Micro niche u 2017

27.12.2016. - Podigao sam micro niche blog, ciljam na nekoliko KWa kojima je opseg pretraga 400 - 1600/mj (po kwfinder.com). Za početak dodao 2 posta po 1000 riječi, nisam gradio nikakve linkove.

29.12. - Blog je indeksiran.

31.12. - Za 1 KW skočio na 11. mjesto, za drugi na 6., ostali nisu još u top 100.

2.1.2017. - Pala prva prodaja (za mene najbrža prodaja ikad).

4.1. Sajt je još na istim pozicijama, za sad nema onog početnog google dancea koji sam dobivao na svim ostalim sajtovima unazad par godina.

Planiram dodavati po 1 post tjedno, pa nakon jedno mjesec dana lagano krenuti sa linkovima.

1 Like

Kako si monetizivao blog? Amazon ili nesto drugo?

Nesto drugo, ali nije ni bitno, bitna je poanta da micro niche jos uvijek jako dobro radi.

Jesi stavljao kakve backlinkove ? Jer ako nisi onda je konkurencija nikakva posto si vec u top 10 za 2 keyworda.

Nisam radio nikakve linkove, a konkurencija skoro pa nikakva, jedan site i fb, yt, instructables, quora i jedan forum.

Odlično.
Ako si nakon četiri dana od indexacije imao prodaju, to stvarno dosta govori. :smile:
Imaš pravi keyword, ali i više od toga.
Predlažem da za početak promijeniš ime u Don’tNeedHelp. :blush:

4 Likeova

Svaka cast,ubo si keyword i pol :slight_smile:

I da je stavio backlinkove za ta tri dana ih Google ne bi ni pohvatao :slight_smile:
Svaka cast u svakom slucaju.
Kad smo vec kod micro niche sajtova, kako gradite linkove? Da li treba graditi ili ne? Ili jednostavno cekati i cekati i cekati, i posle nekog vremena ce sajt doci u prvih 10 ako ima kvalitetan sadrzaj?

Pokrenuo sam pre par meseci zajedno sa onim sajtom sa gitarama jedan EMD, gradio sam linkove iz iste nise, kontaktirao vlasnike blogova, dosao je do 30-og mesta, i sada ga nema nigde. Da li je ovo neki google dance, da li to uopste postoji? U WMT-u mi stoji da je na 36. poziciji a rucno ga ne nalazim…

@Amazonac ako si skupio jako puno backlinkova u kratko vrijeme googlu je to alert da se nesto ne prirodno dogada… Mozda si previse pozurio sa backlinkovima?

P.S. meni to iskreno nema logike jer sta kad stvarno napravis boom sajt ?

jesi domenom ciljao cijeli nieche keyword ili?

Da, cela domena mi je exact match, znaci ono, kao da je 2010. godina :slight_smile:
Nisam mogao da nadjem neko cool ime za sajt, .net je bila slobodna, nije bila ranije registrovana, i reko’
hajde da probam. Nisam preterao sa linkovima, svega 2-3 mesecno.

Mozda je problem to sto mi je kljucna rec i u domeni, i u nazivu sajta?

Meni je jedan KW domena, a ostali su varijacije domene, na 4. mjestu je varijacija, a 11. exact match.

1 Like

A da li ti je keyword i u Title i u Meta descriptions?

U titleu imam najduzu verziju KWa, a u meta kracu.

7.2. - KW sa 12. mjesta pao na 19., sa 4. skocio na 3. i onaj “nepostojeci” skocio na 3. Trenutno imam 15ak UV/dan, naravno sve sa googla.

Odlicno je to za tako kratko vreme.

16.01. - Stranice densaju par mjesta gore dolje, nista strasno, pala jos jedna prodaja.

Jesi li radio backlinkove?

Da li ti je posjeta isključivo iz Googel Search ili dolaze i sa FB, YT i ostalih mjesta gdje imaš linkove.

Samo sa googla, nisam jos ostavljao linkove.