Magazine tema za wordpress

Pozdrav, tražim već jedno vrijeme normalnu ozbiljnu wordpress temu za neki blog/portal/news.
Da li ima netko iskustva s ovom temom?

Zanima me zanima brzina učitavanja, neke funkcije koje bi isprobao i tako.

ima tko da je koristi?

Tema koju sam koristio na zadnjem news portalu koju sam radio:
https://demo.tagdiv.com/select_demo/select_demo_newspaper

Prezadovoljan

Evo ti jos dvije dosta dobre

Takodje ako neko ima da preporuci neke teme za blog moze ovde pustiti link :slight_smile:

Manje vise svi kopiraju “News Paper”, nekako mi sve ovdje ponudjene teme lice jedna na drugu.

Izbjegavajte ove “pretrpane” teme, plug-inovima i addonima, to koci temu u startu.

Jednostavnija tema i “zasukati rukave” :slight_smile:

Upravo to. Nekidan sam dobio jednu stranicu na remont pa kad sam vidio kakav je sve bloat došao s temom (The7) i što su sve kasnije natrpali od pluginova - pao mi je mrak na oči. Par dana posla i stranica je sad uz identičnu funkcionalnost ispod 1 sekunde za prvo otvaranje.

Što preporučujete onda kod izrade takvih portala?

Ako imaš sredstava na raspolaganju za uložiti - angažiraj nekog, pokaži mu 3-4 teme kakve ti se sviđaju i zatraži custom rješenje na tim temeljima.

Traje duže i košta više nego da kupiš gotovu temu - ali ako radiš na ozbiljnom projektu i gledaš dugoročno, sasvim je isplativo.

Ja imam i do 150.000 posjeta na dan na WP temi koja ima samo 3 plugina (cache, FB IA i poll)!

Ostalih 15-20 plugina (koje svi koriste tek-tako) mi je bilo nepotrebno na taj nacin - dio sam sam napisao, dio pronasao efikasnije rjesenje, dio sam jednostavno izbacio jer mi “sminka” ne treba

Ne kazem da ne trebate uciti na svojim greskama, ali ponekad je dobro upitati za savjet, evo foruma, ili citati malo prije nego bilo sta instalisete…