Kupovina novog kompjutera

Odlucio sam uzeti novi racunar, ali stvarno se lose razumijem u hardware. Iskreno to me nesto i neinteresuje, pa bi mi trebala pomoc oko sastavljanja konfiguracije. Novi racunar bi trebao da radi 24/7 zbog nekih botova, takodje bi trebali bez stekanja da rade Sony Vegas i After Effects kao i da mogu igrati novije igrice. Postoji li neka sansa da se racunar uopste ne cuje?
Budzet mi je maksimalno 1000 eura ukljucujuci monitor.
Nadam se da ce neko biti voljan da mi predlozi nekakvu konfiguraciju :grin:

Eh, idi na pc-ekspert forum. Tamo pitas ili pogledas konfiguraciju.

Ovo sto si ti nabrojao nema smisla.

Ilis e zelis igrati ili se nezelis igrati, ili zelis sony vegas full speed ili zelis tih rad.

Ukratko, ako se zelis igrati odna ti treba graficka za 1500KN, ako zelis super procesor kojic e furat procesore 24/7 i radit necujno onda ti treba neki Intel processor koji pak kosta preko 1500kn.

Ako se zelis igrati samo graficka ti nije dovoljna da to sve skupa ima smisla treba ti neki monster monitor preko 2500kn. Jer cemu davat 1500kn za graficku a iamt monitor za K****

Znaci vec si sada na 5500 kuna a jos nismo dodali nista. Ako ce komp raditi 24/7 onda ti treba premium kuciste, ja osobno imam kuciste za 800kn, necuje se nista, a i takvo kuciste sa premium napajnjem ti treba da vrtis botove kao server, jer inace vijek kompjutera nece biti dugacak.

Znaci s kucistem i napajanjem si vec probio palfon, pa prvo si poslozi prioritete.

1 Like

Prioritet mi je da Sony Vegas radi kako treba, pa onda sve ostalo. Pitam bas zato sto nemam ideju da li se sve to moze uklopiti. Hvala na odgovoru, pogledacu tamo neke konfiguracije :slight_smile:

sony vegas ce raditi kak treba s ovim jakim intel procesorom, ali ako renderas neke heavy video klipove mislimd a onda trebas vise jezgri, mozda neki FX AMD series + neka bijesna graficka pa imas sony vegas i igrice. A komp ce biti malo glasniji i mozda ce trositi malo vise struje (puno vise struje) i mozda nece moci raditi dugo 24/7 (neznam kakvi su ovi FC series procesori na duge staze.

1 Like

Ja bi sacekao da izadju ovi novi AMD Ryzen procesori pa bi sa njima sklopio nesto. Uglavnom 1000e je dovoljno za ono sto trazis.

1 Like

Tako tako, vidiš kako stasaju mladi Youtuberi. :smile:

  • Šah. Ali nije mat. :blush:
1 Like

Pozdrav!
Ja isto trebam savjet, ali za kupovinu laptopa. Naime imala sam hp za 2000 kuna koji je riknuo za 1god., s time da se prvo pokvario zvučnik…a ja volim slušati muziku dok prevodim tekstove…
Treba mi samo za prijevode i kćerkici srednjoškolki za njen blog …
ona je u mioc-u pa ne bi škodilo da je malo bolji laptop jer ona sama sebi radi cijeli blog od A-Ž plus izgled bloga, i vidim da napreduje u znanju informatike turbo…
Imam 4000 kuna, možda bih dala i malo više…
Svi preporučuju asus…imate li vi koji prijedlog?
Hvala
Mali savjet? Hvala

Tehnički mu je dovoljno i 2.000,oo kn, ali za video obradu + gaming treba barem neki i5 + 1060/480, monitor računaj barem Dell 24" IPS oko 2 soma, napajanje i kanta oko soma, perifetija 500, RAM soma i probiješ 1k eura samo tako, da ne velim neki ozboljni i7 za video editing sam probije soma eura :slight_smile:

UGL, evo ti sa PCEa savjet:

  1. HDD 1TB Toshiba P300 High-Performance, 3.5", 7200RPM, 64MB Cache, SATA3, HDWD110UZSVA
  2. SSD 256GB Samsung PM961, M.2 2280 PCIe, MZVLW256HEHP
  3. Matična ploča Gigabyte GA-B150-HD3, s1151
  4. Procesor Intel Core i5-6402P (6MB Cache, up to 3.40 GHz), s1151
  5. Kućište Zalman Z9 NEO white
  6. Napajanje 650W Corsair CX Series modular CX650M, ATX 2.4, CP-9020103
  7. Grafička kartica SAPPHIRE RX 480 8G D5 OC Nitro+, 11260-01-20G, 8 GB DDR5, 256-bit, 1342/8000 MHz ili Gigabyte GTX 1060 WF2(+200kn)
  8. DDR4 8GB (1x8GB) PC3-17000 2133MHz CL15 Crucial, CT8G4DFS8213
  9. Edimax EW-7612PIn V2, WLAN mrežna kartica, PCI Express. IEEE 802.11b/g/n, 2 x High-gain 3dBi deta

7.420kn

Pozdrav! Ima li koji takav savjet za laptop, igranje igrica nije uključeno u svakodnevno korištenje😉

Macbook Air/Pro
Lenovo T serija
Dell XPS
HP EliteBook

Ostalo je teški junk

Hvala puno! To mi je slijedeći mjesec na repertoaru :slight_smile:

Malo ste me krivo shvatili :laughing:
Ja ne trebam toliko skup i jak laptop; u postu ranije sam navela za što treba…9000 kuna mi je malo van mogućnosti :blush:

On ti nije skup @Martacroata

Hvala