Magento i plaćanje

Evo molio bih pomoć…
Zanima me koliko je komplicirano ili nije, implementiranje kartičnog plaćanja za web shop putem PayWay-a?

Hvala

Mislim da ima gotova ekstenzija koji su izradili baš ljudi iz Magenta.
Eto toliko je komplicirano:)
Samo instaliraš, ispuniš potrebne stvari i to je to.

ps.
Nije pogriješio sam, ova se zove PayOne, sorry.
Ali evo tu je ektenzija:

http://www.magentocommerce.com/magento-connect/Fontis/extension/506/westpac-payway

Ups, piše da ne radi za zadnju verziju:(

Da vidim da ne podržava verziju 1.4…what now?

Imamo mi jednog strucnjaka za integraciju Magenta sa payment gatewayima, mislim da je jednom integriro i PayWay ali nisam siguran.

A jedni su rješili taj problem što su instalirali verziju 1.3, iako to nebi preporučio ali mislim da se to još uvijek događa, sa Joomlom puno češće.

A naučiti programirati, zatim naučiti OOP, zatim proći par “light” aplikacija da se lakše shvati kako to funkcionira kod velikih. Zatim naučiti Zend framework.
I to je uglavnom to, cirka tjedan dana posla:hogar: (za neke naravno, koji još nisu napravili ovaj prvi korak).

A možeš uzeti tu ekstenziju i probati je modificirati.

Već kada pričamo o plaćanju, da li još netko u HR osim Ouroborosa nudi integraciju Magenta i payment gatewaya?

Ja imam jedno pitanje posto sam primjetio da dosta ljudi muci muku u startanju sa webshopovima i sl. Pa me zanima, nudi li tko u hrvatskoj tecajeve vezane za iste koji na jednostavan nacin nude ljudima brze shvacanje istih bez jel, ubijanja kuci preko literature, prokuzvanja xx stvari i sl.?

Iskljucivo mislim na magento, virtue mart i sl. (primjetih da su oni jel, najpopularniji, barem citajuci po forumima i sl.)?

I naravno ako postoje, kako se krecu cijene?

[quote=“orca”]Ja imam jedno pitanje posto sam primjetio da dosta ljudi muci muku u startanju sa webshopovima i sl. Pa me zanima, nudi li tko u hrvatskoj tecajeve vezane za iste koji na jednostavan nacin nude ljudima brze shvacanje istih bez jel, ubijanja kuci preko literature, prokuzvanja xx stvari i sl.?

Iskljucivo mislim na magento, virtue mart i sl. (primjetih da su oni jel, najpopularniji, barem citajuci po forumima i sl.)?

I naravno ako postoje, kako se krecu cijene?[/quote]

Koliko sam ja upucen, nema takvih tecajeva, ali ideja je jako zanimljiva i znam osobu koja bi to mogla realizirati.

A što to nemože učiniti bilo koji developer.
Ouroboros je servis na koji se spaja, bez obzira na tehnologiju.

[quote=“orca”]Ja imam jedno pitanje posto sam primjetio da dosta ljudi muci muku u startanju sa webshopovima i sl. Pa me zanima, nudi li tko u hrvatskoj tecajeve vezane za iste koji na jednostavan nacin nude ljudima brze shvacanje istih bez jel, ubijanja kuci preko literature, prokuzvanja xx stvari i sl.?

Iskljucivo mislim na magento, virtue mart i sl. (primjetih da su oni jel, najpopularniji, barem citajuci po forumima i sl.)?

I naravno ako postoje, kako se krecu cijene?[/quote]
Tečaj za pregled kako stvari funkcioniraju, problemi sa zakonima i sl. da, ali ako neko nema namjeru pročitati dokumentacija, pa nemože se mu to uljevati u glavu.

A to je baš zanimljiv primjer na Magentu, jer sam imao priliku (morao) pročitati dokumentaciju i nailazim na slučajeve gdje ljudi koriste Magento i na tome zarade pristojne novce ili pokušavaju vlastiti biznis pokrenuti a ne koriste neke mogučnosti već izmišljaju toplu voda za stvari koje postoje jer je teško dokumentaciju pročitati.

A kad se kupuje auto, onda se zna svaka sitnica, a kad je u pitanju nešto što bi trebalo donositi kruh na stol onda se nema vremena. To je stvarno zanimljivo.
A recimo jednom prilikom kad sam radio sa strancem, ja sam mu spomenuo određenu tehnologiju, i drugi dan na sastanku on je više znao o toj tehnologiji od mene koji sam ju koristio godinu dana.
Ja frfljao sa “Yes”, “No” na svojom lošem engleskom i znao da čovjek je vjerovatno već bolje upućen od mene u detalje i da najbolje da ne prodajem pamet.

No ima nade za nas, nedavno sam u jednom razgovaru saznao da Indijci iako su jeftini oni (ako nisu usko specijalizirani) blage veze nemaju o tome što rade, glavno da se posao obavi. Nekom to odgovara a nekom ne.

To bi bila uistinu odlicno. Znam da bi si s vremenom sigurno uplatio tako nesto, jer cinjenica je da prije ili poslije u web-u zatreba znanje iz istoga a ono… nije bas da se sve moze preko neta naucit ko popit vode, mislim, jasno je da moze, no nekad si stvari treba malo i pojednostaviti ako je vec moguce, jedno je kada “citas, podgines glavu proucavas, pa opet istu spustis da bi citao”, a drugo kada ti covjek eye to eye objasni, pogotovo + ako je predavac kako bi to nazvali Learning-Friendly…

@gorrc - sve to sto velis stoji, no jednostavno eto, recimo da imam love, doma imam hrpetinu nekog drugog posla, da li mi je jednostavnije otic na predavanje i upit na njemu u 1 h sto bi kuci proucavao 2-3? Da ne govorim o iskustvu, netko ko recimo vec 10 godina se bavi necime, sigurno ce mi moci bolje objasniti nego hrpetina knjiga na ne-materijnjom jeziku. Nije teorija samo ono sto je kljucno za uspijeh.

S druge strane, imamo milijun tecajeva, koji nicemu nekoriste (web dizajn recimo gdje se diploma skoro pa kupuje ), zasto ne imati i jedan koji ce zapravo koristiti i za koji bi vjerojatno bilo dosta zainteresiranih ljudi? Na kraju krajeva, buducnost je u direktnoj prodaji prek net-a. Takvo znanje nemoze odmoc nikada, kao i svako drugo. Bilo da imao vlastiti shop, ili vodis tudji za mjesecnu placu - samo moze koristiti. Gledaj iz perspektive covjeka koji se nikada nije susreo sa time… puno je drugacije.

btw - [quote=""]Tečaj za pregled kako stvari funkcioniraju, problemi sa zakonima i sl. da, ali ako neko nema namjeru pročitati dokumentacija, pa nemože se mu to uljevati u glavu.[/quote]

Neznam je li bilo sa ciljem ili ne, ali eto - odlicna ideja. I toga fali.