Kupovina i prodaja FB stranica

Zasto je to zabranjeno na ovome forumu?

Ok, kuzim odgovor je zato sto je zabranjeno na Facebooku. Ali to je NJIHOV terms of service, to nije ZAKON. To su pravila po kojima ljudi moraju igrati ako ne zele biti banovani sa njihove stranice.

Ja sad mogu napraviti stranicu na kojoj zabranjujem da se koristi rijec Hrvat. I sta to znaci? Apsolutno nista, osim da cu banati svakoga ko koristi tu rijec na mom sajtu. Zasto bi to neki forumi sad trebali postovati?

Jel ima neki racionalan odgovor zasto je zabranjena prodaja FB stranica na ovom forumu koji sam propustio?

1 Like

To piše u ZAKONU RH, ako ga malo bolje proučiš.

Evo smo da uhvatim sekundu vremena pa ću napisati jedan poduži post, a možda i najbolje otvoriti temu u kojoj će to biti objašnjeno u potankosti.

Ako moze da mi citiras specificno taj dio zakona?

sjest cu iza rucka sad i natipkat… govorim o Zakonu o elektroničkim komunikcijama, konkretno odredbi o neželjenim elektroničkim komunikacijama. Zatim zakonu o obveznim odnosima, konkretno o prevari i manipulaciji, iskorištavanja bez privole, Zakonu o povredi privatnosti, konkretno o povredi osobe ne povredi osobnih podataka, a ima i još… tipkam lejter

Zato sto se ti isti forumi (u ovom slucaju WM forum) oglasavaju putem Facebook-a pa zato ne zele krsiti pravila istog.

E to vec donekle ima smisla.

Al isto tak ne znači da ak je na nekom forumu neš odobreno, da ne krši zakon. A dal bi gazda omogućio prodaju FB stranica, da ne koristi FB je pitanje za njega.

jao, ljudi, ja se vama divim… postoji zakon i o FB stranicama? :open_mouth: To je nešto novo…
mislim da jedan webmaster koji je sudjelovao u kreiranju stranice, bila to na blogspotu, twitteru, faceboku… ima pravo da proda ( i većina nas to i čini, bez nepotrebnog palamudjenja) i kupi šta god želi, jer ako ima potražnja, ima i ponuda… jednostavna logika. Mislim da FB i nije baš briga ko je vlasnik FB stranice, njima je bitno da se grade i proširuju. Mnogi od nas vise na FB, troše svoje vrijeme i sasvim BESPLATNO prave fan pages koje na kraju krajeva ostaju u FB vlasništvu, a mi se tu nešto nadmudrujemo i jedni drugima postavljamo pravila. Zar webmasteri ne bi trebali biti složniji? Ne razumijem politiku ovog foruma, ako je samo zato što se oglašavaju na FB i neće da se ogriješe o TOS, a žele da imaju posjetioce na forumu, morali bi razmisliti na čijoj strani će biti… Vjerujte , član sam i na najvećem švedskom forumu za webmastere ( wn.se ) i fb stranice se prodaju i kupuju bez ikakvih problema. Zato, kažem, webmasteri, divim vam se… jer svako, počevši od zakona do vlasnika sajtova, koristi svoju “moć” da vam uskrati bilo kakvu mogućnost napredovanja. A najgore je to što se i zakoni i ljudi koji ga slijepo prate hvataju za sitnice, dok krupne stvari ostaju neriješene.

1 Like

Prijevara i manipulacija korisnicima je tebi sitnica?

Ima pravo prodati sadrzaj, ali ne i podatke o korisnicima i registrirane korisnike ukoliko za to nema iskljucivo odobrenje korinsika, a i onda mora jako paziti jer su to u biti tajni podatci. Obiscno tako nesto se uglavi u Pravila koristenja i Izjavu o privatnosti na stranici koju kliknes kad se negdje regas. Ukoliko nisi nista kliknula, a ja sam npr prodao svoju stranicu sa svim korisnicima i korisnickim podacima trcoj osobi imas me pravo tuziti i 99.99999% ces dobiti tuzbu, a ja gadno najebati jer sam povrijedio zakon o zastiti privatnosti i tajnosti podataka.

Steta sto se forum srozao ovako nisko, pa nema @tsereg da to onako strucno kako samo on zna i objasni. Ali nadam se da ce ga i @devildom_stalko dobro zamijeniti.

Ne može njega nitko zamjeniti. To je bila (izgleda nažalost u prošlom vremenu) hodajuća enciklopedija. Ja znam stvari koje me zades i kojima se bavim. Eto već neko vrijeme u novinarskim vodama, pa se sa raznim stvarima susrećem svakodnevno.

A i ja polako gubim volju. Na jedan stručni post, dođe pet trolerski odgovora i eventualno jedno stručno mišljenje suprotnog pogleda.

ali ja ne mislim da je promjena admina bilo kakva prevara ili manipulacija. Sve dok je sadržaj stranice onaj koji su korisnici lajkali, oni neće ni primjetiti ništa. Ko zna možda će sljedeći admin čak biti i bolji od mene u vodjenju stranice, dati im bolji sadržaj i pažnju?

Gdje su Pravila korištenja za ovaj forum… i šta će se desiti sa našom privatnim informacijama ako se forum proda…? Ili će se forum prodati bez korisnika? npr…

Zasto ne pitas vlasnika foruma, a ne mene. Niti sam vlasnik niti sam administrator.

Svako neovlasteno trgovanje osobnim podatcima je protuzakonito pa tako i ovdje. Moze se dogoditi nista, a moze i i svasta.

Da moglo bi se i to, a vlasnik bi prije prodaje trebao svima poslati jedan mail sa infom da se forum prodaje i da ukoliko nisu sigurni da zele da njihove informacije budu prodane skupa s forumom da izvole izbrisati svoj profil i ukoliko to ne urade u roku npr. 5 dana smatrat ce se da su dali pristanak na prijenos osobnih informacija u vlasnistvo druge osobe. As simple as that.

Kad je Youtube prodan guglu ja nisam dobio nikakav mejl da se moje informacije prodaju nekome.

Sta ako Facebook promijeni vlasnika?

Sta kada bilo koji sajt promijeni vlasnika?

Isto je kad prodajes sajt i kad prodajes FB stranicu. Jedina razlika je sto se fejsbuku ne svidja kad prodajes stranice.

1 Like

Ajd ovak, nek si netko da truda i napravi forum gdje će se prodavati webovi, fb stranice i ostalo, pa nek svi članovi dobiju info o adresi te stranice i sve riješeno :slight_smile:

Eto, vidiš, i tu se krije jedan dio odgovora na temu, sve dok imamo interesa biti na nekoj stranici i ne pitamo se ko je vlasnik.


Zar mislite da pravila i zakoni postoje da bi se samo tako slijepo prihvatali, i nikad više ne doveli u pitanje… ? I zar ne mislite, da je fb stvarno htio zabraniti prodaju i promjene vlasnika stranica, grupa… da to ne bi i učinio? Na svom vlastitom primjeru sam se upoznala sa radom fb, ako si oglašivač sva vrata ti se otvaraju, ostali korisnici su korisna masa koja služi cilju. Hoćete li da manipulirate sa živom masom ( a fb to definitivno radi) dobićete i konsekvence, ljudi jednostavno hoće svoj dio “kolača”…

Pa zabranio je.

A FB ne manipulira živom masom, mi smo svi potpisali ugovor sa FBom i pristali da se naše privatne informacije koriste kako god FB želi, osim direktne prodaje trećoj strani. Tako FB može korstiti i vaše fotografije za potrebe oglašavanja samog FBa kod treće strane, ai i za oglašavanje treće strane na FBu.

Isto tako ja imam pravo uzeti svaku tvoju fotografiju, koja je označena kao public, i objaviti ju u bilo kojem članku uz naveden izvor FB. Ti si na to pristala.

Sve dok ja tamo mogu da dodam još admina, NIJE zabranio, čak mi pruža kojekakve mogućnosti. Hvala im!

To što ti možeš prodati stranicu, ne znači da nije zabranjeno. Možeš ju transferirati na drugog admina pod određenim uvjetima, međutim ne i prodati. Čitaj FB TOS. I prestanite više raditi budale od sebe i pričat može se. Može se i banka opljačkat, to ne znači da je dozvoljeno. Što je to tak teško za shvatiti.

A na ovom forumu nije dozvoljeno pričati od prodaji FB stranica i točka. Nađite drugi forum. Ili nek gazda promijeni pravila.

2 Likeova

Jos uvijek cekam taj zakon koji zabranjuje prodaju FB stranica.