Moj portfolio

Ajmo ljudi recite šta mislite o novom izgledu

http://nikola-dadic.com

Ne mogu da vjerujem da radis web dizajn a da koristis sliku na naslovnici koja je velika ni vise ni manje nego 450 kb ???

Baš, ne možeš .png ugurat na sajt :). Uostalom, što predstavlja ta slika?

Predpostavljam: to su reference. Ne?! Samo bi to trebao navesti iznad tog glidera. I, također, iako je u narodu poznato, slika govori 1000 riječi, ipak trebaš postaviti sliku kao link, te da otvara cijeli ss sajta, ili još bolje otvara sajt u novom prozoru… :slight_smile:

toliko od mene… :))

@chida
pokusat cu smanjid velicinu slika

@sime_zd
predstavljaju reference kako je i xapux rekao, samo zašto ne .png?

@xapuc
je moram postavit link na lsike :wink:

hvala na kritikama

meni se sviđaju dizajnovi

Zato jer je to najteži dokumet, 10 puta teži od .jpg ili .gif-a.
Ta slika mora biti .jpg , .png se nebio smio koristiti na webu, a nikako ne tako velika slika. To bi morao znati ako se baviš time.

Što se dizajna tiće, header i logo su mi loši, a i boja pozadine mi nije legla. Više mi se sviđaju reference nego portfolio.

Svida mi se sto si ti drugima radio ali iskreno tvoj mi se bas i nedopada mozes ti to i bolje

@sime_zd
.png po meni pocinje bit standard, ako vec i nije. Zaminija je .gif radi vise boja koje podrzava i transparentnosti, a i danas je internet dovoljno brz za velicinu takvih datoteka. I evo virujem da je posta standard sad sam otisa na jednu css gallery stranicu i pogleda 6-7 stranica, sve su koristile .png osim jedne

a izgleda da onda bolje radim ostalima nego sebi :slight_smile:

I sve su imale png-ove od pol mege?

i, ne pogledah da li stavljaš te png slike u cache?!

p.s. a bandwith?!

da, da upravu ste sta se tice velicine, nisu sve sad sam opet pogledao samo 2 stranice su imale od 300-650kb velicinu .png

Slažem se da se .png koristi, ali ne za takve prilike. Tako velika slika koja može biti .jpg.
.png se koristi uglavnom za neke rubove ili pozadine koje zahtjevaju transparentnost i uglavnom su male!

hvala svima na kritikama, velike .png datoteke su zamjenjene .jpg datotekama od oko 150kb i jednim malim .png od 5kb :wink:

Slike su pobjegle malo ispod. Dimenzije?