Lupon Media potrebno vaše mišljenje

Pozdrav
Čitajući ovdje na forumu promociju da lupon daje 30-60% više u odnosu na adsense, odlučio da isprobam
Koristim lupon 15 dana, dao sam im odobrenje da postave kolko god mogu reklama…
Rezultati nisu nimalo obećavajući… Uspijevam dnevno približiti ili doći na level adsensa…
Ne želim ovdije ljude “ocrniti” zato pitam vaše mišljenje i rezultate ako koristite lupon…
evo moj rezultat za jedan iznad prosječan dan
prema adsensu imao sam 29k prikaza na stranici 35k impresija(pojavljivanja) i 3,8€ zaradu
prema admanageru ili ti lupon imao sam 144k impresija i zaradu 13,8€
Je li ovo dobro ili ja očekivam previše, ili vjerujem u “šuplje” ?

Hahaha pa po domacem trafficu neka realnost je 0.5 - 1 eur rpm

U prevodu na 29k bi trebao imati 14-29e
Na 144k (ps govorim o pregledima ne impresijama) izmedju 77-144e.

Barem je kod mene tako vjecno bilo na domacem trafficu i na sajtovima koji nisu news. Na newsu je rpm 0.10-0.20-0.30 standard

Zavisi dal lupon racuna impresiju po pregledanom widgetu, ili po svakoj onoj mini reklami iz widgeta (tako nekako mi se cini da racuna native media jer uvijek imaju vise impresija nego ja pregleda, a imam samo jednu njihovu reklamu). Ja bih ti evo preoporucio adnow, ako je dozvoljeno preko mog aff:

adnow.com/?referral=177101

Evo moja zarada od adnow, od juce dogovoreno 0.028$. Mislim da ti kad krenes mozes se dogovorit cpc od 0.02$. Kao sto vidis, eCPM je dosta jaci od googla. Ja bih predlozio block od 4 reklame unutar clanka, i onda jednu takvu 4x1 ispod clanka i mogao bi onda imati solidnu zaradu od adnow-a, mozda nekih 15-ak$ ili vise na tih 30k pregleda sto mislim da je solidno.

Kao drugo opciju bih predlozio nativemeda-u, ali mislim da su oni nesto losiji od adnow ali ne mnogo

A je li dopušteno imati unutar članka adnow i luponove reklame ?
Pretpostavljam da nije…
Da, @limenka2017 news je sranje, ali kod mene je news iz specifične niše samo to niko ne j*be…
Kad se sad nakon adsensa i lupona razmisli , za news je bolje imati brdo reklama od nativa i adnowa jer oni ne razlikuju niše…

Da li si ih kontaktirao po pitanju tih brojeva, posto ima statistika kasni i po nekoliko dana i prikazuje se 5-6 puta manjom od stvarne, jer imaju dosta advetajzera pa naknadno sve prikazuju?

jesam, kažu da ne mogu ništa garantirati…
a statistiku pratim na admanageru, tamo se refresha jednom dnevno u oo:ooh
jeli i ti koristiš lupon?

Koliko si u google analyticsu imao pageviewsa taj dan kad si dobia 13.8€?
Ja isto koristim Lupon, ali me statistike nekad stvarno bune, pogotovo onaj dio Requests,Matched requests i paid Impressions

1 Like

Mislim oko 57k
A kakve su kod tebe brojke na admanageru ? eCPM ?

1 Like

Na Admanageru mi piše 1.64kn CPM a na dashboardu 0.93-94

1 Like

Je li news niša ?
Kod mene eCPM 0.07€

1 Like

Gaming, strana publika

1 Like

Naravno da jeste, samo iskljucis one seksualne rkelame i to je to

2 Likeova

khm khm, da se mal nakašljem :slight_smile:
ima li netko da koristi ili ??
ja svoje mišljenje ne mogu iznjeti jer “nije još prošlo 30 dana od implementacije” al zato kad prođe, čuće se :slight_smile:

1 Like

@Mario063 kako se na kraju završilo sa Lupon? :sweat_smile:

šta da kažem, mlad i neiskusan :slight_smile:
svršili a ni počeli :rofl:
moje mišljenje: nisu oni ono što se predstavljaju “ADX” nego neki domaći pokušaj ADXa…
jednostavno, u mojem slučaju 50% strana publika, nisu dorasli zadatku, imaš u nekoj od tema prave ADX partnere i tamo promotri pa kontaktiraj par njih, imaš onih koji su na rev share 85:15…

1 Like

@Mario063 kolega možeš li reći koji su to pravi Adx partneri po tvom mišljenju? Hvala lepo. :blush:

Mene zanima nesto sto sigurno sve zanima,kako mogu ja biti druga ruka do google a ne treca, npr. da bi svoj site dodao na lupon ili native media oni ce uzeti svoj procenat na zaradu pa cu ja umjesto 10 eura dnevno dobiti 6 eura,ima li neki site pored ova 2 koji ne uzima veliku proviziju ili koji ti daje admanager pristup? Ili jednostavno, kako postati google partner da ja budem vlasnik lupona ili nativ medije tj. moje platforme i da vam ja dam cpm da zaradjujete najvise od svih ovih koji nas uzimaju gore nego banke?

nativ media nije partner googlea … nativ media je native advertising mreža … a lupon je mreža koja radi sa google ad exchange platformom … a da bi ti kao mreža radio sa google adx platformom moraš imati firmu i ispuniti određene uslove

1 Like

NativeMedia daje 80% ako ti valja sajt

1 Like

a je li lupon iz BiH ili neke druge drzave a u BiH imaju samo poslovnicu? znas li jos neku mrezu sto ima adx exchange platformu?

1 Like