Magento i CakePHP help:)

ako nekom zatreba CakePHP i Magento pomoć pružam kroz ovu temu…

i molim samo ozbiljna pitanja jer ja sam ozbiljan momak.

kako naučiti Magento ako nije besplatan? Mislim za programere naravno.

Magento ti je open source tako da imaš pristup kodu bez ikakve naknade.

Jedna stvar u Magento to je overkill development u PHP OOP.
Ako sa OOP imate veze i ako se OOP potkovani vjerovatno nećete imati velikih problema.

No tko stvarno želi učiti Magento je primjer za učenje.
Jako puno principa je upogonjeno u Magento.
Recimo Factory design pattern, danas je u PHP sve Factory jer PHP je skriptni jezik i može prožvakat svašta a kamoli Factory…

No to je i najveća mana Magenta, zbog toga je nerazumljiv.
I trebao bih imati certificat da vam prodajem pamet, radim već godinu i mjesec dana za jednu njemačku firmu na održavanju njihovog jednog Magento sustava…
To mi je part job, a kažu ono Magento ne može biti part job:)

Zabava, osim tih Factory sranja koja nemaju veze sa mozgom, sve ostalo je fino upakirano i uređeno…

Ali baš i nije toliko jednostavno jer baš zbog tog overkill-a na Factory design pattern-u Magneto je loš.

No ima i pozitivnih strana, recimo slim Controller, fat Model.
Jedna zanimljiva filozofija u kojoj Controller je isključivo dio sustava servera a ne poslovne logike.
Poslovna logika je isključivo izolirana u modelu.
Zatim sljedeće prezentacija ima ima svoje klase koje procesuiraju biznis logiku koja dolazi u prezentaciju.
Nešto iznimno napredno za čak i današanje PHP library-e.

No nažalost preveliki overkill, nemojte Magento uzeti za onako kako bi stvari trebali biti već kako su pretjerano postavljene da bi trebale biti.
Jer kad previše sereš po kodu onda ćeš i nasrati previše ako si geek:)

Zato očekujem 2.0 verziju u kojoj su stvari dovedene na mjesto. Ali ako nemaš priliku učiti na greškama onda nemaš gdje učiti…

Magento je za mene promašeni overkill koji bi napravio svaki prekaljeni developer da ima priliku kucati svoje od nule…
Zato je vrijedan:)

Ovo je jedna od stvari koji nećete shvatiti ako se ne poigrate sa malo žešćim okruženjima…
Ovo je moć Magenta i zašto nas ući zašto je to dobro. Ali zato treba raditi u njemu zar ne?
Mislim mogu vam pričati koliko je cool imati fat model, ali radi u tome pa radi u suprotnosti pa ćeš vidjeti fat model.

To je zanimljivost i block view, okrutna filozofija koliko je važno imati snagu kodu prije prezentacija…
Nešto čega su se dotaknuti u CakePHP osvrtu jer CakePHP toga nema.

Fat model, majka ti dala da za web 2.0, pa cijeli API možeš postaviti na modelu…

CakePHP, prototipiranje, brzi razvoj aplikacija…
Idealno za ono iz nule napraviti nešto ali…
Poslje Magenta…
Stari sorry ali imam bolje ideje…, nažalost,…
Prvo CakePHP forsira kao i ostali frameworci fat controller, sorry nebu išlo…
View je totalno izbljuvan iz modela i fat controllera isto katastrofa…
Trebaju mi blokovi iz Magenta…

I da je samo ovo CakePHP katastrofa to se tako radi u svakom frameworku…

Zato je Magento važan, on daje nešto više onda daje kako konkretno pogoniti riješenja doduše ne na najbolji način ali sa ispravnom filozofijom.

CakePHP je za RAD (rapid application development) idealan za agile development ali Magneto daje sve, uz sva svoja sranje Magento daje kako treba koristiti frameworke, ne samo CakePHP, već i Zend itd…

Zato je Magento fenomenalan i ako imate prilike učite ga, jer ako želite naučiti nešto a dobiti plaću, naučit ćete nešto…

1 Like