Microsoft Tehnologije

Prijavio sam se na neki MS natječaj, a izradio sam web stranicu u PHP/MySQL/HTML/CSS tehnologiji. No kako bi sudjelovao u natjecanju trebam u to sve uključiti neku MS tehnologiju.

Imate li kakvu ideju što bi mogao uključiti?

Prepisi projekt u ASP.NET MVC i tjeraj dalje.

Nit znamo kakav je projekt nit o cemu se radi niti kakv natjecaj niti uvjete niti ista i mi bi sad trebali dati nekakavu ideju.

Ne isplati mi se pisati u ASP.NETu sada nakon toliko truda. Nije bitno kakav je bitno je samo da je web projekt i da trebam nekako spojiti s MS tehnologijom na bilo koji način tipa Azure Hosting. No tražim alternative

Neće ti prihvatit ako ne pišeš u MS tehnologiji (asp.net mvc + ms sql). Azure hosting je od Microsofta za hostanje tog tvog projekta kako bi projekt bio vidljiv i ostalima. MVC ti je model prema Model-View-Controller. View već imaš (HTML, CSS), a model i controller moraš napisat prema PHP-u. Bazu podataka napraviš u MS SQL-u prema postojećoj DB u MySQL-u. Evo, napisao sam ti alternativu pa da ne moraš dalje tražit :slight_smile:

“kod projekta važno je da finalno rješenje bude vezano za jednu MS tehnologiju.”

moraš koristit Azure?

Pa npr. koristi Microsoft SQL Server umjesto MySql

Stavi na stranicu word dokument za preuzimanje u kojem zahvaljuješ na posjeti stranice.

1 Like

Hvala na prijedlozima