Meta je ugasila API za Facebook Grupe i ostavila svetske kompanije bez rešenja?

Kao sto ste možda čuli, Facebook je ugasio API i više nije moguće deliti ništa automatski na Facebook Grupe.

Ni jedan plugin, ni jedan servis više ne radi za deljenje na grupama. Vaš komentar na ovo? Što ciniti… Ne pada mi na pamet da delim ručno na 30 i nešto grupa.

https://innovation-village.com/meta-is-ending-third-party-access-to-the-facebook-groups-api-leaving-developers-and-customers-in-a-state-of-upheaval/

Oćeš leba bez motike? Ajmo, ajmo nema evrića bez malo žuljeva na prtićima miša . Mora da se radi ! :joy:

Čudi me kako to nije i prije napravljeno.
Na krilima toga je FB rastao, ali je na istim krilima i propao.

Isprobao sam Planly (isti dev od FS Postera) i oni su već našli rešenje. Dodao sam APP od Planly u jednu grupu i isprobao, radi.

Pisao sam ovima na mejl iz FS Postera i rekli su da već rade na tome. Dakle može opet da se zaobidje ovaj problem. :drooling_face:

@Goci jesi upravu, nezamislivo mi da bilo šta delim ručno na Fejs :joy:

1 Like

Mozes dok ti fb ne banuje sve profile i stranice,ako su oni zabranili znaci da ne smijes i da ti je rizik.To ti je isto kao aplikacija Hootsuite i slicne njoj gdje jednim klikom djelis na sve stranice,jednom davno probao reach spao po 60% na svim stranicama ugasio i nikad vise

Baš se u zadnje vrijeme malo bavim izradom botova, treba netko bota? :smiley:

Ako je dobar alat, nebi se smjelo nikako razlikovati kao i da čovjek objavljuje.
Ovog bota što pravim, on miče miša i upravlja tipkovnicom i što god on napravi na računalu identično je kao da je i čovjek napravio.

1 Like

Jedno vrijeme sam radio s Autoit i poprilicno dobro se moze zavarati svaki sustav s dobro postavljenim virtualkama. U cemu ti dizes svoje botove?

Isto u virtualkama … a evente hendlam sa pythonom (pyautogui/openCV) u kombinaciji sa custom browser ekstenzijom koja koordinira bota vođena informacijama koje izvlači iz targetirane web stranice.

Zanimljiv pristup… Ja sam radio sa selenium.webdriverom u pythonu… odradio je skoro sve sto sam trebao, od insta bloka na dalje… nema tog sto nisam uspio zaobici s njim, plus kad ga zakacis na virtualke, radi cuda
Na kraju se sve svede kakve proxy liste imas … bar u mom slucaju, bez obzira na sve

Ja sam probao jednom ovaj sajt bas sto sam naveo i reach je bas bio los to je bilo ima par godina stranice skoro da ga nisu imale,a drug mi je pricao da su njemu obrisali sve stranice radi tog sajta.Al vidim dosta ljudi koristi ko ima vise stranica ja se ne bi usudio

Iskreno, kada sam krenuo nisam znao za selenium, niti za Puppeteer. Dok sam za njih saznao, imao sam već izgrađen fin set metoda za kontrolu browsera, tj. ništa mi nije falilo, pa se nisam prebacio na te alate.
Osim toga, prednost ovog pristupa sam vidio u tome što imam kontrolu automatizacije stvari unutar browsera, ali i izvan browsera …dok sam s potonjima ograničen na browser.

Al budem probao i te alate… u planu je. :slight_smile:

Sve zavisi šta se automatizira. Ako je potrebno nastupati sa više različitih IP-ova, onda su me savjetovali na ovom forumu i van njega da se koristi residential IP.

Zato se proxy liste kupuju zatvoreno, ne javno preko servisa. Imas na BHW topice s dobrim vendorima.

1 Like

Cisto informativno, koristio hootsuite godinama, dok nisu digli pretplatu na ogromne cijene. Nikada nisam imao problem sa reachom, ili bilo kakvim pravilima.

Ja sam probao neko vrijeme pre par godina i reach unisten bio skroz sad ne znam opet kazem ima dosta ljudi koriste bez problema ja ipak vjerujem u rucno bas sam ulazio pre par dana vidio sam da su cijene poprilicno visoke