Micanje komentara u wordpressu

Pozdrav
Koristim na wordpress portalu plugin za komentare preko facebooka i default komentari su mi isključeni, ali kad netko komentira preko facebooka komentari od wordpressa se ponavljaju ispod, gdje to isključit?
evo primjera:

i još jedno pitanje na tu temu, u pluginu sam svuda podesio jezik hr_HR i kod pisanja komentara riječ “DA” mi pretvara u “THE” probao sam i zamjenit plugin al ista stvar

[quote=“Apostol”]Pozdrav
Koristim na wordpress portalu plugin za komentare preko facebooka i default komentari su mi isključeni, ali kad netko komentira preko facebooka komentari od wordpressa se ponavljaju ispod, gdje to isključit?
evo primjera:

[/quote]

Pages–> Quick edit (na page koi oces da ti se ne prikazuju komentari - pretpostavljam na sve)–> Allow Comments (skini kvaćicu )

Poskidas kavacice na svim stranicama (Pages) i nebi ti se trebali pojavljivati komentari.

[quote=“Apostol”]
i još jedno pitanje na tu temu, u pluginu sam svuda podesio jezik hr_HR i kod pisanja komentara riječ “DA” mi pretvara u “THE” probao sam i zamjenit plugin al ista stvar[/quote]

Nisam siguran ali mozda ti je wp na engleskom pa zbog toga, isto mi je cudno da se to pojavljuje ako si stavio hr_HR.

Maknuo sam vec sve kvacice al pojavljuje se i dalje

WP je na hrvatskom, u pluginu sam stavio na hr_HR

Edit, nisam maknuo kvacice na stranicama i postovima jer onda nemam ni komentara od fejsa, maknuo sam u settings i u pluginu SEO facebook

A probaj makniti kvacice u svakom postu na isti nacin kao za page.

u single.php imas kod za komentare tamo bi trebao maknuti taj kod…

Da ili to

nades code za komentare u page.php kao je stranica, a ako je post onda single.php i obrises ju. neka mi ispravi netko ako nisam u pravu

Dobro si rekao…

Nevalja ni tako, kad maknem kod u single.php onda mi se maknu svi komentari i od WP-a i od fejsa a vec objavljeni komentari od wordpressa ostanu.

evo post u kojem ima malo vise komentara kako to izgleda: Rodila sam vraga: Beba stara mjesec dana hoda i riga vatru | Apostolski Net

Dakle ja sam maknuo mogučnost komentiranja u wordpressu ali ostaju objavljeni komentari, i kad netko nest komentira preko FB-a taj komentar se objavi dvaput kao sto je vidljivo na linku

Hmm.

Wordpress ima funkciju za komentare.
Function Reference/comments template « WordPress Codex
Ako pozivanje te funkcije makneš iz page.php i single.php, onda se ta funkcija (naravno) nikako ne poziva.
Jedino, nije mi jasno kako si napisao, da se maknu svi komentari od wp-a, a već objavljeni od wordpressa ostanu (?)
To nekako nema smisla jedno s drugim.

Očigledno plugin koji koristiš “nadjačava” standardnu wordpress funkciju i eventualne promjene bi trebalo tražiti unutar plugin foldera.

a to sad gledam, ni sam neznam sta sam napisao, nest me ocito zbunilo :slight_smile:
uglavnom sta sam htio rec
ako maknem pozivanje funkcije komentara u page.php i single.php onda nemam nikakvih komentara, ni WP-ovih ni od fejsa a ovi od fejsa bi htio da ostanu.
E sad kako su komentari u settings iskljuceni naravno ne prikazuju se, nemoze se komentirat sa wordpressa a kad se komentira sa fejsa zabiljezi oba komentara, iako su WP komentari iskljuceni on ih svejedno zabiljezi.
dakle moguce je da je problem unutar plugina: WordPress › SEO Facebook Comment « WordPress Plugins

Probaj primijeniti plugin npr: WordPress › Facebook Comments for WordPress « WordPress Plugins

jel za komentare za FB koristis neki plugin?

Evo kako to najlakse rjesiti, instaliras plugin za FB komentare WordPress › Facebook Comments « WordPress Plugins
onda odes izbrises funkciju za komentre iz page.php i single.php i na njihovo mjesto ubacis <?php echo do_shortcode('[fbcomments]'); ?>
i sve radi savrseno.

Da se ne zafrkavamo previše.

Nađi fajl wp-content/themes/continuum/style.css i na 885 liniji imaš

ol.commentlist {
	margin-top:30px;
}

Promjeni (odnosno dodaj ovaj jedan red) to u:

ol.commentlist {
	margin-top:30px;
	display: none;
}

:slight_smile:

Imam feeling da ti je u filu functions.php prepisana default funkcija za komentare i da ti je tamo ukomponirano i jedno i drugo. Otvori tu datoteku i potraži dali se gdje pojavljuje fukcija sa komentarima, i koja funkcija ti se poziva u single.php za prikaz komentara.

Jesi probao ovaj WordPress › Disable Comments « WordPress Plugins

Eto riješio sam konačno, hvala na pomoci, najveci problem je bio u pluginu koji sam zamjenio i uz malu pomoc jednog korisnika sve je rijeseno.