Loop unutar loop-a

Pozdrav.

Sam ne znam koliko je ovo pametno raditi i da li je uopce izvodivo.

Imam jednu glavnu petlju koja prikazuje postove.Kreirao sam WP_Query i u njega smjestio odredjene argumente koji su mi potrebni.Eh sada unutar te petlje trebao bih jos jednu petlju (ne pitajte zasto) da ispisem neke druge stvari (sa drugim argumentima) ili da prodjem nekako bez te petlje.

Konkretno - Trebam zadati 2 nova argumenta.Da li se moze iskoristiti nekako main WP_Query da ne pravim nepotrebne upite na bazu, i da se sve to normalno ispise bez gresaka i slicnih stvari ?

Hvala.

Niko da ponudi neko moguce rjesenje ?

Tesko je pomoci ako ne znam sto tocno radi taj drugi query.

Moze neki primjer?

Drugi query treba samo da prikaze 2 random posta.

Ja isto ne kuzim konkretno pitanje…ali mi se čini da te plaši petlja unutar petlje.
Tako da bih samo rekao da to nije ništa loše i neuobičajeno…recimo imaš situaciju da želiš nešto učiniti sa svakom osobom u svakom gradu.
Prva petlja prolazi kroz sve gradove…i onda za svaki grad druga petlja prolazi kroz sve osobe koje se nalaze u tom gradu…i na taj način si pristupio svakoj osobi u svakom gradu.

Na razini baze, takva dohvaćanja se daju rješiti na razne načine ovisno o konstrukciji baze…ja govorim generalno za petlje…

I tako unutar svakog posta prve petlje?

Onda bi bilo najbolje da slozis dva query-ja, u prvom napravis glavni query koji prikazuje postove a u durgom napravis query s istim brojem postova * 2 i random poretkom.

Zatim u svakom postu prvog query-ja prikazes dva iz drugog query-ja.

To vazi samo ako ova dva posta nisu povezana na neki nacin sa postom iz glavnog query-ja.

Konretno evo o cemu se radi.Radi se o single.php fajlu, u njemu imam klascnu While petlju bez posebnih argumenata:

get_header(); ?>

        <div class="main-container">

            <?php while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

                <?php get_template_part( 'content', 'single' ); ?>

            <?php endwhile; // end of the loop. ?>
        </div>
<?php get_footer(); ?>

Kao sto vidis unutar te petlje pozivam novi fajl content-single.php.E unutar tog fajla moram smjestiti novu petlju sa novim query-em (koja ce ispisati 2 random posta).

@bozoou da to me plasi.

Aha, pa to je onda ok, ja sam vec mislio da je prvi query neka kategorija ili arhiva koja ima hrpu postova i da unutar svakoga moras raditi posebni dodatni query.

Ako je ovako, onda nemas brige, jednostavno u tom content-single.php napravis novu petlju i to je to.

1 Like