identified by our system as banned keywords and cannot be used as addon domains. Unfortunately, our system has detected a famous trademark name in your domain and blocked its adding.”

Ja joj kažem da ne razumem kakava prava kršim?

I ona će napisati:

“It was blocked because it contains the ‘fbi’ part in the name.
Please note that we can whitelist the domain in question for adding, but in case it’s proved to be a trademark infringement case, you run the risk of hosting account suspension.”

Odustao sam jer sam u nedoumici. Da je smešno, presmešno je, jer nikakve veze nema ime domene sa onim što je napisano sem što su se slova sastavila u imenu domene. A postoje sajtovi sa istim imenom samo bez ovog mog početnog “best” i sa drugim TLD.

Da li je ko imao slična, ovako smešna iskustva?
Ima li ko od pravnika da da savet?

Editi: ovo sam napisao, ukoliko neko nije znao za ovakve fazone da ne napravi sličnu grešku :upside_down_face:

Znaci zato deafbison.com kosta samo 9 usd a niko ga nece :smiley:
To sto se domen zove isto, ne znaci da postoji trademark infringement. Imas legitimno razlicite stranice sa razlicitim TLD

Provjeri ovdje:
https://www.uspto.gov/

Ovo je problem “fbi”. Od dvije reči xxxxf bixxxx, u domeni je sve sastavljeno - mislim više reči daje 1 reč tim sastavljanjem dobija se “fbi” a time kršim prava trademark :grin:

A evo sad sam proveravao, postoji 1 domena kao moja samo je COM i ima još jedna bez ovog best na početku isto COM

Ma da, kapiram. Glupost. Ja bih preselila domen negdje drugdje i zavrsena prica.

Nemam dva hostinga, već samo kod Namecheapa. I ko ti garantuje kod drugog da možeš mirno spavati.

Pitaj prije kupovine mozes li registrovati tu domenu.

Koga da pitaš? Ko god prodaje domenu odma ti naplate pa posle ti teraj kapom vetar. Ova domena je uzeta kod drugog provajdera ne kod Nemacheap. A skoro sam hteo da kupim jednu domenu xxxx .eu kod Nemacheap i odma naplatili, a tek posle naplate da nemogu da je posedujem jer nisam iz EU. Sad čekam da vrate pare koje su naplatili :grin:. Tako da većina ti prvo uzme novac pa onda kakvu sreću imadneš dalje.

Pitas drugi hosting da li mozes kod njih dodati tu i tu domenu. Ako potvrde da mozes, kupis kod njih, ako te slazu neka ti vrate novac.

:grinning: E sad koje vreme čovek treba da izgubi radi gluposti i to je baš smešno o čemu se radi, ali kako sam gore napisao ovo je više da mnogi znaju šta se sve može desiti i iskomplikovati radi kobajagi beznačajne stvari :grin:.

Zaboravite polako i na domene sa nastavkom book jer je ownovao Facebook
https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/018075708

dobio je odgovor, da može dodati domenu ali ako dođe prijava od treće strane zbog te riječi onda mu mogu suspendirati account… a to se može desiti na bilo kojem hostingu