Mogući Wordpress i cPanel problem

Imam server na kojem je cpanel i sajt koji nije wordpress a ima dnevno preko 60.000 posjeta pravi opterecenje max 1 cpu od dostupnih 8 i ram max do 9% i to je sve ok.
Kada postavim na server sajt koji je u wordpress i koji ima oko 5000 dnevnih posjeta, znaci malo podigne opterecenje servera cpu do 6 od 8 dostupnih i rama uzme 25% i svaki dan raste tako da za 5-6 dana stigne i do 80% ram opterecenje

Na serveru je nema drugih sajtova. Sto je cudno kada sajt postavim na neki hosting koji nije cpanel da ne pravi opterecenje.
Na tom sajtu koji je u wordpress nema nulled plugina ili theme, sve je placeno i sa licencom.

Sajt ima plugin koji sam preuzima vijesti: https://codecanyon.net/item/wordpress-automatic-plugin/1904470 (nadam se da nece neko reci da on opterecuje jer ima skoro 7000 prodatih licenci ili ja bih pitao zasto na host koji nije cpanel ne opterecuje).

Sa sajta koji je wordpress i koji mi pravi opterecenje na serveru koristim rss widget i isto je premium placena licenca: https://feed.mikle.com/pro/ i oni su najbolji sto ima na netu. Drugi plugini su yoast, theme je newspaper, mema cache ali sam i sa njim probao i nista nema promjene, domen ide preko cloudflare.

Da kazem da sam sajt 2-3 puta pokrecao sasvim novu instalaciju sa novom bazom, sve od nule i opet nakon nekog vremena to jest nakon nekoliko dana pocne da opterecuje server i zabija u crveno a online ih bude do 100 max.

Mozda ovo za rss opterecuje ali nisam nasao da se neko zali na njih i opet pitam se zasto ne opterecuje hosting koji nije cpanel.

Sajt sam postavio bio i na knownhost oni imaju vps sa cpanelom i svi na netu kazu da su oni cudo ali nakon nekoliko sati zabija sve u crveno vps SSD-2 sa 3 gb ram.

Nadam se da ce mi neko pomoci i otvoriti oci, mozda je neka sitnica…

imao sam sličan problem, provjeri mysql.log, meni je neka tabela obrisanog plugina isto tako pomalo zauzimala ram i onda padne mysql server

@korisnik9758789 nije to sigurno jer sam 2-3 postavljao sajt od nule, znaci nisam importovo staru bazu ili clanke nego sve od nule i opet isto za nekoliko dana. Koristio sam i plugine sto ciste bazu i optimiziraju ali nista nije pomoglo. Znaci nije problem do mog servera jer sajt koji je na njemu nekada dostigne i po 900 online u istom trenutku i optrecenje bude 1 cpu max

Iskustvo kaze da imas problema s MySQL serverom, odnosno “necim” sto ti povecava load servera s vremenom. Sto je “to” tesko je reci na prvu. Imas 3 solucije:

  1. makni se od cPanela, probaj s drugim panelom (Vesta, Webmin…) ili jos bolje bez panela ako znas.
  2. Instaliraj cPanel i WP uz minimalan broj plugina, prati ponasanje, dodaji po jedan plugin, prati ponasanje…
  3. Plati optimizaciju i odrzavanje servera, zivi sretno…

OK, problem postoji i ja sam mislio da je do mog servera ali kad sam taj sajt u wordpress prebacio kod knownhost gdje je vps managed isti se problem desio.

Server je optimiziran jer drugi sajt sa mnogo prometa radi dobro.

Plugini koje samo koristim, mislim da je to minimum svih minimuma
Akismet Anti-Spam
Cloudflare
CloudFlare Flexible SSL
Menu Icons
RSS Image Feed
tagDiv Mobile Theme (newspaper)
tagDiv Speed Booster (newspaper)
User Submitted Posts
Wordpress Automatic Plugin
WPBakery Visual Composer
Yoast SEO

Instaliraj privremeno plugin “P3 Profiler” da bi vidio koliko je koji plugin težak, možeš napraviti screenshot rezultata profiliranja pa da vidimo što koliko jede. Yoast je znao raditi probleme, a sigurno ni taj Automatic Plugin nije baš lagan obzirom na posao koji radi. Kažeš da si probao cache i da nema promjene, a to samo znači da nije bio dobro konfiguriran. Probaj još jednom, to može drastično pomoći kad se pravilno postavi.

Majstore, ne miješaj babe i žabe.
Jedno je imati optimiziran, podešen i nadziran VPS a sasvim drugo imati krš od web stranice koja bi zagušila i dedicirani server s 24 jezgre i 128 Gb memorije.

Evo podaci od P3 Profiler @avetma http://prnt.sc/f3ix29 (sajt je sada na host sto nije cpanel)

@ControlEng razumijem ja da je sajt star godinama pa je negdje doslo do problema, “nakupilo se” vremenom smeca i opterecuje ali kazem 2-3 puta sam postavljao sajt od nule, zasto ne opterecuje server koji nije cpanel

Pa gdje je onda problem?
Forgot cPanel, live free!

Nije resenje pobjeci od problema, vec ga rijesiti, nemoguce je da je do cpanel-a

evo meni je recimo sumnjivo ovo

plugin impact 1180254.5%

kako je rekao controleng, pogasi sve plugine i pali jedan po jedan

Ja isto imam problem sa wp

Mozda bi bilo dobro preporuciti nekog ko radi podesavanje wp

Ja sam moj sajt cak prebacio na hosting kod infomaniak.ch jer oni nemaju ogranicenje ali pitanje je dana samo kad ce me najuriti

Bio bi zahvalan da se javi neko ko bi sredio moj sajt i da je cijena ok

Plugin impact je ogroman, pogledaj koji plugin je najžešći, “runtime by plugin” tab. Cache ti obavezno treba, ako si u mogućnosti instaliraj memcached na server i onda ga iskoristi kroz W3 cache plugin.

ja opet kazem da provjeri logove, tu sam ja rjesavao probleme i tu manje vise sve pise … oni zapisuju ako se nesto nije moglo odraditi, ne moze server pasti tek tako

Imali neki lagan nacin da se to vidi da ne moram ici preko SSH? Mozda neki plugin za wordpress?

pa nema lakse od ssha … povezes se preko putty i kucas cd /var/log da udjes u folder, da vidis fajlove u tom folderu kucaš dir nakon što si ušao, onda da otvoris recimo mysql log fajl kucas nano /var/log/mysqld.log

cini mi se da sam ja tu nasao, ne znam kako bi lakse

ako nemas nano kucas apt-get install nano ili yum install nano zavisi od distribucije

Svaki redom sam iskljucio i probao i uvijek je isto, valjda nije do plugina

Džabe se trudiš da mu objasniš, ovo je još jedna u nizu tema sa istim problemom, malo niže neka od tema i isti je problem imao, i sve tako u krug… ista pitanja, isti odgovori…

@Majstor1 Kada već plaćaš toliko licenci i server, verovatno si uzeo onaj kod Hetzner, onda plati jednom i tog administratora pa neka ti sve lepo podesi, kako drugačije ljudi da ti pomognu i prošli put isti saveti i sve isto, na kraju ništa… ti i dalje teraš po svome, a kažeš da “verovatno postoji rešenje”, postoji rešenje ali direktno preko SSH-a…

Ovaj plugin P3 profiler nije ok jer evo na wordpress samo sto sam ga instalirao, bez plugina: http://prnt.sc/f3rfcz

@MojNalog OK, za server nije problem, treba mi wordpress majstor da vidi u cemu je problem