Micro niche u 2017

Povucen ovime odlucih i ja da napravim jedan micro blog. Prekljuce je dodat u webmaster tool, a danas su indexirana 4 kw, svi sa homepage-a. Nadam se da ce sutra i ostali postovi biri indexirani.
Za sada je situacija ovakva:
1kw na poz 23
Ostala 3 izmedju 30 i 40 mesta. Ja mislim da je to super. Videcemo ovih dana kako ce da ide napredovanje kad se i ostali kw indexiraju. Inace konkurencija je amazon, welmark i youtube. Ahrefs kaze da je konkurencija totalno bez linkova pa cemo da vidimo kako ide na dalje. Ukupna traznja za kw je oko 5k na mesecnom nivou. Ja bi bio prezadovoljan sa trecinom posete od ukupnog broja.

2 Likeova

Evo update, svi KW su sa homepage-a, jos nije indexiran ni jedan post. Situacija je ovakva.

Vrlo obecavajuci pocetak! E sad, ajde mala pomoc odnosno sugestija. S’obzrom da je pitanje trenutka kad cu da upadenem u top5 i mozda i dobijem neku posetu, da li da odmah stavljam amazon linkove ili da sacekam jos malo? Da li ce to negativno da utice na rangiranje?

21.01. - Najlosiji KW uletio u top 10, druga dva su u top 5. Posjeta je 15-20 UVa. Pale jos 2 prodaje, ako odbijem troskove do sada, lagano sam u plusu.

@Jeronimo034 ja imam za sad 2 clanka i oba imaju aff link, ali redirectaju preko pretty links plugina.

Kako si uredio sajt?
Da li ti je homepage jedan veliki clanak ili npr. zadnji postovi ili najbolji?
Ja imam na homepage-u zadnje postove. Nisam pisao dugacak clanak kao npr za klasican aff sajt. Pa sad ne znam koliko je to dobro, mada po trenutnom odvijanju stvari ne vidim nista lose u ovome.
Sta vi mislite?

Gdje gledas te pozicije,jer cisto sumnjam da je to tocno.

Na staticnom homepageu imam clanak od 1000 rijeci, 1 page mi je clanak od 1000 rijeci, sad cu dodavat clanke 500-1000 rijeci koji budu samo u sidebaru pod zadnji postovi. Do sad sam na svim blogovima tak radio, mada razmisljam jel da stavim taj glavni post pod sticky, pa ostale dodajem ispod jer prodajem samo jedan proizvod.

Proveravam na serplab.co.uk i na ahrefs-u a ja ne bi bio ja kad ne bi i rucno proverio :joy: Tako da su pozicije tacne.

@NeedHelp
Hvala na odgovoru. Ja cu sada ovako da ga ostavim, inace moja nicha je bas teska ali eto i veliki previde neke stvari. Ahrefs je mnogo mocan alat!

Onda svaka cast za rezultate !

1 Like

Bas sam napravio detaljnu analizu KWa i konkurencije i moralo je da da da rezultate. A ako bude sve kako treba imam spremne KW za jos 4 sajta! Samo da ovo prodje kako treba.

Niko mi ne odgovori da li odmah da stavljam linkove ka amazonu ili da sacekam jos malo?

Ovo je za posete sa telefona.

Update od danas.
Pozicije plivaju danas u toku dana, ali uglavnom isto skoro kao juce. Danas su cak bile i 3 posete sa trazilice.


Sve tri iz USA sto je i cilj. Sutra cemo da vidimo da li je bilo klikova na amazon. Za sada i vise nego ocekivano :slight_smile:

Update

Evo jos jedan update i necu vise da smaram :slight_smile:
Sajt postavljen u prosli cetvrtak da se indexira, u subotu je indexiran a ovo je trenutno stanje tj pozicije.


Ovo su pozicije za google.com

Svaka cast ! Ali nisi rekao kakva je konkurencija, kako je odradjen SEO, jesi stavljao backlinkove itd.

Linkove nisam stavljao, jer je jos rano. tek za jedno 15tak dana planiram da krenem sa linkovima.Konkurencija je amazon, ebay, walmart, youtube, i par aff sajtova ali sa tekstovima od po 150 reci, ja sam pisao oko 500 po clanku.
Za razliku od njih moj on-page SEO je odradjen kako treba dok njihov nije, tako da je i to dosta uticalo koliko ja mogu da provalim. Optimizovao sam sajt da se ucitava ispod sekunde, znaci sve sto je u mojoj moci je odradjeno kako treba. Jedino tekstove sam ja pisao tako da ima sigurno gramatickih gresaka, ali nije strasno :slight_smile:

3 Likeova

ne zajebavaj no piši i češće ako ti se da. Za koliko fraza si se pojavio na guglu? Ono queries u wmt.

1 Like

S’obzirom da kasni 2-3 dana analitika za sada pise 13 ali nije tacno jer mi je jos jedan tekst rangiran i ima odlicne pozicije. Interesantno mi je da su mi tagovi najbolje rangirani, a negde sam procitao da ih ne treba indexirati (ne mogu da se setim gde bese). Ja pustim sve da se indexira, ne moze da skodi :slight_smile:

1 Like

09.02.

Još nisam gradio linkove, samo dodao jedan članak od 1000 riječi, rezultat je za sad fantastičan.



Broj mjesečnih pretraga je dosta narastao pošto se radi o novom proizvodu, kroz pola godine možda naraste do 10000/mj sve zajedno. Imao sam još par prodaja, mada sam očekivao malo više posjete obzirom na ovakve pozicije, trenutno sam na 30ak UV/dan sa 3-8 klikova na proizvod. E da, imam još par KWa u top 10, ali oni imaju 50-100 traženja/mj.

3 Likeova

Koji je to app za proveru težine KW?

Kwfinder.com, a ovo gore za serp whatsmyserp.com

1 Like

Pretpostavljam da je ovo placena verzija kwfindera?