Masovno slanje mail-ova iz stare DB - kako?

Pozdrav,

imam jedan problemcic koji ne mogu riješit…

Imao sam sajt na kojem je bilo ulogirano cca 3.000 ljudi … taj sajt je bio u custom skripti koju ja nisam napravio.

Sada sam podigo sajt u novoj WP skripti (na novom serveru, na domeni sam napravio preusmjerenje na novi server), i sad taj sajt mi je prazan nema kosisnika…

Pošto nemam baš iskustva sa prebacivanjem databaze sa podacima korisnija (te baze drugacije izgledaju) namjeravam iz stare databaze izvuci podatke od korisnika i poslati im jedan masovni mail gdje bi ih pozivo da se ponovno ulogiraju na isti ali bolji i ljepši sajt…

Šta vi predlažete kako da pošaljem tih cca 3000 mailova ,a da ne šaljem ručno ? jel ima netko iskustva s tim , a da nije skupo riješenje… po mogucnosti besplatno…
Hvala!

Pa napravi query koji ce ti izvuc sve mailove iz baze :smiley:

izvukao sam sve mailove… imam ih sada u exelu (ali imam i one stare u databazi na serveru)…

sad sam mislio poslat te mailove al neznam koji je dobar program za to… kako bi vi to riješili ?
Neznam dal se može slati sa mog servera ili možda bolje sa nekog programa sa Pca
hosting mi je ovaj… http://www.hostgator.com/shared

Ne znam da li ima neki free mass mailer

probaj sa Big Mass Mailer, ja sam s njim pokusavao ali je neke greske izbacivao mozda tebi bude uspjelo

A ako ces ih slati sa svog servera velika je vjerojatnos da ce svi zavrsiti u spamu tako da je bolje da iskoristis neku mass mail aplikaciju

tako i ja razmisljam… samo bi htio preporuku ako netko zna free programic… može i sporo da šalje… (npr 100 na dan) nije bi toliko bitna brzina koliko pouzdanost da ce poslat da mi na kraju sve ne ode u spam…

našao sam jedan programic ali kosta 40€ i na njemackom je
http://www.vwsoft.de/?sectionid=pgminfo&pgmid=3
bilo bi ljepo kad bi netko preporucio nešto free :cold_sweat:
Hvala unaprijed.

Sendblaster 3 se takodje placa ali omogucava da posaljes 100 emailova free

Postavi mailing listu i pošalji.
Imam na Avalonu par klijenata, te u popodnevnim, satima tipa poslije 16h prolazile su liste od par tisuća mailova bez problema.
Ne treba ti software nikakav.
Na cPaneli opcija mailman. Naravno treba konfigurirati i UVIJEK isključi mjesečne podjsetnike i obavjesti korisnicima. Da im ne dolazi blesavi mail.

U tom sučelju staviš cijelu listu.
Napravi se jedan mail.

I kada šalješ, složiš mail, u svom outloku samo pošalješ na tu email adresu a onda kao server to šalje na adrese koje su u mailmanu.

Ako ti treba više od tipa 4-5 tisuća mailova, onda prvo kontaktiraj hosting providera, pa pitaj koliko prolazi i u koje vrijeme da šalješ.

nažalost hostgator kaže do 500 mailova.
http://support.hostgator.com/articles/specialized-help/email/mailman-mailing-list

Ali eto pošalješ onda u 6 navrata, nije bed. A besplatno je.
Istina, podešavanje mailmana je malo banana, ali imaš tutorijale na netu, za 2-3 sata riješiš to, i u testnoj fazi dok podešavaš radi samo sa par mailova, najbolje svojih kojima imaš pristup.

ok, hvala!
pokusat cu taj princip sa servera…
thnx

Pozdrav, imam problem sa tim mailom… cijeli dan se jeb… sa tim mailom uh, ako možete pomagajte.

U cpanelu pod opcijom “Email Accounts” napravio sam novu mail adresu

mail listu sam podesio prema ovome:
http://webhosting-wmd.hr/upute/cpanel-mailman-mailing-list/

ubacio sam u tu listu jedno 5 svojih mailova.
Nakon toga sam otišao u gmail i poslao tesni mail na onaj “glavni” novi mail.

Taj mail mi je došao samo u onaj virtualni “Webmail”, a nije se prosljedio i na ostale mailove iz mail liste…

neznam gdje sam zezno :cold_sweat:

Taj mail ne radiš na email accounts.
On ne smije biti tamo. jer onda da šalješ na njega se resolva tamo, na običnu email adresu.

Trebaš samo kliknuti na cpanelu:
Milinglists pa onda na add mailing list.

Tako da sada ili napraviš novi mail ili makneš taj mail iz email accounts.
On ne smije biti tamo.

Znači kada klikneš na add mailing list pita te sa list name, password.
List name određuje na emailu dio ispred @

Da petljavo je u startu.

mailchimp do 2000 mailova, 12000 mjesecno free.

TO je prvo mjesto ako se traži nešto free. Ima isto nešto podešavanja.

Mailchimp je super, mogu se napraviti super mailovi i svi idu u inbox pretplatnika, što je najvažnija stvar. :slight_smile:
No, svejedno postoji par caka… (ali nema se što prigovarati besplatnom alatu): :slight_smile:
Vjerujem da ti @mishop koristiš Mailchimp pa mi reci molim te; kako si riješio to da ne prikazuje tvoju kućnu adresu u newsletter mailu? To im baš nije zgodno. :frowning:
Čini mi se i da oni šalju neke spamy (nepostojeće) korisnike tebi kao na prijavu, ali i to je razumljivo. :slight_smile:

Prestao sam koristiti mailchimp jer mi je broj subscribera mnogo veći od 20000, a što se tiče plaćanja jako su skupi za veći broj pretplatnika varijante.

Ja sam nekad radio masovno slanje mejlova putem jednog dodatka za Thunderbird ali ne radi vise kako treba, ima li iko kakvo resenje i meni je ovo potrebno?

Možda da isprobate iskoristiti vb scriptu? Da salje email sa nekom vremenskom odgodom od 10 sec na sljedeću adresu iz baze?

@Sceko Mail Merge ti to radi, ali se gleda cijeli sadržaj maila, td. ako imaš više linkova možeš očekivati da će mailovi završiti u spamu.
Da li će ti mail završiti u spamu prije svega zavisi dkim sertifikata domena pa onda spf recorda itd…
Pojedinačno slanje mailova može da prođe, međutim ono ne daje dobre rezultate za praćenje. Morate ručno brisati nepostojeće mailove itd.
Sa newsletter varijantama imate praćenje, ko otvara mail, ko je kliknuo, na koji link itd…

Sa njim sam to i radio ali vise ne radi kako treba bez ako nisu ga azurirali, uglavnom znao je da zabode