Moja iskustva sa internet biznisima

Ja sam tek saznao za ovaj forum i proveo sam baš dosta vremena čitajući content za koji mislim da je vrh i koristan.

Cilj ove teme mi je da vam se na neki način predstavim, kažem nešto o tome u čemu sam se do sad okušao, a ujedno i da vas sve pozdravim.

Tek od prije 8-9 mjeseci sa krenuo da istražujem i učim o marketingu i tako sam upisao kurs digitalnog marketinga. Uporedo sa kursom sam počeo prodavati fizičke proizvode koje sam kupovao na veliko i dobro je išlo. Primjenjivao sam naučeno u praksu, a i zaradilo se.

Iz moje perspektive ovaj biznis model ima nekoliko mana, a i prednosti:

Mane:
Puno novca vam je “zarobljeno” u robi koja vam stoji.
Komunikacija sa kupcima.
Pakovanje pošiljaka.
Komplikacije oko plaćanja i povrata robe.
i još toga ima, ali ovo je meni bilo najgore.

Ono što su za mene prednosti u ovome bile su to što sam dosta toga naučio o plaćenom oglašavanju i perspektivama koje taj sistem oglašavanja nudi.

Zaljubio sam se u marketing i sve ono što ima veze sa tom oblasti i zbog toga mi je posebno drago što sam našao vaš forum.

Moji planovi za budućnost su da se okušam u affiliate marketingu, kako, šta i gdje za sad još ne znam.

Trenutno razmišljam o tome da nađem neku nišu na lokalnom tržištu (Bosna), pronađem nekoliko firmi koje imaju proizvode koje bih mogao uklopiti u tu nišu, napravim site i okušam svoje vještine.

Šta mislite o tome vi koji imate više iskustva?

4 Likeova