latin1 na UTF8

Cijeli dan sam izgubio dastare teme koje sam povukao iz phpbb a u bazi pretvorim u UTF8 da se vidi,č,ć,š,đ itd.
Dali bi mi neko mogao reći kako u bazi od vBulletin u pretvorit iz latin1 u UTF8.
Probao sa convert.php nije uspjelo joše neke stvari a ništa mi nije uspjelo, imam instaliran Hrvatski.

Hvala i isprike ako je negdje već tema otvorena.

Tiksa

jesi sa impexom importao podatke u vb bazu?
ako jesi onda si morao vidjeti u konfiguracijskom fileu i opcije za utf…

misliš na config.php ili, tamo sam vidio da je postavljeno kao opis al kad maknem // ne radi sve se zmrda, nisam ja bazu pretvarao bila je neka glupa kombinacija prije nego sam licencu kupio tako da je neko drugi bazu uveo.

ne mislim na config.php od vbulletina vec od impex skripte koju takodjer mozes skinuti u members dijelu, a sluzi za importiranje i konvertiranje baze… pogledaj manual na vbulletin.com:
https://www.vbulletin.com/docs/html/impex

tamo u cfg imas odredjivanje tipova baza i vrste konvertiranja…

Ova baza koju sad pokušavam pretvorit je na VB i ima postovadosta više nego stara koj je za BB bila i moram ovu ekak složit da mi stari tekstovi pokazuju sva slova, sa novim slovima nije problem on a normalno idu nego stari postovi.

kao sto rekoh nema veze, mozes ti konvertirat bazu vb u vb s impexom koji nije samo za konvertiranje izmedju razlicitih tipova foruma…

prouci manual impexa i utf podrsku… radio sam konvertiranje i znam da je moguce…

Ček a di ga skinem, na .org ili .com

Skinuo ga , uplodao ga, al ja nigdje ne vidim taj import.

moras kao produkt da uvezes xml file od impexa… imas detaljnu uputu kako koristiti impex u paketu kojeg si skinio, imas par koraka, nemoj preskociti niti jedan…

Skinuo sam i instaliro al n vidim nikakav način da to napravim sa impexom.

kreiras novu instalaciju vbulletina samo zbog baze i u nju ubacis sa impexom sve sto zelis, kod podesavanja konvertiranja za ulaznu bazu namjestis na latin1, a na onu u koju insertiras namjestis utf8.

Kasnije samo update-as countere i ostale parametre… potrajat ce ti ovisno o postovima, ali minimalno sat vremena…

meni je za bazu od 1.500.000 postova trebalo oko 6 sati…

Zar ne postoji niti jedan drugi način, ovo sa impexom sam gledo i komplicirano, gledam več jako dugo se vuče taj problem, dali postoji koje drugo riješenje.

A ne znam, mozda i postoji jer su sad tebi sad oznake za utf znakove u bazi npr za š scaron i jos nest…

meni se to uopce ne cini komplicirano, zeznit nista ne mozes jer se originalna baza ne dira, vec samo sve radis u novoj. Dopusteno ti je instalirati i drugi forum za testiranja i slicne stvari na istoj masini.

Impex je najmoćnija skripta takve vrste trenutno…

Gledo sam po tom impexu al nigdje nisam vidio konvertiranje ili nešto takvo, samo module e sad me traži i customer number a ne prihvaća mi moj broj, a broj je dobar jer sam se bez greške rego na VB stranicu.

"A ne znam, mozda i postoji jer su sad tebi sad oznake za utf znakove u bazi npr za š scaron i jos nest… "

Ne kužim, gdje mogu vidjeti oznake? Znam samo da mi je sve na latin 1, novi postovi primaju slova super al stari su problem.

customer id ne dobijes s reganjem nego sa kupnjom vbulletina i tu sigurno nema pogreske, ako imas kupljeni vb onda si dobio s kupnjom i taj id koji ti treba i za instalaciju vb-a…
ako imas nulled nemoj stavljati nigdje live jer ces biti suspendiran jako brzo…

govorim kako ti izgleda npr š znak u bazi kad nije utf tablica…

upute jos jednom za impex:
-instaliras novi vb u drugom pathu…
-stavis impex u taj novi forum i namjestis postavke impexa za source bazu: bazu starog foruma
-zatim isto tako u impex cfg fileu namjestis kao target bazu bazu novog foruma
-osim toga u cfg fileu imas tonu opcija sto se tice enkodiranja baza(source i target svaka imaju te opcije), pa si namjesti kakva je koja tablica
-importaj xml file od impexa
-otvori impex iz vb admin panela
-kad se konektira impex s bazama imat ces opcije da postavis verzije foruma, znaci stavi iste verzije vb-a
-nakon toga ti se otvori stranica impexa preko koje biras sta zelis uvesti
-kad sve napravis s impexom updateaj countere

Hvala na pomoći al morat ću naći nekoga da mi to napravi ili ručno to rješit jel neide mi ovo, jučer sam srušio forum valjda deset puta sa načinima na koje sam pokušavao i gledo sam taj impex al ništ ne kužim.

Još jednom hvala na pomoći.

Tiksa