[Tutorial] Moj put do $100 dnevno putem Facebook Instant Articles

A da te covek pita sto zabusavas? Gledaj sta mozes da pravis a ti ne radis svaki dan… Btw svaka cast!!!

Dečki šta mislite što se može napraviti sa stranicom od 1.5M fanova, 1M USA, ostatak UK, Kanada, jel ima tu potencijala

Ako je stranica aktivna imas potencijala par stotina dolara dnevno bez problema

Meni ovo više izgleda kao šprdnja. Svi fanovi dolaze iz država koje imaju najveći eCPM, plus ima preko 1.5m fanova, koja slučajnost :smiley:

Nije nikakva šprdnja, što bi trošio svoje i vaše vrijeme u šprdnju, nisam ni rekao da posjedujem tu stranicu, ali znam lika koji ima takvo nešto a čovjek uopće nezna za FB IA , pa zbog toga pitam, jer mislio sam mu dati savjet uz obastranu korist

Ja iscitah otpocetka sve, opet, interesuje me da li je ista od unikatnih clanaka potrebno za sajt il se moze kopirat bez pardona? Da li se linkovi u clancima vide, da li su klikabilni npr prema izvoru vijest da li se uopste moze izac iz ia clanka (i fb aplikacije) na taj web ako je link klikabilan?
Kakav je odnos npr objava linka na fb pejdzu od 10000 lakova ka adsens postu i bude reach lupam 200 ljudi, koliko bi bilo na ia articles?

2 Likeova

Juce sam postavio content.ad da bi imao i nesto i od desktop poseta (adsense mi se ne stavlja na copy/paste). I juce posto nista nisam radio na promociji je bilo nekih 0.60$ na 150 US poseta, CPC 0.07$ a eCPM 4.5$ sto mislim da je super za ovakvu mrezu. Tako da eto ko hoce moze da iskombinuje sa IA. Generelno ovo je mali uzorak ali opet je dobra cena, videcemo za kasnije. Ne znam kako bi islo za domaci trafic i da li uopste i imaju oglase za Balkan, ali za strano trziate je ok.

Jel ovo domaca publika ?

Kada pogledam eCPM ne bih rekao. Postavio sam mu ja gore isto pitanje, ali izgleda da nije vidio.

Moguce da je domace zato sto je eCPM ispod 1 ili oko 1. US je preko 5$ EU preko 3$ a i jace od toga.

Publika je internacionalna al uglavnom Europa, usa, canada itd…

A potrebna posjeta za takvo što isto mora bit velika :stuck_out_tongue:

Reci nam jos kolika stranica ima lajkova i koliko clanaka dnevno objavis?

Sve zajedno preko 550,000 fanova

Poslao sam zahtjev za IA prije 5 dana i još mi nisu odobrili iako piše 1-3 dana, jel netko imao sličan problem?

Meni je bilo za 2 dana

Proveri, verovatno treba nesto da ispravis.

Zna proci i 5-6 dana, ako je bio vikend oduzmi ta dva dana…

I kod mene isti problem. Ni tebi neće prihvatiti IBAN a ni Paypal. @benam koja ti je banka u pitanju? Da li je ko riješio ovaj problem?

Da li ako se osposobi IA na web stranici, se može napravit da samo neki članci koje bi stavljala na Facebook budu Instant Articles, a ne svi? Tj. da li ja biram i sama kreiram IA od nekih članaka ili se svi automatski naprave i u IA verziji?

I još jedna stvar me zanima, pošto su IA za mobitele, a što ako osoba klikne na članak sa kompa, šta se otvori normalna web stranica umjesto Instant Article? Ako mi može netko razjasnit da mogu lakše odlučit da li krenut s IA, hvala :slight_smile:

Da, možeš napraviti da se svi automatski prebacuju u IA a možeš i ručno. Također i kada se automatski prebaci ti ga možeš “unpublished”, tako da ne bude IA.

Osoba koja klikne sa računara će biti prebačena na standardni web-site :wink: