MacBook Air rad na bateriji?

Treba mi dodatni laptop koji mogu nositi na putovanja, u kafić i slično… Imam Dell koji je top i znatno jači od ovog, ali baterija ne drži ni 45 minuta i dalje blokira ako nije na punjaču…

Gledam ovo: Prijenosno računalo APPLE MacBook Ai - 015.880.029 - Links

Nikada nisam Apple koristio, ali koliko kužim on radi dosta fluidno iako specifikacije nisu super? Da li ovaj laptop bez punjača (na bateriji) radi normalno da fluidno mogu surfat imat otvoreno 5 tabova i koliko traje baterija?

Ako netko ima iskustva s njime, hvala.

nez za apple… ali ja koristim ovo

LENOVO IP Gaming 3 15IMH05, 81Y400GQSC
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05, Intel Core i7-10750H, 2,6 GHZ, Core 6, 8GB, 15,6", FHD, HDD 1TB, S 256GB, M.2, Nvidia, GeForce GTX 1650 4GB, 802.11ac, Bluetooth 5.0, 2,2 kg, Plava, Backlit keyboard, USB Type-C x1, USB 3.2 x2, Garancija 2Y

nisam gejmer, kentra neka bila kad sam ga uzeo… koristim ga za surfanje i photoshop, vidim da ti treba baterija, ovaj evo 9mj svaki dan mi daje 5 ipo sati rada surfanja i photoshopa u tom vremenu cca 30min… bolji od stolnog računala… avidim da je u istom cjenovnom rangu kao taj koji ti planiraš

1 Like

ovaj macbook air ti je zastario…

2 Likeova

Ako mislis uzimati Mac pricekaj jos misec dva onda ce izac najnovija serija pa mozes uzet 2020. godiste dosta jeftinije ili jednostavno uzmes najnoviji

1 Like

Sumnjam da ce 2020. godiste bit jeftiniji, vec sad imaju M1 cipovi, a Intelov cip se uopce nije smanjila cijena. To je Apple.

Sto se tice Macbook Aira, taj od 8gb RAM ce ti biti i vise nego dosta, osim ako si neki ekstra zahtjevni korisnik (4k video editing itd)… MacOS puno bolje koristi RAM memoriju, i mislim da je taj air dosta za 95% korisnika. Plus, baterija traje preko 10-12 sati.

1 Like

Ne možeš zamijeniti bateriju na Dellu?

1 Like

Hvala svima! Mogu zamijeniti, ali vec ni u početku nije baš držala dobro, a aluminijsko je kućište što je malo problem dodatni. Razmislit cu jos malo i pričekat 12. mjesec pa nešto na akciji ugrabiti.

Ako ciljas na bateriju onda Lenovo ThinkPad!