Kupnja već aktivne domene

Ovako zanima me kako ide kupovina tj. bidanje za već kupljenu domenu koja na prodaju u ovom slučaju na Domains kaufen|Domains verkaufen|Domains parken - Sedo GmbH sad ako je netko to već radio neka mi kaže koliko moram ponuditi koliko moram čekati i sve ostalo što moram znati. Hvala!

Na Sedo to ide ovako:

  • domena se moze kupiti na dva nacina: neposrednom ponudom i na aukciji.
  • aukcija se pokrece putem brokera ili nakon sto onaj tko domenu prodaje dobije za nju aktivan bid.

uzmimo za pricu da ja drzim domenu na koju ti zelis bidati.ja bi domenu mozda prodao ua recimo 1000.
i neka je to neka moja (kao prodavac) imaginarna cijena.
ti si pronasao tu domenu u listingu .kada ju pronadjes domena moze imati “make offer” price ili fixed price opciju.
kada je “make offer” pise se ponuda koliko se hoce ali pocetna nemoze biti manja od 60 USD.
to je ujedno i najmanji iznos ponude koja moze biti poslana.
dalje ide u koracim aisto kao i kod dolje opisanog i aukcija.
na svaku sklopljeni kupopordajni posao sedo uzima usd 50 ili 10 % ( za marketplace auction) od pogodbene cijene s tim da je u to sve ukljuceni transfer domene, spupport brokera i sve ostalo.
i nema vise nikakvih skrivenih troskova,

uzmimo da si napravio bid na moju domenu vrijednosti 400 i to je bid sljedecih 7 dana.
ako ja prihvatim tvoju ponudu domena te kosta 400 i ja dobivam 50 $ manje tj 350.

medjutim ,ja mogu napraviti sljedece:

1/ odbiti tvoju ponudu uz contra offer koji mora biti reda velicine opisanog dolje kod aukcija.
tu treba znati i imati nos: ja mogu staviti 600 a ti bi mozda dao i 999.
ako stavim 600 mozda sam popusio.
ako stavim kontra bid 900 ti mozes odbiti i prekinuti i popusio sam i onih pocetnih 400.
sljedeci zaintersrani kupac mozda dodje opet a mozda i ne dodje nikada.

2/ u roku od pet dana mogu domenu poslati za aukciju s time da je ta ponuda od 400 / ili bilo koja sljedeca/ reserve price.(rezervna cijena)
reserve price je cijena ispod koje se domena ne moze prodati.
smisao aukcije je da se ona izvuce na index i stranicu s aukcijama i ja tako mogu kalkulirati da ce je vidjeti tusucu drugih koji dolaze na aukciju i da ce se naci neki interesent koji ce dati vise od tvojih pocetnih 400
ako dodje neki bid od nekog drugoga potencijanog kupca najmanji korak za bidanje je 10 usd za bidove do 500 usd i 50 dolara za bidove do 1000 usd tj 10% vrijednosti trenutnog bida za bidove preko 1000 $.

svaki bid koji se napravi (cak i s istim kupcem) produzuje vrijeme od 5 dana za postanje domene na aukciju.
neki put buyeri ne naprave kontra bid nakon posljednjeg niti nakon mjesec+dva a kamoli nakon sedam dana tako da ne postoji obveza na kupovinu (prodaju dok god netko ne klikne na “accept” .
kad domena ode na aukciju ona traje 7 dana i njena cijena je ona najvisa postignuta.
i prodavac ju je obvezan prodati .
tada, nakon zavrsetka aukcije kupca+prodavaca preuzima broker koji ih navodi kroz postupak transfera domene.
za bidove preko usd 500 moras imati verificirani acc i i prolazi kartica.
za up to 10000 usd paypal i wire transfer.

sve to pise ovdje:

https://sedo.com/faq/faq.php?faqid=2322&tracked=&partnerid=&language=e

Hvala ti puno na opširnom odgovoru.