Mediji kontrolišu emocije masama

@brane333

Kolike su bile kamate na kredite u super državi zvanoj juga? Od 1980-1989 god.

I kolike plaće?

U tadašnjim markama.

nemas ni o cemu pojma ne pricam sa takvima…

Ti nas onda prosvijetli, jer nemamo pojma.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Mogli su objaviti i da je 100 ili 10,000eura, sasvim nebitno, sve ostalo sto sam navela o stvarnim platama je nazalost istina.

Vidim da svima pase neka prica kada se yuga pocela raspadati…
Dok je TITO (zivijo TITO ) bio ziv plate su bile tolike da je svakoga boleo KKKKKKK ako to mozes shvatiti
koliko je to bilo u MARKAMA jer je imao za kredit , za zivot , za decu , za kafanu,

ali malim mozgovima je to neshvatljivo ,

Ti koji su hodali po kafanama tada, sad kukaju kako nemaju i kako im nije dobro.

A fešte i zabave su bile svaki vikend na više lokacija u svakoj općini.

pa naravno da im nije dobro kada nemaju posoa na neodredjeno vreme nago feudalni zakup robovske snage na 6 meseci godinu
pa ti stvarno nemas ni o cemu pojma ,poenta je da niko nije krao u SFRJ ili veoma malo
gradilo se stvaralo se kupovalo se nove fabroke novve masine odmaralista na moru od ulcinja do kopra sta ti covece znas o bilo cemu stvarno ne znam sta ovo pisem nekome ko ima AM kucaj u google znacenje reci AM ,

evo ruskinja poranila zove da joj mazem ledja ,ajd caos

Nisi shvatio. Dakle ti koji su tada hodali po kafanama, sada su penzioneri, nisu ništa uštedjeli nego potrošili, sada su u penziji i jedva preživljavaju.

Tako je, nitko nije krao, ali si imao podobne i nesposobne u partiji na položajima kao dansšnji uhljebi, pa se juga nije razvijala.

Radili su štetu svima. Sad što se krade, znaš kako se kaže, kakav narod, takva vlast.

ne nego su im nove dzave potrosile penzioni fond na rat ajd bez bre stvarno si nepismen,

Opet nisi shvatio. Dakle, oni koji su sad penzioneri , lovu trošili na zabave, nisu ništa uštedjeli. Da su štedjeli sa strane, kako pričaš da se moglo sad bi dosta njih pod stare dane uživali , ušteđevina + penzija, gdje češ bolje.

1 Like

ovo potpisujem sve, samo što nisam siguran za trgovine poput binga … lično znam ženu koja je zadovoljna, nisam je pitao za platu ali je njoj preko 300 e sigurno i nije nezadovoljna što se tiče radnih uslova … ipak mislim da u bingu ne izrabljuju ljude … možda u nekim gradovima, ali generalno je stanje tako kako si opisao … dakle ni u jednoj državi realna plata nije ona koju vlast objavi :smiley:

Hrvatska je prekrasna zemlja, najljepša na svijetu <3
Problem su ljudi, mentalitet i još drugih xy stvari koji se neće promjeniti.

A što se tiče troškova kao što sam naveo netko će biti zadovoljan s 1000€, a netko neće ni sa 10 000€ ali činjenica je da s 1000€ po osobi nećeš biti gladan ali zaboravi fine restorane uz more, oblačenje po buticima, fensi stvarčice, itd itd…

Neznam možda ja imam problem taj što meni nikad dosta jer sam od najranije dobi pod svaku cijenu dobio što sam htio ali nevolim ni pomisao da nemogu otići u trgovinu i da si npr morat tražiti patike do 50€ jer mi je to budget i nemogu gledati one koje mi se svidaju.
(Nisam poklonik peglanja kartica nego samo Cash&Carry)

2 Likeova

Naravno, nije isto isto u svim gradovima. Kako je kod drugih ne znam, a vjerujem da je slicno. Ovo gore sto sam navela se odnosi na grad Zenicu.

1 Like

@Master_Yoda

Cijena stana/kuce ovisi o lokaciji i to je tocno.

Sve ovisi sto ti treba, kako zelis zivjeti i sl.

Znam ljude kojima nisu dosta dvije place od 20 k netto i stalno u minusu, a ima ljudi koji skoluju dvoje djece sa ukupno 10 k kn netto primanja, imaju svoju kucu, vinograd i voze dva auta.

Naravno, sve ovisi kako tko zna i raspolagati novcima

za vas što ne volite jugoslaviju, bukvalno SVE što imate danas, imate zbog jugoslavije … da ne pričam ko vam je izgradio beograd i zagreb … komunisti drugovi

ovi danas ne mogu okrečiti sve ono što su komunisti napravili

ćao

4 Likeova

Ja mislim da ti RUIN siris komunisticku propagandu i obmanjujes medije :stuck_out_tongue: tebe treba na OTOK pod hitno ,u logor ZRCE da tamo PARTYjas sa kapitalistickim kokama,aahahahhah

da idem na zrće da gledam pedere od 17 godina nabildane ko cristiano ronaldo kako po separeima ganjaju koke koje su dovedene plaćene da budu tu i da privlače mušterije kako bi što više potrošili na flaše? NEKA HVALA :smiley: draže su mi snaše, pune života i ljubavi za razliku od pomodarske kvazielite ušmrkane solnom kiselinom i konjskim anesteticima :smiley:

pa znam ja brate to mi je omiljena pesma ,ljubio sam snasu na salasu strasno,bese mirisna ko majska ruza,rekla mi je konacno al suvise kasno ,kako ima brkatog muza,
AL OVO TI JE KAZNA na ZRCE a ne nagrada…

skontao sam al kasno hahahaha