Migracija sajta, nešta sam pogrešno odradio (biće)

Kad idem na homepage dobijem ovo

kad idem na url od članaka dobijem ovo

ovaj proces sam pratio

nije prvi put da pravim migraciju sajta i do sad nisam uspjevao zajebat. zna li ko možda napamet iz priloženog đe sam mogo zajebat?

Idi u postavke na wp i promjeni url type na neki drugi te pokušaj otvoriti post ako radi samo vrati kako tebi odgovara.

EDIT: @anja1 nisam vidio da imaš error na homepage.
Ima li nešto u error logu?

ne mogu se ulogovat dobijam 404 eror

Opisat cu postupak na brzinu:

  1. Napraviti na starom sajtu .zip public_html foldera.
  2. sa Backup dijela u cPanelu skinuti SQL bazu u obliku sql.gz
  3. Na novom sajtu uploadati public_html u root i raspakirati. Desit ce se da onda imamo public_html/public_html strukturu, međutim udjemo u folder public_html/public_html, označimo sve fileove i desnim klikom odemo na Move i sve preselimo u public_html.
  4. Napraviti novu bazu i u nju kroz phpmyadmin importati ovu koju smo downloadali sa backupa
  5. U wp-config.php fileu podesiti ime baze, username i pass da upucuju na novu bazu koju smo maloprije kreirali i u koju smo importali staru.

hvala, al znam postupak, radio sam migraciju bar 5-6 puta, vjerovatno i više puta

nemam pojma, to nisam čačko do sad nikad

Ok, ali kažeš da si nešto pogriješio pa sam zato i napisao.

Na slici ne vidim .htaccess file osim ako nije stavljeno da se ne prikazuju hidden fileovi. Da nije to? Probaj postavit defaultni .htaccess.

Pogledaj u bazi podataka kako ti stoji homepage URL LINK
gledaj u sledeće dal je ispravno;
kolona Wp_options :arrow_right: siteurl, home

1 Like

da postavljeno je da se ne prikazuju hidden fajlovi. kako se postavlja defaultni htaccess. mogu li samo editovat onaj orginalni sa nekim kodom koji je defaultni? koji je defaultni kod?

pa ne znam jesam li. velim možda (biće) jer ne fercera kako treba

sad ću pogledat

Evo default

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
1 Like

Otvara li readme.html? Ne vidim ti homepage pa moguće da je file permission ili treba server rebuild ?

1 Like

Može biti milion razloga. Najbolje da @drmrgood dobije pristup i pogleda, riješio je do sada mnogima probleme sa WP.

1 Like

Neđe nađoh da odradim rename htaccess -a i kako odradih proradi sve. sad vratih ime i opet radi. javljam svima ako ne bude dugotrajno

fala vi svima dobri ljudi na pomoći

2 Likeova

nije bilo do toga što ja rename odradih već mi je hawkhost support to riješio. oni vele ovako:

The issue was caused due to a ownership issue of your directory ‘/home/nekipath/imesajta.com’. I have now fixed it for you and your site should be loading fine. Please have a check from your end and let us know if you need any further assistance.

1 Like

Radio si migraciju sa login podacima od drugog računa, koji nema ownership i potrebne file permisije .

Bio sam na tragu :slight_smile:

Neka si to riješio

3 Likeova

Prebacivao sam sajtove ko zna koliko puta testirajući razne hostinge i nisam nikad imao problem, osim sa Namecheap al to je posebna priča. Napravim arhivu public_html foldera + bazu. Raspakujem arhivu na novom hostingu, podesim SSL sa Cloudflare, importujem bazu i promjenim login u wp config. Provjerim na https://www.skipdns.link/ da li radi sve okej, dodam IP adresu novog servera, uvjerim se da je sve u redu, ažuriram IP adresu (novog servera) u Cloudflare i to je to. Nakon 5 minuta sajt učitava sa novog servera. 10 minuta maksimalno treba za transfer sa jednog servera na drugi (za sajtove do 1 GB). S obzirom da sam uzeo sad na popustu hosting kod Hawkhost, nadam se da neće biti problem, jer trebam prebaciti neke sajtove a te sitnice kad se dese me odbijaju. :smiley:

1 Like