Kupovina facebook stranice? Misljenja

Zdravo, zanima me kakvo je vase misljenje o kupovini vece facebook stranice? :grin:
I kakav vid reklame za blog je isplativ? :blush:

Imaj na umu da se kupovina Facebook stranice protivi FB TOS-u, a kupovina istog nije dozvoljena ni u javnom dijelu našeg Foruma, nego samo u VIP grupi. https://wmforum.geek.hr/faq
O “mišljenjima” slobodno diskutirajte, hvala. :blush: :o:

1 Like

moje mišljenje je da se ne isplati kupiti stranicu, problem je reach koji fejsbuk bezobrazno smanjuje, čak i za organske lajkove

ne znam o čemu je blog, možda je bolje početi sa fb grupom?

danas mi posle 10 godina stranice na kojoj skoro nista ne objavljujem , traze da potvrdim indetitet, kao neko je prijavio da ja nisam ja ja :stuck_out_tongue: imam 7 dana da to ucinim, oterao sam ih u KK i rekao da mi slobodno ugase profil jer me BKK za facebook vise,
Hocu da kazem da su postali ne bezobrazni nego STOKA

1 Like

Šta to imamo na forumu one kojima nije dozvoljeno kršiti FB TOS i one druge, povlaštene kojima je dozvoljeno kršiti FB TOS, i to još ovako javno iznosite i potičete :confused:

Moje misljenje je da se definitivno se ne isplati kupovati fb stranicu, imas primjera poznatih brendova gdje su stranice od nekoliko miliona pratilaca a oko 100 ili 200 lajkova po slici, reach je takodje dosta los i svakim abdejtom ga smanjuju. A sto se tiče bloga o čemu je taj blog hrana, sport, zabava ?

O osnovcima, osnovnom obrazovanju, problemima, gradivu… www.yardznanja.rs
U sustini sam htela napraviti neki vid reklamiranja kako bi brze zazivelo, pogotovo od septembra…ne znam koji vid reklame je najbolji🤔

Meni samo nije jasno kako je moguce tako mijenjati pravila igre a narocito jer su mnoge od tih stranica u ono vrijeme kad je doseg bio normalan placale enormne svote za pratitelje i lajkove…Znaci li da su prevareni jer FB odjednom ukida ono za sto se placalo i vise ne prikazuje objave ljudima koji ih prate… Mislim da ce se ista stvar ogoditi i sa Instagramom jer i ovdje mnogi danas ulazu i vrijeme i novac a samo je pitanje vremena kad ce poceti unistvati ulaganja i trud tih ljudi…

Kada se ima monopol na trzistu tako je, mijenjaju pravila po svom nahođenju i samo izvlace vise i vise novca, kako koji poslovni izvestaj fb je sve vise u dobiti.

Tuga je pregolema :smile: ovima što im FB daje manje prostora, ali neovisno o tome, @Jovana1919, ne opterećuj se time, najbolje da otvoriš FB Page za svoj website, sve regularno, i oni koji te traže, đaci i osnovci će te sigurno naći. :+1: Vidje’ćeš kako će se stvari razvijati, vrlo vjerujatno se i pozitivno iznenadiš. To je u svakom slučaju nešto što tvoj web treba imati, pogotovo kad su đaci u pitanju. :o:

1 Like

Za taj uzrast ja mislim da je daleko populariniji Instagram i Youtube. Tako da bi ja pre bacio fokus na ta dva izvora nego na FB. Pogotovu sto je FB jako nezahvalan, odnosno macka u dzaku. Moze da te voli i da ti daje solidan reach a mozes da budes marginalizovana i da ti daje neke mrvice. Tako da ja glasam za Instagram i YT (Znam da nije bilo pitanje usmereno na INSTA i YT, al ko mozda je pametno ovo sto sma piskarao)

2 Likeova

Takodje mislim da je bolje probati na instagram ili youtube,

Meni je juce doslo da potvrdim indentitet, za profil koji sam napravila samo da ga dodam za admina na stranicu, jer sam sama… cinilo mi se pametnim ubaciti jos jedan profil. Cak sam morala na tom fb profilu stavit drugu profilnu, nakon slike mi pise da cekam dok oni provjere. Sta koji kđđđđ provjeravaju. I ja sam im email poslala i pitala ih u cemu je problem. Tako da , ako mi blokiraju moj pravi profil, izgubit cu i stranicu, ili izgleda trebam napravit jos 5 fb profila pa sve dodat za admine :joy::joy:

Meni su ustvari ciljna grupa roditelji, a ne djaci :grin:nadam se da jos ima ljudi koje zanima decije obrazovanje. Znam da ih je malo al bi volela tu nekolicinu da okupim na sajtu

Roditelji su zauzeti zaradjivanjem za zivot od jutra do sutra u ovim uredjenim ex yu drzavama a posle jos moraju malo farme i parove ispratiti,tako da slobodno se mani obrazovanja ja ti savetujem,

6 Likeova