Kupon website - CrnoJaje, Ponudadana itd

Nisam nikada koristio iste kao “poslovni subjekt” pa me zanima sljedeće:

Da li CrnoJaje i PonudaDana naplačuju na šemu direktorija di tipa firma plati 200kn pa može postavit svoju ponudu ili se radi na principu provizije di navedeni portali po svakoj prodaji dobiju dio?

I koliko su takvi webovi isplativi? Npr vidim da se Kolektiva zatvorila

Najbolje ih je direktno pitati.

Pretpostavljam da se radi o fiksnom iznosu naknade (sigurno je puuuno više od 200 kuna).

Mislim da takvi sajtovi rade od procenta, samo sto opstaju oni koji ulazu u reklame dosta.

Ne bih rekao da rade na proviziju.
Bila bi to nelogična situacija jer se uglavnom prodaju usluge, a usluge su ograničene (količina u vremenu).
Onu su marketinški kanal, ne prodajni.

Rade na proviziju, ne znam vise koliko, mislim da dolazi do 50-ak posto sve skupa. U stvari, ti moras dati popust od nekih 30 ili vise posto, ne znam koliko ali dosta, pa na to onda jos nekih 35 posto njima ak se ne varam. Ugl. ako prodajes proizvod moras imati jebenu marzu da bi nesto zaradio i jos ktome dobro nabrijati cijenu. Otprilike tako nekakko ide

1 Like

Totalno krivo. Sve ovo što si naveo u biti je potpuno suprotno. Neki naši klijenti su koristili (ili bar pokušali koristiti) njihove usluge, tako da sve znam iz prve ruke. Ugl. jedna velika prijevara i zajeb do neba. Da, oni naplaćuju usluge a onda ih jadni vlasnici obrta i j.d.o.o. startupa navlače (s obzirom da imaju odgodu isplate) mjesecima za svoju bijednu crkavicu…da se ja pitam takvim štakorima bih zabranio poslovanje, neke strpao i u buksu. Ako te više zanima, mogu detaljno pojasniti s obzirom da sam baš detaljno upućen…

Naravno da me zanima. Ako si voljan, samo piši…

Imam nekih informacija iz treće ruke te sam na temelju njih zaključio da ih se treba tretirati kao oglasni, a ne prodajni kanal.

@ControlEng Pošto i jest tema o tome, onda napiši nešto :smiley: Ja koliko sam shvatio oni odrađuju transakcije i onda isplate novce firmi koja je oglašavala svoju ponudu ali to mi sve toliko komplicirano se čini. Poput nekakvog drop-shipping biznisa gdje ti dobiješ lovu i onda ovisiš o drugima hoće li izvršiti ponudu a ti si kazneno odgovoran za isto jer ipak ti dobivaš novce itd. Čini mi se to kao cijela zavrzlama koju mogu zloupotrebljavat i firme koje se oglašavaju preko takvog portala kao i sam portal kako sam navodiš…

Razgovarao sam s par ljudi koji su koristili takve portale i uzimaju postotak ili fixni iznos od svake kupnje. Najvjerovatnije se mogu dogovoriti drugi modeli ali mislim da ne za male iznose od par stotina kuna

Ukratko: imate firmu ili obrt, želite nešto prodati preko takvih servisa… procedura je otprilke sljedeća:

  • morate im dostaviti službeni cjenik roba ili usluga koje nudite po regularnoj cijeni
  • ovisno o servisu, morate spustiti cijene tim uslugama minimalno 30% da bi uopće ušli u takav sustav
  • ovisno o servisu, oni uzimaju na ime prodaje proviziju >=20% na već spuštenu cijenu i to na način da ONI od klijenata naplaćuju uslugu, te s odgodom plaćanja (obično 30-90 dana) te nakon tog perioda isplaćuju firmi/obrtu.
    E sad dolazi onaj zanimljiviji dio: ukoliko za vrijeme trajanja takve “akcije” prodaja ne ispuni određenu kvotu (u kunama ili broju prodanih roba/usluga, opet ovisi o servisu) oni osporavaju isplatu iako ste Vi kao firma/obrt već pružili usluge ili prodali robu krajnjim kupcima. Da, tako je.
    Sve u svemu: izbjegavati u širokom luku. U najboljem slučaju dobit ćete 50% od regularne vrijednosti usluge koju nudite, i to s ohoho počekom. O najgoroj soluciji nebih niti raspravljao. Neki naši klijenti su pokrenuli sudske sporove prije više od 2 godine, još do novca nisu došli.
    Nadam se da sam pomogao.
1 Like

Pozdrav,

Ja sam Hrvoje Bujas, suvlasnik Crnog Jaja, iza navedenog brenda ne stoji nikakav obrt ili pak jdoo, vec tvrtka Pravi Klik turisticka agencija d.o.o., brend Crno Jaje je lider na navedenom trzistu i to vec 8 godina, bez dana kasnjenje isplate nasim partnerima, uvijek sve radimo iskljucivo slijedom Ugovorenog!

Ne znam s kim si od nase konkurencije radio, no sa nama zasigurno nisi, pa nije korektno niti generalizirati.

Jedino tocno u tvom odgovoru na startni upit je da trazimo popust za nase kupce, te da mi nasu uslugu - promocije ( na NovaTv i DomaTv + jaka online kampanja koja ukljucuje uz poziciju na CrnoJaje.hr i poziciju na newsletteru sa preko 250 000 pretplatnika, pozicioniranje na nasem fejs kanalu sa preko 175 000 frendova itd. itd. ) & prodaje NE naplacujemo vec iskljucivo uzimamo proviziju od prodaje, provizija je razlicita ovisno o potencijalu prodaje, o odabiru kampanje ( da li se ide na Tv ili ne ) itd… Ne uzima se nikakva druga naknada, a ne postoji nikakva opcija zadrzavanja sredstava mimo ugovora i sl. sto si naveo, bar ne u nasem slucaju.

Slobodno provjeri kod svih nasih partnera, a imamo ih preko 1000-u, s mnogima radimo od samog starta.

Crno Jaje je idealan kanal prodaje i promocije za sve one koji zele brzo napuniti svoje kapacitete, isprazniti lagere i inace doci do velikog broja kupaca u kratkom roku!

Da, trazimo popust, dapace, inzistiramo na istom i nasim kupcima garantiramo da smo najpovoljniji na trzistu. Zato nam kupci, uostalom kao i partneri vjeruju. Interes je uvijek obostran!

2 Likeova

Dobrodošao, cool je vidjeti na forumu nekoga tako iza ozbiljnijeg projekta. :slight_smile:

Jel se može znati kako je realizirana tako jaka kampanja u samom startu projekta? …tipa kako je postignuto da NovaTV to promovira intezitetom kako je išlo.

Tada sam mislio da je to projekt od NoveTV… a sad kad razmislim, idejni kreator projekta je vjerovatno podjelio suvlasništvo s njima tako da dobije taj njihov poguranac? Tako nešto?

Jel može koja riječ o tome, ako nije tajna. :wink:

1 Like

Pozdrav,

Sory, nas poslovni dogovor je ipak…tajna :wink: …no, radi se o obostrano korisnom i profitabilnom projektu prakticki od samog starta…ideja je nasa, a realizacija svakako zajednicka, kao i daljnji eforti za “bildanje” brenda kroz jaku TV kampanju, ali i u svakodnevnom kontaktu sa partnerima i kupcima, iza kojih uvijek stojimo. Jedna informacija, do sada je preko 150 000 ljudi kupilo 1 ili cak preko 100 nasih ponuda :wink: …to povjerenje kupaca u Crno Jaje je nasa najveca snaga i odgovornost.

1 Like

Pa mislim da si mi sa ovim odgovorio. :slight_smile:
To je to…traženje pomoći na način da se pruži pomoć, otvara sva vrata ovog svijeta. :slight_smile:
Simbioza rules. :slight_smile:

ja se sjećam kada ste pokretali crno jaje, kakva je to marketing kampanja bila … ufff … koji god sajt otvoriš iskoči crno jaje pa onda misterija, histerija po medijima, šta je to crno jaje … ufff … svaka čast

2 Likeova

U to vrijeme je ta kampanja jos bila odlicno napravljena jer je puno ljudi mislilo da se radilo o telekomunikacijama. I tu je crno jaje diglo svijest o ovakvom nacinu kupovine.

Mislim da je jacu kampanju od njih jedino njuskalo odradilo s online oglasnikom u offline marketingu.

3 Likeova

Imali smo te godine ( 2012 ) zasigurno najjacu teaser online & TV ( off line ) kampanju, naravno, nikakve nagrade nismo dobili jer ih djele međusobno :stuck_out_tongue_winking_eye:, nama je najvažnija “nagrada” uvijek bila i ostala odlicna ponuda koja se rasproda i s kojom su u konacnici zadovoljni i kupci i nasi partneri…a takvih je bilo…more :muscle::muscle::muscle:

4 Likeova