Kupovina iMAC 27"

Neka meni netko objasni kako http://www.apple.com/shop/buy-mac/imac ovaj za 1299$ odnosno 10 000 kuna imac je bolji od 10 000 kuna PCa?

Pa za 10 000 kuna PC je takva pila da sama sa tobom prica, ubacis i7 procesor a ovaj imas ima i5, a i7 je pila. Plus rama natovaris toliko da ti treba celicni stol da to sve drzi? Pa kako onda je imac bolji? Jel nesto specificno tako dobro? Jel zbog OSa? Pa mogu ja taman stavit ubuntu na voju pilu pa ce mi trebat betonski stol da drzi tu snagu na jednom ,mjestu.

1 Like

Meni to isto nikad nije bilo jasno, ali svatko ima svoje veselje. Dali sam ja neproduktivniji na PCu od nekog na Macu, sumnjam. Da li Mac moze nesto sto PC ne moze, sumnjam. Da li je Mac prcijenjeno sranje, naveliko i nasiroko, a koje samo radi OSa, pa onda radi toga ne moras kupovati Mac, mozes i taj OS Leopard ili koja vec macka instalirati i na obicni Intelov PC. Dakle bacanje para bez potrebe na precijenjeno sranje koje nikom ne treba ali koje ima vrhunski, cak i vanzemaljski, marketing.

1 Like

I još bi dodao na to da mi je sestra nosila mac dva puta na servis (a bio je 13 000kn…još ga kao povoljno dobila)

…ali kad ti ode neki vrag unutra, puno je teže to zamjeniti…pa si ovisniji o servisu.

A da ne govorimo kad zastari, pošto tehnologija juri…onda postaje kanta od 13 000kn koju treba mjenjati komplet, jer ne možeš upgrejdat samo neku komponentu…

Meni jedino što se tu sviđa su njihovi ogromni monitori…pa sam si fino ubo jednog 27 inchnog i problem rješen :slight_smile:

Hm, ovakva tema se obično pretvara u urnebes. :smile:
Osobno, koristim obje platforme jednako, bavim se grafičkim dizajnom i sličnim kerefekama, pa, iako bih rekao da je lopata - lopata i da je glavno pitanje znaš li ili ne znaš kopati, više sam sklon PC platformi. Danas je u igri višemonitorski rad, a tu je recimo Mac platforma loša. I Macovi se smrzavaju, sviđalo se to kome ili ne. Čak ne koristim ni Intelove procesore. :slight_smile: A to je trenutak kad je Mac izgubio bitku protiv PC-a (kad je prešao na Intela). Većina novih programa bolje radi na PC platformi (Adobe) i ima više mogućnosti. Mogao bih tako redom nabrajati… Čak i bolje tumačenje boja više nije prednost Mac platforme, neki prozvođači više ne daju automatski drivere za svoje proizvode za Mac platformu (ne, ne radi se o jeftinim strojevima) i sve sam nekako sigurniji da je imanje Maca sve više stvar nekakve sujete, nekog “prestiža” ili naprosto održavanje legende.
Sad se možete nastaviti dalje prepirati. :smile:

Hahaha, tek sad cemo pocet, pa koji je to Intelov procesor slbiji od kojeg AMDovog procesora?
Ovo govori korisnik koji je iamo razno razne AMDeovce u zivotu i imam sad jednog AMDea i 2 I5 4460 i kazem ti nebo i zemlja. i5 4460 je tako dobar procesor dohvatljiv za moj budget da kad sam isao kupovat drugi komp sam obavezno gledao da imam taj procesor, a ostalo je vise manje patilo. I pila ova na kojoj sad pisem je tako brzo i stabilna da mi nije nista jasno kako je to moguvce. A kako je samo tih, niti ne cujem da radi.

Nije bila poanta u vrsti procesora koji ja koristim. :slight_smile: Ne koristim ni miš pa nikom ništa… :smile:

Sve je dobro kad se upotrijebi u pravu svrhu.

Da ne otvaram novu temu jel zna neko koji program moze da zamjeni na iMac-u Internet download manager, mnogo sam nalazio “zamjena” ali je to nula, imal neko iskustvo sa time?

Evo i ja presao djelomicno na Mac, zaljubio se vec :smile:

A Retina ekran je nesto posebno, kada pogledam na stari monitor vidim samo piksele :smile: