Kvar na grafičkoj?!

Imam jedan čudan problem, nisam siguran ali čini mi se da mi grafička pomalo odlazi, ako je to uopće i moguće. Ovo mi se najčešće događa u Chrome kada mijenjam sa jednog taba na drugi, jednostavno zablinka ekran (nekad to budu crne linije, nekad zelene)… Nekad se dogodi i kad mijenjam općenito iz jednog prozora u drugi, a traje valjda 0.01 sek.

Što je najzanimljivije, kada upalim PUBG i šibam ga 2-3 sata niti jednom ništa ne trzne i sve je u najboljem redu… ni temperatura ne prelazi 70-71C.

Konfiguracija je mlađa od godinu dana, osim grafičke koja ima skoro 5 godina… Probo sam sa reinstalacijom drivera, čišćenjem kompjutera i provjeravanjem kablova, ništa…

Eto ako tko ima iskustva čisto da se znam prirediti, da li da skupljam pare za novu grafu, ili može biti nešto drugo (što čisto sumnjam)

p.s. e da sad se sjetio, i Youtube mi nekada izbaci neki codec error pa moram resetirati Chrome da želi pokrenuti video

1 Like

Moje mišljenje je da za ovo prvo što si naveo ako možeš igrati PUBG onda nije do grafe. Jer da je do grafičke onda bi ti sigurno u jednom momentu “pukla” igra to jest komp. Pazi …možda je do Chrome -a :thinking:
Ali i ovako ova nova elektronika crkava na svakih 5 -6 godina (svetska ekonomija +dođi opet pa kupi ponovo)

pogledaj ovde

1 Like

Grafička radi na 100% tokom PUBG-a, tako da ne vjerujem da je do nje, a možda i jeste. Može biti i do matične, drajvera, sistema, produžnog kabla, napojne…

Probaj Brave i vidi da li se na njemu javlja problem, možeš sve prebaciti iz Chrome-a, a dosta je brži…

1 Like

To ti je nešto do Chrome browsera.

1 Like

A brave koristim samo da si na youtube pustim neke pjesme u pozadini, ali iskreno ne vjerujem im baš toliko da prebacim sve sa chrome tamo… Google je google…

idem još neki stres test isprobati.

Imam top hardver


… a isto mi se desava kod chroma, ili nekad samo pocrnio ekran, ko da se monitor ugasi, i to sam primjetio od kako sam azuriro chrome zanjih put, msm da je bilo prije nekoliko dana…

2 Likeova

Ala kućište šljašti ko disko kugla :smile: (malo šale nije na odmet)

4 Likeova

Dešavaju se i meni čude stvari, iako također imam “noviju” generaciju kompa.

Nekada kada koristim pretraživač, zna se desiti da komp “zablokira” na 3 sec, ugasi monitore, upali ventilatore na max. brzinu, kao da avion polijeće i u tom režimu bude sve dok prisiliom ga ne restartujem :sweat_smile: Nikada mi se nije desilo tokom PUBG-a, ili neke druge igre, čudno…

Može biti da je do overclocka, da je do grafiča koje ja majnovala, do stotinu đavola haha. Valja sakupljati za zadnju generaciju…

1 Like

A evo ne znam, jedino mi grafička nije nova pa mi ona pada na pamet haha… A pitaj boga dragog, a ovo što se tiče majnovanja, mislim da to nema nikakve veze, ove što su majnovale su vjerojatno 5x bolje održavane nego u nekom gaming pcu