Kupnja avio karte

Ekšuali si bezobrazan, pa se odmah ispričavam ako nastavim u takvom tonu.

Cane ima veze s temom na način koji je spomenut …potrudi se shvatit.

Što se tiče bugova, naizgled bi se moglo učiniti da ovo nije bio bug…ali jeste. Bug je samim time što je došlo do neželjenog ponašanja sistema. U željenom ponašanju, sistem bi bio daleko više user friendly da me upozorio da je ne moguće platiti sa karticom iz Švedske…a u najmanju ruku bi od sistema bilo lijepo da nije pošandrcao. Pod pošandrcao mislim na to da mi je jedan tren govorio da je uplata odbijena…a već kod sljedeće uplate da sam već unio uplatu i da pazim da ne unesem duplu uplatu…i tako me naizmjenično izbacivao iz takta, gdje bez korisničke službe nisam mogao niti znati dali je zaista koja uplata i prošla…

Možeš li ti shvatiti da to nema veze s mojim znanjem korištenja kartice?..pokušaj…

Moja mama inače pliva kada ide iz Švedske … zar se zaista nisi mogao samostalno sjetiti niti jednog logičnog razloga/okolnosti pod kojima bi svi tvoji upitnici čuđenja bili realno odgovorivi.

Mama mi ne živi dugo u Švedskoj…a i ne putuje često. Do sada što je i išla…išla je busom. A ja još nisam odpedalirao… Zadovoljan?

1 Like

još mi je palo jedno pitanje na pamet jel imaš uopće para na kartici?

Pa napisao sam u čemu je bio problem. Švedska je uvela zakon zabrane svojim bankama da omoguće kartično plaćanje putem tih sistema gdje Cane operira. Sad će tebe opet Cane zbunit xd…

Stvaro ne kužim sta hoces reci. Da je u Švedskoj zabravljeno online placanje zbog prevaranata? Ako to misliš onda si negdje nesto krivo procitao…

Pa gle…dvije različite švedske kartice nisu prošle…a nisam nigdje pročitao, nego je netko od tamo to rekao mojoj mami s obzirom na problem na koji smo naišli. Može biti dezinformacija, neću ništa tvrditi…
Ali priča mi ima smisla jer je nakon toga prošla kartica koja nije švedska…a također mi nije ni malo čudno da je zabranjen sistem plaćanja koji ima veliki sigurnosni problem.
Ja kad sam se prvi puta sreo s ovim tipom verifikacije plaćanja, bio sam u šoku i nevjerici.
S jedne strane te siluju tokenima i neznam kakvim sigurnosnim provjerava…a s druge strane te onda puste bez ikakve ozbiljnije provjere. To je nosense…jer lanac je jak koliko mu je jaka najslabija karika!

P.S. po spomenutim navodima, nisu zabranili svako online plaćanje, nego samo ovo gdje je slaba provjera autorizacije kartice.

Ja mislim da nije prošlo zbog toga jer je SWE kartica, a ti si njome htio platiti na balkanu. Sustav je skužio da bi mogla biti fraud transakcija i zablokirao. Da si plaćao našom karticom, siguran sam da bi prošlo.

To je onda novi web. Ova domena je prije par mjeseci kupljena za $800000 USD :wink:

kad budes u tz dolazio zovi da kafu popiijemo 5min sam od aerodroma :stuck_out_tongue:

Palo mi je to na pamet, ali mislim da isto nema previše smisla. …jer tom logikom ako otputuješ nekamo više nećeš moći kupiti kartu za doma, hehe (U slučaju da nisi uzeo povratnu). A ne mora biti ni karta…bilo što da poželiš kupiti dok si na putu…takoreći, ostao si na putu bez važne stvari “novca”. Pogotovo još kod Šveđana koji pokušavaju totalno izbaciti papirnati novac (ako mediji ne lažu)
A opet, nije ne moguće da su takvu sigurnost ubacili…

Nije ti isto platiti preko POS uređaja ili preko interneta. Meni se to dogodilo jer sam zaboravio isključiti VPN, zatim ni sljedeća transakcija kad sam ga isključio nije prošla, ali nakon par sati je.

Naravno, nisam ni mislio da bi im kartica bila skroz neiskoristiva ako odu na put iz države. To bi bilo suludo.
Ali i ovaj jedan djelić spektra plaćanja bi mogao čovjeka zeznut ako bi računao na to…

Nova je domena, nije novi web.

Ako si ti promjeniš ime nisi nova osoba, zar ne?

Osobno sam za provjeru cijene koristio Kayak, koji nudi provjeru od -3+ dana u polasku i povratku, dakle, moraš znati barem okvirno kada bi išao i kada bi se vraćao. Upišeš od kud do kud ti karta treba, odabereš “Show flexible dates” pa klikneš na “± 3 DAYS”, dalje ćeš se snaći, uvjeren sam. Na kraju ti izlista tablicu s najboljim ponudama za svaki od odabranih dana.

Link: https://www.kayak.com/flights