Limun i bubrezi

pozdrav raja,

znate šta me zanima, pitam se ima li neko stručan da mi odgovori

često uzmem cijeli limun isječem na kriške i pojedem, nakon toga ide jače preznojavanje i nakon toga zdrmam dvije čaše vode … ja vama ne mogu opisati koliko ja volim taj osjećam kad odjednom pojedem cijeli limun

prije sam češće to radio, jednom-dvaput sedmično sada rjeđe ali i dalje rokam

e ono što me jebe je da li mi taj limun što ga pojedem može naštetiti mojim bubrezima … inače evo već godinu dana sam u nekom tripu oko bubrega, sve pazim, pokrivam bubrege, potkošulje uvlačim u pantole, spavam u čarapama, pijem nenormalno vode itd. bojim se da mi ne odu bubrezi, kad vidim one u kombiju za dijalizu ne bude mi dobro, manta mi se, muka mi i slabo me slusaju ruke i noge

ako može neko da odgovori mislim da sam skrenuo

Kaj si se navukao na limun ? :grin:
I ja ga volim al u pelinkovcu :hugs:

Ima jedna stara poslovica. Sto vise limuna to manje bubrega. Ako ga jedes sa korom bubrezi bolje podnasaju visoke doze vitamina f koje su tihe ubojice bubrega.

bez kore :frowning: znam da je limun dobar lijek protiv kamena u bubregu ali mislim da je pretjerano pojesti citav limun odjednom, tako da moram prestat s ovim

Ja se šalim u gornjem postu a ti samo jedi limune jer su zdravi i otiđi kod psihologa na razgovor radi nerealnih strahova.

al’ me istrza haha

1 Like

Hah poslusaj bas savjet od petarcro za psihologa :slight_smile: . Limun je pun C vitamina tako da samo ti moze biti koristan da nadomijestis nedostatak C vitamina i ojacas imunitet.

Ja koliko znam limun je dobar za bubrege, kao i za pijesak i kamen u bubrezima, a zdrav je i uopšte…tako da ono, jedi ako ti se jede…ali treba imati mjeru u svemu, tako i u tome, ničega nije dobro previše…