MOLBA: Savjeti za unovcavanje

Pozdrav svima, mnogi od vas znaju da predstavljam medijsku grupaciju tnt.ba koja ima radio stanice . tv kuce i sajtove po bih i regiji. Imamo i dosta partnera među medijima tako da je potencijalni reach svega jako, jako velik.

Već duže vremena razmišljam kako da dodatno unovčimo sadržaje koje imamo i na koje plaćamo masno prava, Naime, imam na stotine filmova i serija, razmjenu reklama sa kolegama, unlimited prava n muziku i slicno.

Za sada razmišljam u tri pravca dodatnog unovčavanja a to su:

  1. VOD platforma s filmovima serijama, 20ak lokalnih tv kuca, sadržajima kao sto su koride, teferiči i tkao tražene stvari koje vise ne mogu na yt. Dodatna mogućnost da YouTuberi kod nas prodaju svoj sadržaj, primaju donacije itd. Dio platforme bi bio otvore, freee iz nase rkelame dok bi premium sadrzaji ili gledanje bez reklama prodabali.

  2. Platformu muziku s community opcijama sličnu mnogim svjetskim servisima, ali fokusiranu na Exu prostore i dijaporu. Pored klasičnog slušanja muzikr, dizanja muzike od strane muzicara ai slično. Ljudi bi mogli glasati za pjesme, kupovat, donirati bendove.Muzicari bi mogli raditi live streamove, održavat kontakt s fanovima, primati donacije, raditi placene promocije na patformi i partnerskim medijima itd.

3.Pronalazak partnera za proizvode koji s mogu prodavati na principu tv shopa. Ovo mogu dosta progurati, da tv stanice, radio i slično dobiju procente. Mi radimo s nekim provajderima i sve je na “povjerenje” nemamo analitike, a kao dobijemo 20%. U biti dobijemo koliko oni kažu :slight_smile: Tv o raiod bi pratili i dizanjem vlastite mreze za natvne reklame (ima masa white label opcija) .

Eto neka moja razmisljanja, onos to je sigurno. Ne zelimo se oslanjati na adsense i slicne platforme jer placaju mizerno. Direkntom prodajom usluga online zaraidimo 50-60x vise novca. CIlj mi je da mi zaradimo kako Bog zaovjeda, ali i nasih 100ne medijskih parnera u regionu. Molim za komentare, sugestije, kritike, prijedloge.

Date ljudi pa zar nama komentaraa

  1. Napraviti stranicu sa pretplatama (omogućiti svaki vid online pretplate),
  2. Posložiti stranicu i sav taj sadržaj da to sve izgleda privlačno/profesionalno za oko, a da je JAKO jednostavno za korištenje,
  3. Napraviti android/ios aplikaciju s dosta filtera i mogućnosti (slušanje gledanje picture in picture mode),
  4. Omogućiti korisnicima upload/dijeljenje sadržaja, primjera fansonly, napravi da i korisnici mogu zarađivati, a da ti uzimaš procenat (dodatna zarada)
  5. Razni vid reklama (kako na web stranici/tako i na aplikacijama) dobro raspodijeljene da ne smeta korisnicima - uvedeš PREMIUM pretplatu dodatna opcija, ukidaš reklame.
  6. Live koncerti, premijere neke, live mode za autore (npr muzičare, amaterske pjevače), gdje mogu graditi svoje fanove itd itd itd…
  7. Sve će to na kraju stvoreni jaku društvenu mrežu tipa Discord (gdje je obuhvaćeno sve, zavisno u kojem si kanalu, kojeg može kreirati svaki korisnik)

Neograničene mogućnosti što se toga tiče… To je već ozbiljan projekt koji zahtijeva jake servere, ozbiljne programere, ozbiljne marketing stručnjake, dosta vremena i novca za promociju.

1 Like

Ako zelis prodavati autodijelove kao trecu opciju imam dobar lager u BiH, sa racunom i bez mozemo se mozda dogovoriti

Jeste pravno lice jer ne radimo sa fizickim

Mogu zavrsiti fakturu i racun crno na bjelo za prodaju, ako te zanima :slight_smile:

Razmislit ću. Ali u svakom slučaju mogu te uvezat s drugom koji ima auto dijelove

javi za dalje… svakako sam otvoren za opcije