Moj put od nula do 10,000 subscribera!

Vjerujem da ima dosta ljudi koji su pokušali ili bi u skorije vrijeme htjeli pokušati sa Youtube kanalo. Ja sam se danas odlučio krenuti i nastojati ću ovdje pisati svoj napredak, na koji način vršim reklamiranje, te naravno pokušati dati neke savjete i svoje greške prilikom snimanja videa. Moram napomenuti da sam početnik u ovome, te da mi je ovo prvi puta da nastojim stvoriti takav kanal, te se nadam da ću vas ipak moći nečemu naučiti.

Na kanalu ću objavljivati većinom Minecraft gameplayeve. Odlučio sam se za Minecraft jer je najpopularniji, te mislim da u kratkom vremenu mogu stvoriti određenu publiku. Također, valja napomenuti da neznam dobro engleski jezik, te da bi mi to moglo malo stvarati probleme pri komentiranju gameplaya, ali također mislim da bi to mogao biti i plus, jer bi moglo biti i smiješno kada fulam neku riječ na glupi način.

Sve u svemu, danas sam krenuo s kanalom, odradio sam profil sliku i cover sliku kanala, te krenuo sa reklamiranjem kanala. Reklamiranje vršim preko Addmefast zasada, a kasnije se možda o krenem i nekim drugim načinima poput plaćanja za reklame i slično. Valja napomenuti da na kanalu još nije ni jedan video, da mi mikrofon dolazi tek za par dana i da ću tek tada početi sa snimanjem. Također još jedan problem je što mi kompjuter nije toliko jak da snimam u punoj kvaliteti, ali mislim da to također nije tako veliki problem u početku, razvojem situacije nastojati ću kupiti bolje djelove da mogu snimati u top kvaliteti.

Danas sam sakupio 150 subscribera, a nadam se da ću do subote sakupiti barem 1,000. Za sutra imam plan malo intenzivnije reklamiranje, a nastojati ću u ovu temu pisati barem jednom tjedno. Ukoliko odustanem od svega, a nadam se da neću, biti ćete obavješteni.

Ime kanala mogu poslati onima koje zanima na PM, možete tu komentirati pa vam pošaljem. Ne želim objaviti javno jer nisam siguran da li je dozvoljeno reklamiranje preko addmefast. :slight_smile:

Ja bi htio dozvolu da postam tvoje postove na mome budučem forumu :slight_smile:

sakupio si 150 subscribera preko addmefast ?

Evo trenutno je preko 300 subscribera, da sakupljen je preko addmefast. :slight_smile:

Subscriberi te neće ništa značit ako ih skupljaš preko addmefaste-a. Za dobivanje partnershipa ti nisu bitni subscriberi, nego pregledi, lajkovi po videima. U slučaju da želiš monetizirati kanal (a većina ih to želi), nećeš moći dobiti partnership od jakih firmi kao što su machinima, viso-a i sličnih već ćeš morat ići s manjim kompanijama koje daju manje novaca.

Također ti je bitno da paziš na copyright strike-ove koji su ti jako bitni i prije dobivanja, i nakon dobivanja partnershipa. Želim ti sreću s kanalom, i da počmeš uploadat videa, jer s addmefast-a brzo bježe ljudi. Probaj s forumima i sličnim zajednicama kako stranima tako i hrvatskima.

Ako planiraš recordat moja ti je preporuka Fraps za snimanje gameplaya, a za zvuk možeš koristit i teamspeak pa se recordat tamo. Također nemoj započinjat ovo ako nemaš minimalno 4GB rama. Nisi također naveo da li ćeš streamat minecraft multiplayer ili singleplayer, jer je velika razlika kod publike po tome pitanju.

Da znam većinu podataka koje si naveo, te osim addmefast ću nastojati sakupiti ljude preko raznih foruma, Facebook stranica i vjerojatno ću morati platiti za reklame od nekih većih kanala.
Recordat ću sa Bandicam, i zvuk i igru, a započeti ću snimanje s 3GB RAMa, probao i normalno radi, malo grafika je lošija, ali ne blokira. Snimati ću singleplayer. Naravno, snimati ću i neke stvari osim minecrafta, neke android igrice, te možda i poneki tutorijal…

Samo da se nadovežem na Addmefast. Ljudi koji su ti odatle došli će te pratit onako kako ti pratiš tih 300 kanala na koje si se subscribovao radi addmefast bodova. Brzo ćeš dogurati do 10k tim tempom.

Želim ti uspjeh s kanalom.

Da znam, ali to je za početak, em što ljepše izgleda s više subscribera, em će ljudi prije subscribe na kanal od 1,000 subova nego na onaj od 0. :slight_smile: Hvala!

To su bezvrijedni subscriberi i ne znam čemu će ti služiti osim da jednom uspiješ podesiti i URL kanala?
Mislim da tako možeš očekivati i Youtube ban. :frowning: ako pretjeraš.
Jedina dobra stvar u cijeloj priči je to da nemaš mikrofon, pa se ne moramo bojati da ćeš pjevati? :slight_smile:
Svejedno, ja sam spreman riskirati, pa mi molim te; pošalji URL kanala. :slight_smile:

Hahahaha :slight_smile:
Ne, nastojim snimati Minecraft, možda neki review mobitela, tutorijale i gameplayeove na androidu. :slight_smile:
Pošaljem url ovih dana svima :slight_smile:

Dizem temu iz mrtvih… :slight_smile:

@d1namic, koliko subscribera imas?

čini mi se da je ovo propali projekat…

Tema je mrtva s razlogom :smiley:

Naime, upravo nakon njenog pokretanja pomislio sam kako bi reklamiranje na Instagramu moglo dobro doći prilikom skupljanja subscribera u budućnosti i u tom pokušaju shvatio sam da Instagram reklamiranjem i jakim profilima se može stvoriti laka zarada. Tada sam se posvetio samo Instagramu i ova tema je umrla. Ima tema moj put od 0 do 10k followera na Instagramu, taj profil je sada na 20k.

P.S. u skorije vrijeme pokrenuti ću i blog gdje će biti dosta puteva do određenih zadataka, pa tako vrlo i vjerojatno ovaj od 0 do 10k subscribera. :slight_smile: