Link juice - Zaboravite sve sto ste znali do sada

Ponekad imam utisak da se Dzon Miler igra sa ljudima na Twitteru…

1 Like

A sta ce moraju nesta pricat. No pitanje link đusa se ne mora tako postavit, no nekim drugim terminom kao npr o bitnosti neke interne stranice za biznis i korisnike i odmah bi i odgovor bio drugaciji. Oni seo pokusavaju srozat ne dat mu na znacaju, zakamuflirat sve pricom korisnik i nista dalje.

Ko da ja odem i priupitam ga oce li mi dat boost redirekcija sa necije tudje expired domene koja ima jake linkove? Tako da kontam kakvo pitanje, takav i odgovor

1 Like

Jasta, slazem se sa tobom. Zato sam i napisao da se sprda sa ljudima na Twitteru. Itekako su bitni linkovi kao i organizacija sajta i usmeravanje link juice-a.

1 Like

Glupasto naivno iskreno pitanje i besraman odgovor. Trebao je pitati da li je navigacija bolja iz konteksta ili iz menue bara…

Prica gluposti ovaj lik

činjenica je da je googleu najbitniji UX … ako posjetilac ostaje dugo na stranici i ako malo ljudi odmah izlazi sa stranice to je googleu znak i sajt će ma koliko ružan imati prednost … još ako ima dobar CTR u pretrazi … onli skaj iz d limit

mislim da je to htio reći

Jako bitan . Meni u zadnje vrijeme na stranici stalno dolazi na dnu user experience prozor za ocjenu doživljaja na stranici .

Zasto bi morao dugo biti na stranici, meni su najdrazi sajtovi di dodjem procitam na brzinu sto trebam i idem dalje. Cim vidim clanak od 1000 rijeci gasim ako ne mogu pogledom na brzinu uloviti bit istog. Nemam ja vremena gubit vrijeme na pizd. Iz istog razloga sam alergican na youtube videe kao rezultate u vecini slucajeva.
Najradje bi uzeo google pro verziju, da mogu sam poriktati rezultate po svojim preferencijama i maknuti bar dva bloka oglasa. :slight_smile:

Btw. imate super extenziju za desktop browsere, zove se Element blocker, jako sam fino procistio google od reklama medju rezultatima i jos hrpu drugih stranica koje posjecujem, a koji su jako napadni s istima, inace ove reklame sa strane ne diram. Da su manje napadni s reklamama nebi to ni radio ovako sam primoran.
Zna li netko slicnu stvar za mob a da ne radi na principu VPN/DNS?

2 Likeova

Imaš li predlog kako da uklonim reklame sa YT?
Imam Fair Adblocker, za sajtove je OK, ali za YT nije. Ustvari on ne prikaže reklamu, ali čekam na prekid videa dok svoje ne odradi. Još kad neko postavi svakih par sekundi reklame gasim video ili uradim donwload da na miru pogledam.
Ovaj G je postao pravo sranje, što se tiče monopola, drugima zabranjuje dosta, a svoje gura maximalno.

Dodaj tocku nakon .com u URL-u.
npr.

https://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXX // prikazuje oglase
https://www.youtube.com./watch?v=XXXXXXX // ne prikazuje oglase
1 Like

Pa gde si ranije da objaviš ovo :wave: Hvala