Laminas framework

Nasao sam jedan dobar tutorial na youtube i odlicno sve objasnjeno.

Objasnjava na primjeru quiza:

Kategorije
Quiz
Pitanja
Odgovori

Sve jasno.

Zanima me kad se kreiraju sva 4 TableGetway-a i Service, kako sloziti transakciju u service?

@tpojka

Zašto si ti svaki drugi dan u novom frameworku? :confused:

Nisam. Samo u jednom.

Ostalo su experimenti.:grin::grin::grin:

Previše mi je apstraktno pitanje.

Linkuj momenat u klipu gdje se razilaziš sa tutorijalom / gdje ti se javlja greška da eventualno skapiram o čemu se radi.

1 Like

Kad se unose podaci i podaci idu u vise tablica sa forme.

Ali sve mora proci da bi se podaci zapisali odnosno napravio commit.

Ako jedan query ne prodje , radi se rollback.

Zato nam je potrebna transakcija.
X query-a i svi moraju proci, inace ide rollback.

Pretpostavljam da u QuizControllerFactory treba dodati DB adapter koji bi bio dostupan u kontroleru poput ostalih klasa.
A onda u linijama 79, 99, 101 (i 145, 177, 179) pozvati beginTransaction, commit, i rollback metode.

Ako se misli na taj QuizController.

Evo kako ćeš mi postaviti sljedeće pitanje, ovo gore ništa jedva razumijem samo nagadjam (a ne volim nagadjati).

Tako bi’ (al’ i bilo ko ko bi da odgovori) znao istog momenta o kojoj liniji koda je riječ. A ovako mi je trebalo pola sata da prodjem kroz sav modul i pretpostavim problem u pitanju.
A uradio sam to samo zbog toga što nisam nekih 4-5 godina radio sa framework-om pa tek da se podsjetim strukture. Uglavnom to ne radim pa si se ugostio happy hour-om ovaj put. :slight_smile:

2 Likeova

S njime experimentiram

Ako mi se pokaze dobar, mozda cu ga koristiti, ali koliko vidim na prvu da ima sve sto treba, da je malo drukciji od drugih i dobar.

Nud na odabiri 3 routera , 3 template-a itd…

Mana: vrlo loša dokumentacija.