Mobilni web- input type

Pozdrav,
radim jedan mobilni web. Kao što i sigurno sami znate mobiteli jako dobro podržavaju mogućnosti HTML5, kao što je novi input type=“number”,“date”…
Vodeći se gore napisanom rečenicom došao sam na jedan problem pa ako može pomozite:
Je li postoji način da kada kliknem na input type da mi se “digne” samo numerička tipkovnica, ali i da kada upisujem brojeve budu “točkice”, tj. tipa password.
Hvala na odgovoru.

Kada stavis input type=“number” na mobitelu se po defaultu otvara numericka tipkovnica, a kad stavis input type=“password” također bude skriven text i vide se samo tockice.

jesi ti zamislio nesto ovako u ovom smislu kao sto je ovaj dole kod ?

input { -webkit-text-security: disc;}
	<input type="number" pattern="\d*" required> 

	<button type="submit">Send</button>

Lijepo izbaci numeričku tipkovnicu, ali mi se na mojem WP8 uređaju ne prikazuju kružići, odnosno tip passworda.

ovo ti radi samo na Google Chrome-u i nisam testirao na Mobitelu na kompu fino radi znaci pomocu Regular Expression-a je dozvoljen Submit samo znamenaka i pomocu CSS-a ih pise kao kruzice, ali ovo naravno neces koristiti samo sam htio da znam sta hoces,sad nesto sigurnije i da radi u svim preglednicima i mobu vjerojatno trebas Javascript za to ali nisam siguran,cekaj malo ove iskusnije da se jave.