Kupujem sajtove Budget 4000 evra

I druga kupovina obavljena

Idalje aktuelno…

Idalje aktuelno, idalje isti Budget.

Idalje aktuelno budget 5000 evra

Idalje aktuelno, isti Budget

Preporuke za libertya. Sve je ispostovao i uredno placeno.

2 Likeova

Imam sajtove na prodaju, saobraćaj ide preko društvenih mreža koje idu uz sajt,

Ne hvala, nisam zainteresovan za tako nesto.

Postovani kolege i prijatelji zelim da cestitam pre svega novu godinu i sve ostale praznike svim korisnicima foruma.

Da nebih otvarao novu temu idemo dalje

Kao sto naslov kaze kupujem sajtove sa ili bez zarade interesuje me sve osim adulta, news portala i igrica.

Tu sam za dogovor

Pozdrav za sve

Podigao sam društveno-politički news portal s dnevnim vijestima za područje RH, ubacio hrpu članaka (ima dosta autorskih) i fotografija, pa sada sve skupa prodajem sa Facebook stranicom od 16.000 članova. Na stranici nema blokada. Portal pokriva domaće teme, ponešto iz svijeta. Postavljeni su MGID i Adsense oglasi.

Sve zajedno prodajem za 4500 kuna bez hostinga. Dakle, gotova i spremna platforma za početak rada s pristojnim ulaganjem onome tko je planirao nešto slično.

Jesu fotografije licencirane? Pitam jer znam da je to veliki problem kod generalnih news portala i valjda jedini razlog zašto još nisam pokrenuo jedan.

Samo jednom se javili za autorska prava fotografije nagodili se tražili 300$ dobili 50$…

Imao si onda sreće, jer agencije masovno ganjaju takve sajtove i prijete tužbama, a često i završi sve na sudu.

1 Like

Moguće… Ma da “naši” (mislim na BH portale) ne cimaju za copyright texta ili fotografije (osim ako ti se javi autor članka i zamoli da daš backlink).

Baš fotografija za koju su copyright lupili bilo je vozilo MUP-a HR tako da kod vas je malo ozbiljnija priča ipak EU ste :smiley:

Da, dobro je to što je zbog toga manja konkurencija na tom području pa ima prostora za novi news portal svakako.

U svakom slučaju kupac takvog portala, mora biti upoznat s potencijalnim problemima, pa sam zbog toga to spomenuo ovdje, da ne odemo sad previše u offtopic.

1 Like

Nisu agencijske sigurno, itekako na to pazim. Za jednu fotografiju traze i 100 eura!

Na portalu je trenutno 1200 fotografija, oko 400 je autorskih

Ali da li imas dozvolu od tih autora,neko kad kupi takav sajt moze ga neki autor cimnuti.

Ne moram imati dozvolu za svoje fotografije :slight_smile:

Ali mora kupac da bude osiguran.Ok nisam znao da su tvoje kao sto verovatno ni vecina nije znala jer ne bi pitali cije su fotografije ali ima osoba koje bi prodale takav sajt i posle zatrazile da se uklone slike,ima raznih scenarija…Ok necu vise o temi autorskih forografija jer tema je prodaja sajta.

Ima svega da, razumijem. Ne prodajem nikakve repove, sve je cisto i uredno. Kao i cijena :slight_smile: