Magic rubic cube tricks

Malo za razbrigu…ako netko voli razbijati glavu zagonetkicama, neka razmisli o sljedećim trikovima: https://www.facebook.com/anedia.amazing/videos/1468801663167494/

Pa da se malo zajedno “svađamo” kako je to izveo :slight_smile:

mađija… nisam toliko pametan da to skuzim :frowning:

Odlično je ono, :crossed_fingers: ali izgleda mi da lik nije drugo doli vješti šibicar koji uspješno nudi već složene kocke. :blush:
To mi se čini najvjerojatnije ovako na prvu. :o:

(Sve je “samo” trik, naravno) :blush:

Je, tako je…šibicar je dobar naziv…to je taj rang trikova. :slight_smile:
Ali nije skroz šibicar, uletio je sa prvim trikom gdje vjerujem da je stvarno složio kocku u sekundi u vrećici…pošto ima te ekipe koja jednom rukom slaže te kocke i sposobni su vrtiti cca 5 poteza po sekundi. Tako da je prvi puta u vrećici mogao složiti kocku koja nije morala biti komplicirano razbacana … i tako dobiti to neko povjerenje da ih zaista slaže. Kasnije svaki puta uvaljuje unaprijed posložene kocke xd…i to sam ga na dosta mjesta prokužio kako napravi, ali neki su mi i dalje ostali baš upitni.

Recimo drugi trik sa vrećicom u prvom nastupu:

U vrećici su bile dvije kocke, jedna složena i jedna razbacana. Nakon što je umetnuo Simonovu kocku u vrećicu izvadi tu složenu. Vrećicu drži naopako da ostavi dojam da je prazna, a zapravo drži kocke kroz vrećicu. No i sam se kao razotkriva da ima još jednu kocku u vrećici i na taj način zapravo sakriva treću kocku koja je prisutna. Vrećicu kao gužva prije nego je odloži na pod, ali ne gužva do kraja. Još u prethodnom triku usađuje u glavu publici da je gužvanje konačni dokaz da vrećica ostaje prazna. Je da…ali samo kada se vrećica zgužva do kraja :slight_smile:
I onda lako složenu kocku pretumba u stanje te kocke koju je unaprijed sam pripremo…a koju je kao Simon razbacao.

Onaj s paranjem karte je isto fora…ali ga nebum razotkrio ako netko želi mozgat :slight_smile:

Btw…evo bolji link na youtube:

I prvi trik u drugom nastupu (time: 02:50) …je hmm, hmm? Rekao bi da je i to složio, ali da su falila svega dva ili tri poteza da se tu kocka složi…

Da bude lakše pratiti razgovor (ako će biti željnih diskusije) …evo i popisa trikova:

0:29 - 1.trik sa vrećicom
1:08 - 2.trik sa vrećicom 2
2:50 - 3.trik - brzo složena kocka
3:15 - 4.trik - brzo složena kocka 2
3:28 - 5.trik - teleportirana karta u kocku
6:38 - 6.trik - brzo složena kocka 3
7:00 - 7.trik -brzo složena kocka iza leđa
7:25 - 8.trik - Brad Pitt
10:25 - 9.trik - mala kockica zove boju
12:00 - 10.trik - dvije kocke su analogne velikoj

Vremena se odnose na ovaj link: