Mobitel kao ruter

Selim u neki stan na 6 mj. i moram riješiti problem interneta. Prvo sam htio pokućni u tele 2 ali to je 170kn + 1000 uređaj, onda mi je palo na pamet da samo povećam tarifu na mobitelu na flat za 50ak kn i koristim mobitel kao ruter, mislim na ono dijeljenje mobilne mreže.

Dali je to dobra ideja?

Ako ti je dobar 4g na mobu mozes ga koristiti kao router bez ikakvih problema.

samo je problem sto se mobitel ugreje ,i baterija ode za cas,

1 Like

Koristim vec godinu dana na p20 pro ovu vrstu interneta i odlično je. Preporod s sporog kućnog interneta na 4g. Mob se ne pregrijava, ne troši toliko baterije uopće, a i brzo se puni. Kad pozrošiš 5 gb u danu moraš slat poruku nastavi i onda dobiješ dodatno 2gb, pa opt kad potrošiš moraš poruku, pa opt dobiješ i tako u nedogled.

Ovo za bateriju je istina. Grijanje, stalno na punjacu, itd.

Ukoliko imas neki stari smart phone, najbolje da njega koristis. Stavis ga da je stalno na punjacu i boli te uvo.

1 Like

Ustekas mob preko usb.

Imas https://mtnet.hr/

Ako imas pristup oni daju najeftiniji internet bez ugovorne obveze i cak mislim da kad se opet selis uzmes sve sa sobom i nastavljas drugdje, da se sve postavi kosta 250kn pa vidi jel ima racunice jer IMO ima s obzirom da dobis ultra brzu vezu i placas samo 135kn, ali je problem da nius svugdje dostupni…

Pa kupi neki modem preko oglasnika.

možeš koristiti mobitel kao router ako to naravno podržava, ili eventualno kupiti preko njuške 4g router.
e sada ako si ti na moru, mislim da ti preko sezone tele2 bude bio spor.