Kupnja (preporuka) kliime

Pozdrav svima,
htio bih da postavim klimu gore u sobu, klima bi služila samo za hlađenje 3 mj. po ljeti popodne i malo po noci, soba ima 35-tak kvadrata, strop je 2.4 m , pvc stolarija, 10 cm stiropora, klima bi bila smjestena na zapadni dio. Bio je montažer za klime i preporucio mi je Midea i Korel klime od 3.5 kwh. Sad me zanima da li su ti brandovi kvalitetni i koji je bolji, ako nisu koju klimu bi preporucili do 3000, maks 3500kn. Hvala na pomoči

Kontaktirao sam na netu ove stranice za klimu (klimakoncept, klimatizacija i dr., neki od modela koji su mi preporucili su (Hyundai HRH-12BMV/HRH-12PMV , Toyotomi HTG20-12R32 , QZEN ZE 12 WSE, Azuri AZI-WE35VE/I/AZI-WE35VE/O , HAIER AS35TAMHRA, KOREL URBAN KSAJA-12DCE, MIDEA AURORA MSABBU-12HRFNX/8) Jel imaju jos neki modeli osim tih,a da su bolji od nabrojanih?
Sad ne znam sta je najbolje uzeti, pa bih molio da mi netko pomogne :smiley:

Ima al’ ne po toj cijeni. Surfaj “Daikin” al’ po tvojim zahtjevima bi bila oko 4.5k kn (bez ugradnje).

Moj savjet, kloni se klime. Zbog zdravlja.

Kod mene u stanu 30 bude bez klime, a preko noci 28. Ne djeluje mi to zdravo.

Ja kad sam kupovao klimu prije koju godinu i istrazivao vecina se slaze da su ove marke dobre:

Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi i Daikin.

Dvoumim se između ova dva modela Midea Blanc II,

prvi ( 12HRDNX-QRD0FGW) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 65db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 600m3

drugi ( 12HFN8-QRD0GW ) ima vanjsku jedinicu zvučne snage 63db, a zvučnog pritiska 56db i protok zraka 540m3

Sad neznam kolika je ova razlika za 2db zvučne snage ili je bitnije gledati zvučni pritisak? Zvuči mi malo glasno to 65db.

Koliki je bitan protok zraka, je li bolje uzeti ovaj 600 ili 540? Hvala puno na odgovoru :slight_smile:

Meni je u prizemlju VIVAX-ova 18-ka inverter klima. Vanjska jedinica pravi buku ja msm 64 dB ili 65 dB, ne cujes kad si u kuci, jedino kad se primaknes prozoru ili zidu.
Klima posjeduje integrisan Wifi modul i preko mobilne aplikacije mozes upravljati klimom, npr kad krenes kuci na 5-10 min ranije ukljucis da ti se rashladi i jos desetine opcija kojih nema na daljinskom.
Tebi bi odgovarala neka 12-ka ona je ja msm 40-60 m2, npr. 12CH35AERI
Sa ovom klimom i problem sa vlagom bi rijesio. Mislim da je ova klima nekih 400e mozda malo jace bez ugradnje.
Potrosnja skroz mala pogotovo u modu hladjenja( A++ )

Jel znate možda koliki je zvučni tlak te vanjske jedinice?