Liga prvaka - polufinale 2015

Ja nikako ne mogu odlučiti koji je bolji. Messi ili Ronaldo.

Nema dvojbe na kojeg Ronalda mislim jer je samo jedan pravi:

Ova Kristina je vrhunski igrač, ali u rangu Jardela. Obojica turbo efikasni, s tim da Kristina ima bolje suigrače pa joj je lakše. Kristina u cijeloj karijeri nije imala lijepih poteza kao pravi Ronaldo u jednoj utakmici.

Ne bih se složio sa time. Kao prvo glupo je uopće uspoređivati Luisa i Cristiana, jer igraju u drugo vrijeme. A što se tiče ko je bolji, rekao bih sigurno Cristiano… To što mi je Luis draži je druga stvar, ali reći da je bolji od Cristiana u igri je smiješno. Cristiano je tip igrača koji ima savršenu kondiciju, sve ostale sposobnosti, te je jednostavno stroj. Gledali smo ga u Manchesteru gdje je igrao drukčiji nogomet, nogomet za gledatelje. Ovo što se sada događa u Primeri je druga stvar, to je nadmetanje tko će dati više golova, te je tu Cristiano jednostavno za zabijat golove, a ne za izvodit driblinge i asistirat. Navijam za Juve od kad znam za sebe, a Luis Nazario mi je bio dosta drag igrač, ali stvarno mislim da su Cristiano i Messi puno bolji i spremniji nego što je on bio…

1 Like

Meni Ronaldo nije bio samo drag igrač, on je za mene nogometno božanstvo. Christiano to nikad neće biti (za mene). Prvo zato što nije niti do gležnja Ronaldu, a drugo jer je pičkica i egoista.

Messi i Ronaldo (pravi) nisu isti tip igrača, ali ih se može staviti u istu rečenicu. Cristiano s pravim Ronaldom ne ide u istu rečenicu.

Dribling i kontrolu lopte kakvu je imao Ronaldo Cristiano može samo sanjati. Cristiana diže u nebesa njegova statistika. Ako izbaciš golove iz penala, slobodnjaka i sa par centimetara kao recimo ovaj Juveu od njega ostaje samo jedan jako dobar igrač, ništa više. S druge strane, Ronaldovi potezi će se pamtiti vječno. Nogomet koji je on igrao je umjetnost. I nije to bilo tako daleko da bi to bilo “neko drugo vrijeme”. Radio je čuda i u Italiji koja je bila posebno u ono vrijeme pojam za obrambeni nogomet.

Ronaldo je i zabijao golove i imao prekrasne driblinge, zbog toga je on za mene pojam. Cristano to ne može i da hoće. Zabijat da, ali ne može igrat lijepo kao Ronaldo, jer jednostavno ne zna. Njegova igra se temelji na brzini, podređenosti cijele ekipe njemu, i dobrom udarcu i osjećaju za gol. Naravno da ima dobru tehniku, ali nije to to, za moj ukus. Pravi Ronalno je za mene doktor nogometa za Kristinu.

Što se tiče Messia i Cristiana, i tu je Cristiano u podređenom položaju. Nisam freak za statistiku, ali mislim da im je statistika tu negdje, ali mi je neusporedivo ljepše gledati Messia i on je definitivno bolji s loptom nego Cristiano.

To sve je samo moje mišljenje i normalno da se ti ne moraš složit.

Naravno, svako ima pravo na svoje mišljenje. Meni su svi ti igrači spominjani ovdje super, ali jednostavno niti jedan ne ide u istu rečenicu s Ronaldinhom. Čovjek se igro nogometa, igro je za navijače, a toga više nema, igra se za statistike i za rušenje osobnih rekorda. I dan danas kada mi je dosadno gledam klipove na YouTubeu i divim se kakav je potez i vic u igri taj čovjek imao. Žao mi je samo što se vrlo brzo zasitio i odao porocima. On tek sada ima 35 godina te i dalje igra profesionalno nogomet, a dojam je kao da ga nema 10 godina u prof. nogometu. Ali kada je bio na vrhuncu, tih nekoliko sezona, to je bio pravi gušt…

Sad da se vratimo na ono o čemu se tu raspravlja (ne znam zašto imam dojam da se o tome već na ovom forumu raspravljalo :smiley: ). Meni je © Ronaldo bio puno draži kad je bio u Manchester Unitedu, tamo je igrao timski jer ipak ovo što radi u Realu nije prolazilo kod Fergusona. Ferguson nikada nije trpio zvijezde i CR je tamo morao igrati za momčad inače ne bi igrao. Nije dozvolio da se igrač izdigne iznad njega i kluba, zato je bio jedan od najvećih (ako ne i najveći) strateg u povijesti nogometa.

U Realu je velika zvijezda, PR službe od njega su napravile veliku reklamu i sada to više nije isti © Ronaldo. Statistički možda i je bolji nego u prijašnjim klubovima, ali je meni bio puno bolji u MUFC-u.

I da dodam za kraj - nije © Ronaldo sad neki veliki egoista kakvim ga predstavljaju mediji. Čovjek ne voli gubiti, teži savršenstvu, a to mu ne bi trebali zamjerat, bar mu ja nemogu. A to što mediji traže senzaciju i većina vjeruje šta pročita u novinama / na internetu je ipak samo njihova stvar. Lakše je napravit vijest oko toga kako je Ronaldo negodovao na utakmici nego od toga da je darovao 7 milijuna eura za žrtve potresa u Nepalu. Žalosno.

Ronaldinho je majstor, slažem se. Po ljepoti igre jedan od najvećih svih vremena.

Cristiana mediji prikazuju kao egoistu, ali s razlogom. Prilično sam siguran da bi on radije igrao finale Lige prvaka u kojem će Real izgubiti, ali on zabiti par golova, nego bio ozlijeđen i da Real osvoji Ligu prvaka bez njega u finalu. Puno puta sam vidio da uopće nije slavio bitne golove za Real koje on nije dao, a da je kao lud slavio neke svoje nebitne.
Svaku sekundu pazi kako izgleda, glumata po terenu, pada, baca se, simulira, ma to je Kristina. odvratan mi je.

Sjećam se Ronalda. Trgali su ga 10 puta više nego Kristinu (jer je bio toliko puta bolji), ali on je pada samo kada stvarno nije mogao ostat na nogama. Nakon što ga je netko pokosio nije kmečao, tražio kartone itd nego je šutio i čekao nastavak igre. Tako je bilo sve do Reala, odnosno veći dio njegove karijere. Cristiano bi prestao igrati nogomet da mu rade ono što su Ronaldu radili dok je igrao za Inter.
Cristiana je Leko malo okrznuo i ovaj se skoro rasplakao. I puno nakon utakmice je u nekom intervjuu spomenuo to što ga je Leko okrznuo.

Od kad sam prvi puta čuo za Cristiana sam rekao da postoji samo jedan pravi Ronaldo, i evo danas skoro svi mediji kada spominju Luis Nazaria de Limu napišu “pravi Ronaldo”. Nije bez razloga :wink:

A Messi, ono što je napravio Boatengu kod 2. gola Kristina može napraviti jedino nekom amateru, i to ako mu slučajno uspije.

Velim, Kristina je za mene u rangu Jardela, ali sa neusporedivo boljim PR-om i sa boljim suigračima.

Baš sam išao pogledati statistiku Cristiana i Messia za koju sam mislio da je na strani Kristine.
Sudeći i po statistici, Messi je druga galaksija za Cristiana.

Može se pričat da li je ovaj tjedan odigrao bolje Messi ili Cristiano, ali tko je od njih dvojice bolji uopće nema dileme. Nikakve! Messia je meni puno ljepše gledat, a oni koji vole statistiku mogu se uvjeriti tko je trenutni kralj ovdje: http://messivsronaldo.net/all-time-stats.php

pretpostavljam da ce bit elklasiko finale… barcelona igra super nogomet otkako se ovaj trojac naprijed uigrao… istina, realu fali nekoliko bitnih igraca tak da smatram da samo kompletni mogu ugroziti barcelonu :wink:

ako se vrate ozljedeni madridani onda bi moglo biti svasta, u protivnom je barcelona jako blizu osvajanju LP

Sa Luis Nazario de Limom ne može niko, ali ovaj je tu negdje, a večina su ga zaboravili:

Molba administratoru ili kome već; da se poprave ovi Youtube playeri, ne vidi se ništa. :frowning:

Ja nisam, Rivaldo je također jedan od najvećih svih vremena. Čuveni 3R je meni bio bolji od MSN, a pogotovo od BBC.

RIvaldo, Ronaldinho i Ronaldo u istoj ekipi su bili noćna mora za svaku obranu protiv koje je Brazil igrao.

Bit će da je to ovo: https://support.google.com/youtube/answer/6098135?p=yt_devicesupport&hl=hr&rd=1

Slatko se nasmijah :smiley: . Frajer se vidio nije, Luis bi uzeo stvari u svoje ruke kada ne bi išlo timu a ne povukao se na poziciju defanzivnog veznog.

Sto se nisam kladio pa barem taj prvi put u zivotu :wink:

2 Likeova

To je moje mišljenje, po jednoj utakmici se ne može suditi :smiley:
Drago mi je da ga danas nije bilo :smiley:
Forza Juve! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Slobodno pogledaj sve utakmice Ronalda i Kristine pa pokušaj onda suditi :wink:
Vjerojatno si mlad pa nisi gledao najbolje Ronaldove dane u vrijeme dok je igrao. Nije to uvreda, nije uopće loše biti mlad :smile:

Baš sam prije dan dva pogledao par dokumentaraca o Ronaldu. Ma to je doslovno fenomen, Kristina ne da mu nije do koljena, nego nije niti do gležnja.
Ronaldo je driblinzima prolazio 4-5 igrača i zabijao, a Kristina prolazi brzinom i eventualno ponekom finticom. Ako imaš vremena i volje pogledaj po Yubitu klipove što je taj čovjek radio i pokušaj naći barem nešto slično od Kristine, ako uspiješ :wink: Pogledaj kako su ga lomili i on se iste sekunde dizao bez protestiranja, a onda pogledaj Kristinu kad ga netko samo pogleda ispod oka. Odmah je na podu i vrišteći traži penal i crveni karton. On je za mene pičkica, i igrač u rangu Jardela sa boljim suigračima i boljim PR-om.

Nisam nii znao koliko je zapravo Messieva statistika bolja od Kristinine. Po broju golova su tu negdje, s tim da je Messi igrao puno manje utakmica. O ljepoti igre Messia i Kristine neću niti pričat. Messi je doktor nogometa za Kristinu, a sumnjam da će Kristina ikad više osvojit zlatnu loptu.

A finaliste Lige prvaka sam promašio, očekivao sam prolaz Reala.

Ovo je sramota da ovakva ekipa kao Juventus igra finale…uništiše mi finale :slight_smile: Mislim baš su loši

Kad već spominješ u rečenicama prije bolje suigrače koje ima CR u odnosu na Jardela, onda i kod gledanja statistike karijere u usporedbi s Messijem trebaš tako gledat. CR je igrao u Portugalu više kao vezni igrač, pa nakon toga u najjačoj ligi svijeta po mom mišljenju (također kao vezni/krilo), a Messi je igrao samo Primeru (kao krilo, napadač).

Usporedbe radi, prosjek golova najboljeg strijelca lige (ovako odokativno) u Primeri zadnjih 5 godina je 40-45, dok je u Premiershipu to 20-25. Mislim da to također treba napisati. Ukratko,‘statistika je kao bikini, otkriva mnogo, ali sakriva najvažnije detalje’.

1 Like

Je, statistika često vara, ali oko ne. Messi je bolji od Kristine i ljepše ga je gledat :wink: To je moje osobno mišnjenje i Kristina se ne može s njim i sa Ronaldom niti uspoređivat. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali za mene nema nikakve dvojbe i zapravo su mi glupe usporedbe prosječnog igrača dobre statistike sa dvojicom genijalaca. Ok, Kristina je više od prosječnog, ali nikako nije genijalac jer je hrpa igrača sa boljom tehnikom od njega.

Ukoliko Juve dobije Barcu, onda ću im i sam čestitati iako sam Interista.

O tome ko ljepše igra je isto glupo raspravljat, meni također Messi igra ljepše, nekome igra CR, stvar je osobnog ukusa (iako često nije svar ukusa već koji klub se više simpatizira, Real ili Barca, no dobro, poanta je da se o ukusima ne raspravlja).

Samo sam se uključio u raspravu jer si u nekoliko navrata spoemuo bolju statistiku Messija, što je točno ali nije pošteno mjerilo jer on je igrao samo u jednom klubu i ligi, dok je Ronaldo igrao u tri različite.

Ono što obojici fali jesu veći rezultati s reprezentacijom (iako je i tu Messi bolji zbog finala na SP u Brazilu), a ono što svakako ide u prilog CR je što je on doslovno sve trofeje osvajao s dva različita kluba, u dvije različite lige (dvije najjače na svijetu), tako da ga se definitivno nemože nazivat samo “prosječnim” ili “malo (iz)nad prosječnim”, jer to nije mala stvar.

Eto, toliko od mene po tom pitanju.

@milito - bojim se da Juve tu nema šta tražit. Ako sam vjerovao da neko može zaustavit Barcu onda sam mislio da će to bit Bayern, ali oni nisu bili niti blizu. Naravno, čuda su moguća, posebno kada se igra jedna utakmica, ali mislim da realno Barca to uzima s hendikepom.