Live stream na mojoj web stranici?

Pozdrav ljudi

Zanima me, jel moguće i kako podesiti da mogu live streamat na svojoj web stranici ?

Radim na nekom projektu gdje ču live stream vožnje bicikle ili auta raditi…

Pa me zanima kako to osposobiti i što je sve potrebno, gledao sam malo po netu ali ništa konkretno, ima za zakupit prostor ali to je sve na njihovoj web stranici…

Jesi pokušao sa Twitch-em? Gledam sad dosta ljudi uživo snimaju sebe kako voze bicikle, motore itd na twitchu…

Jedan video (primjer):

Evo tu imaš kako podesiti na svoj sajt: https://dev.twitch.tv/docs/embed/ uz sve to i chat.

ma znam to, ali nebi preko neke platforme, ja bi baš preko svoje stranice… ali mislim da nije to tako jednostavno

Kako zanimljiv ugao hahaha

Otisao sam na kanal da vidim koliko ljudi gleda ovo, i iznenadio sam se, nitko, znaci jos uvijek psotoji nada za covjecanstvo.

1 Like

Ovo možda Anton istražuje nišu da vidi ima li pregleda :smiley:

1 Like

Ma ne hah :grinning: . U pravu si @dadaas , oni snimaju ali ljudi slabo gledaju…

Ajde da snima da radi neke kerefeke ali ovo da snima kako mu se glava trese, pa to nitko ziv nebi gledao, mada vjeruj mi isao sam na kanal s ciljem da tamo vidim ljude, jer ono sto nama tu u ovoj zemlji je nepojmljivo tamo preko bare je normalno, tamo je neki drugi svijet.

1 Like

Pozdrav ljudeki,

tražio sam malo po netu ali baš mi ne uspjeva.

Zanima me, je li moguće i kako napraviti live stream na mojoj web stranici, recimo imaš web hosting i domen i kako da ja pokrenem live na svojoj stranici ? Bez youtube-a, twitcha i ostalih platformi…

Ako netko zna ?
Pošto nisam potpuno upoznat sa tim …

Pozdrav,
http://www.coding4developers.com/node-js/video-stream-with-node-js-socket-io-stream-data-in-node-js-using-socket-io/

Mislim da ti je jedan od jednostavnijih nacina za to složit da kombiniraš node.js i socket.io-stream

1 Like

Pogledaj si po githubu projekte node.js i socket.io-stream sigurno ima već dosta dobrih projekata složenih.

Pogledaj si ovo

Ne mozes zbog internet veze i brandwita , a zagusio bi i server od hostinga, posebno, ako bi imao poveci broj posjetitelja.

I ja nesto razmisljam o svojem buducem streamu i mislim da je najbolje ili youtube ili twitch ili nesto trece jer em je sve vec sredjeno i em imas onda i mogucnost da na twitch i youtube kanalima dohvacas publiku, ovako da je stream samo na stranici tko ce saznat za njega…

To je točno.
Ali ako netko želi ekspermentirat malo i učit se zašto ne pokušat ?

Mislim da ti to hosting nece dozvolit.

da, i ja mislim da hosting običan to neće dozvolit

Ono što možeš pokušat je uzet vps tipa od digital ocean ili aws i zavrtit…

Al svakako je jeftinija solucija ono što su kolege rekle gore.

Kod svakog providera postoji limit na bandwidth, ovisno o paketu.

To svakako stoji. Ja sam još davne 2010. Dok nije bilo ovih liveova na yt, facebook i ostalih igrača koristio ustream i odličan mi je bio.

Microsoftov azure hosting je imao neke svoje fore za video streaming… koštali su, ali mislim da su nudili sve gotovo…