Mala pomoc oko web dizajna

dali mi neko moze objasniti kako da stavim u svoju post ovo sa strane tj ovo zaokruzeno svidja mi se volio bi imati u svom postu … dali se to radi preko plugina ili ?

Ovisi, gdje i kako radis… U Wp-u moras nekako box ubaciti u content. HTML/css div s foat:left (vjerovatno jos neki css tipa display:inline-block ili tako nesto)…

Ovo se radi preko custom fieldsa u WordPressu i modifikacije post.php da ti prikazuje stvari kako ti želiš. Preporučujem ACF plugin (Advanced Custom Fields). Ukoliko nemaš nikakvog WordPress znanja, teško da ćeš ovo sam napraviti jer problem nije baš tako jednostavan koliko ti misliš da je :stuck_out_tongue:

Za neki “fast and easy way” plugin ne znam da postoji.

Ma custom fields su overkill, po meni. Plugin, tipa shortcodes ultimate bi trebao imati box u sebi…

Napraviti nešto kako spada nikad nije overkill. Ukoliko želi ovaj box u svakom postu, mislim da je to najbolji način.

A kaj ak zeli u nekim postovima imati 2 ili 3 boxa?

To nije napisao u prvom postu. Koliko sam shvatio njegov prvi post i cijeli njegov problem. On želi na svojim product review postovima imati box sa desne strane u kojem mu se prikazuju neki podatci i amazon aff link. Za nešto ovakvo custom fields su stvoreni.
Ukoliko želi dodavati više boxeva na proizvojne lokacije po postu, možda je neka vrsta shortcode upotrebe bolje opcija.

Gdje si to izvukao da on to želi? Ja čitam neki drugi post?

Imaš sto načina, ovisno kakvi su to podaci, da li ih imaš puno takvih stranica/postova, gdje svaka ima svoj info i potrebne podatke.

Plugini, ako tema podržava widgeti, custom code unutar psota, custom posts pa unos u postove što trebaš…

Dali neko ima neki turtorijal kako se to radi jer bas me znaima ,a znjanje iz wordpressa je nako neko srednje ali brzo ucim hjehe :smiley:

ovo si skini


http://gndev.info/shortcodes-ultimate/
prouci malo, igraj se. To je daleko najjednostavnije rijesenje. Za sve ostalo je potrebno vise od jednog tutorijala.