Mišljenja o Facebook kampanji 10$?

Zapoceo sam facebook promociju jednog web page linka, 10$ na 7 dana.
Fb balance: 9.78$ left
Potroseno do sad: 0,22$
Danas je prvi dan.
2,141 People Reached
4 Likes

108 Link Clicks
5 Other Clicks
113 Post Clicks

+32 on Page likes

Adsense procjena zarade 0,12€

Prvi put radim ovakav tip promocije preko fb pa me interesuje vase misljenje, kako napredujem?
Kampanja traje od 14.02.2017 23:00h

Pa ide lose. Zanemarimo ove brojke nego pogledaj Adsense procjena (tko je to procjenio?), je manja od potrosenog, a vjerujem da je cilj da bude veca, barem procjena ako ne i stvarnost.

108 link clickova za 0.22$?

32 page lajka za $0.22 nije uopce lose.

Ja bi ti rado platio 50% vecu cijenu da mi dovedes 1.000.000 lajkova :slight_smile:

Takoder isto :smiley: :smiley:

Ova promocija web page linka koju radiš, da li je u pitanju za “naše” govorno područije?

Sigurno je greska…

Zasto bi bila greska?

Neznam, nekak mi se cinid a bi trebalo biti vise lajkova nego link clickova ili ej normalno da ima vise link clickova?

Pa nez ja po jednom dolaru PROSJECNO dobijem oko 900njak link klikova i 20ak page likeova

Sve ovisi koji su prioriteti kampanje, posjete ili lajkovi na stranicu. Ako postoji netko na ovom forumu sposoban za dovesti HR fanove zainteresirane za glazbu po 1cent ili manje nek mi se javi. Ja zasad uspijevam smanjiti do 3 centa.

Što je najbolje promovirati ?
Stranicu, sliku, objavu ?

Da li to preko boostanja posta ili preko Facebook Ad Managera?

ja sam uvijek promovirao objavu (status, slika, video) jer s tim dobiješ i preglede, lajkove, šerove i + lajkove na fb stranicu…barem me je kod mene tako bilo kad god sam promovirao na fb-u

Kratki update.
Pokrenuo jos jednu ads kampanju ( samo slika, koja je bez boosta imala oko 200 lajkova) istovremeno
64,651 People Reached
4,017 Engagements
Spent : $2.99 Duration : 1 day
Krajnji rezultat(organic+paid): 3.2K likes, 93 shares, 9 comments
ZAVRSENO!

Web page link sam skratio trajanje sa 7 dana na 4 dana ( cisto da vidim sta se desava):
12,832 people reached
23Reactions, Comments & Shares
1,380 Link Clicks
54 Other Clicks
1,434 Post Clicks
Spent: 2.15$

Page likes : 370

Adsense estimated: 0,35€

Sto se tice target zemalja : BiH, Cro, Srb, Mne, Slo, De

Prioritet kampanje: page likes + adsense

Napomena: obje kampanje su na istom pageu…

5.15$ za 370 novih lajkova na stranici je trenutni rezultat.

Preko boostanja posta.

kada u izvjescu pogledas detaljno na koje ti je zemlje otisla reklama brijem bice vecina u bih, cg, sr a hr, slo i dk skoro nista…
reach nije lose sve u svem ali ne isplati se placati fejsu da bi zaradio na guglu…
mos u venecueli, sbiji i bangladesu reach samo takav a zarade nis

poslje malo testiranja sam uspio pokriti cijeli svijet ravnomjerno za svoju horoskop app ali regije i zemlje ne prate uvjek zaradu…imam 19 kampanja po 5 dolara prema nekim jezicima i drzavama…

zapravo sam sve vise uvjeren da se ne isplati skoro nista osim usa reklamirati od tih web i app stvari…
prosli mj sam imo prvi put vise zarade od app nego ulozeno i to vecina u usa… .iduca dobra je njemacka… onda idu uk, irska i kanada… onda australija i nz…onda indija… od svih ostalih malo vajde i lovice…
(ne govorim o drugim bizovima koje imaju leadove)

treba imat na umu da se preklapaju interesi…nariikto sam da malo platim fejsu za klik na playstor (0.1usd) i dobijem prilicno jeftino korisnike a onda zaradim od oglasa na igrice jer ti developeri placaju klik 10 put vise…

sve je stvar kakav proizvod imas…

3 Likeova

34,691 People Reached
70 Like
4,980 Post Clicks

Total:
Spent: - 5.54$
Adsense: + 1.07
Page likes: + 449

Pa meni se to cini odlicno, 5000 posjeta na web za 5 i pol $. Jedino sta zarada od Adsense ne pokriva trosak tako da se bas i ne isplati ako se gleda samo na to. Indirektno se mozda i isplati zbog lajkera koji ce u buducnosti posjecivat web stranicu.

1 Like