Kupnja mobitela preko Geek aplikacije i carina

Vrlo kratko pitanje. Zelim kupiti mobitel on je u vrijednosti oko 330kn.

Do kojeg iznosa se carini roba? Da li ce meni mobitel ici na carinu i ako da koliko mogu jos platiti?

Ispada da češ samo platiti PDV – za tvoj iznos ispada, 82.5 kn.

Nisam siguran hoces li platiti porez 82.5 kn ili nesto manje jer pise na stranici da se placa porez na dodanu vrijednost (kolko sam ja skuzio placas porez na preostalih 170 kn, dakle 42.5 kn). Racunaj na to da ti mozda jos neki iznos izracunaju za lezarinu. Davno je bilo kada sam puno narucivao i znao u detalje to sve…

Ja sam narucio usisavac robot i tako te gluposti i na posiljci mi je pisalo vrijednost robe 5$ a platio 700kn

Nisam pametan nebi volio da me ogule za 300-400kn

Znaju obično raditi procjenu.

Te fore s cijenom napisanom na paketu ne prolaze. Računaj 25% pdv na cijenu i 70ak kuna carinskih troškova ako ga otvore na carini, ako ne otvore super.

To mi je najjace kad ljudi vele da je bila napisana cijena od $5. Nisu carinici glupi. Otvore paket, idu na e-bay, aliexpress i vide kolika je cijena proizvoda. Ista stvar ti je i s kupnjom/prodajom auta. Ti se mozes dogovoriti s kupcem/prodavacem da je cijena bila 1000 kn za npr golf 7, ali tko ce popusiti to? Za to postoji katalog procijenjene vrijednosti. Na slican nacin mogu i na netu vidjeti kolko kaj kosta

Pa nisam bas siguran da procjenjuju koliko sto kosta. Trebas dovesti dokaz o transakciji…paypal il izvod od kartice. Ja bi svaki put donesao racun od kineza i transakciju. Al sam kupovao preko firme pa sam morao i na pismeno da nece ici u daljnu prodaju jer nisam imao eu certifikate za tehnicku robu. Uglavnom sam odustao od toga…previse zajebancije…

Pa da, trebas priloziti dokaz o uplati, ali generalno znaju koliko to otprilike kosta.

Procjenjuju… Vec sam pisao da su me jednom zajebavali oko paketa da na racunu nema tracking broja i ne mogu znati da je to racun za taj paket… Kad se drugi javio pitao je za model mobitela, nesto je tipkao i rekao da je cijena slicna onoj s racuna…

A citao sam i da je bilo ljudi koji su slali krivotvorene racune s dosta manjim iznosom da plate manji pdv i da su s carine trazili prave racune…

Pa nisam je ja napisao.

Znam da je nisi ti pisao, ali trebas znati da mali iznosi pisu na gotovo svim paketima, bilo da se radi o nekim sitnim stvarima ili o mobitelima, tabletima…

Slusaj ako cu platiti jos 300-400kn dodatnih troskova to mi se ne isplati. Kupio bi ga jer je cijena niska i zato sto mi je potreban da mi doslovno bude na punjacu 0/24h

Ma ja kupio kameru 150kn bio nabili mi valjda ono 200kn troskova. Na ovih neznam 25% automatski ti ide jos 70ak kuna njihovih troskova i neznam sta sve ne. Ukratko, ne isplati se osim iz EU skladišta.

1 Like