Molim preporuku za dobar VPS

Tako je. Ali mi to trenutno nije previse bitno. Ako je jako bitno onda tu stranicu hostam na Azure. Kao sto sam vec rekao hostanje nije glavna namijena ovog servera.

Nezgrapno receno da se ram vrti kroz procesorā€¦ Cpu i ram nemaju neku korelaciju medjusobno vec je proces taj koji moze ili kostiti vise cpu-a ili vise rama ili oboje. Proc koji on koristi prema cijeni koju je rekao je Intel Xeon E3 1245v2 4c/ 8t koji podrzava 32GB rama. Znaci 4GB po threadu, iznad 32GB nema smisla. Aplikacija odnosno proces je taj koji definira kako ce se trositi cpu ili ram. Mozes imat app koji treba hrpu toga podici u ram, a da proc mora napraviti malo toga i samim time imas minimalni load. Isto tako cpu moze ubit neki app koji treba puno toga procesirati, a da rama imas preko 50% free. Ne mozes to tako egzaktno gledati. Deep query nad nekom velikom bazom moze ubiti cpu, a da rama imas jos slobodnog. S druge strane, mozes hrpu toga staviti u memcache kako cpu ne bi morao citati s diska vec direktno iz rama pa ti dobro dodje vise rama na serveruā€¦ Ako imas vise rama mozes vise procesa paralelno dignuti. A u virtualnoj okolini ram je ono sto je zbilja bitno jer zadnje generacije intelovih procesora treba moc zaklat, pogotovo ako se radi o E7 serijiā€¦

Proc je ustvari Intel Xeon E3 1225v2 4c/4t

I isto podrzava max 32GB.

Da. Kao sto rekoh meni je bitna virtualizacija i s ovim strojem mogu podignnuti solidan broj virtualnih strojeva.

Jedino bih ja upogonio nesto drugo od hyperv-a, ali kaj sad,ak si zadovoljan,svakom svoje :laughing:

Zasto? Meni je Hyper-V odlican.

Zato sto imas linux guestove. Linux ima bolji memory management od windowsa pa virtualke na linux hostu bolje radeā€¦ A win guest s paravirtualiziranim driverima sa ispod npr. kvm-om ili xenom leteā€¦ A i nisam pobornik MS-a, svojevremeno sam vodio akademski centar u HR za njihove proizvode, licencne sheme su im uzasne, tehnologija zatvorena, bjezim od njihovih proizvoda osim u krajnjoj nuzdi, to se samo iznerviras :smiley:

Ljudi, ako ja smijem da upitam :slight_smile: Icebluehost se pridigao i dali su obecanje da neceā€¦vise ovo da se desava da idu off, ono sto bih volio je neki web hosting ssd (shared) nasam sam na optima host (drug mi je preporucio), pa sta vi mislite o tome? Ili imate vi nekog da preporucite, @creatifcode studio4web mi je preskup jer jedna stranica mi je 3 GB teskaā€¦uistinu da su druge manje, ali ko znaā€¦

Smijes :laughing: Mi smo povoljniji od njih, imas jos 30% dolje s promo kodom i 45 dana jamstvaā€¦ Kakvi su ne znam, mozda se netko javi, nisam cuo bas nikakva iskustva o njima za razliku od s4wā€¦
Edit: eto jos jedan pozitivan review danas na fb stranici :smiley:

Ja imam neke siteove kod njih.
Nije reklama niti aff link, ali mogu ih samo preporučiti. :slight_smile:
Visoko profesionalni i jako povoljni.
Serveri u Hrvatskoj. :slight_smile:

Ako niko nije spomenuo najbolju www.icebluehost.com

Za shared koristim www.Euro-Space.net
Server je u UK i hostujem sljedece stranice tu na jednom account:
www.bosnachat.com
www.bihcafe.com
www.superbosna.net
www.birtija.com

pa upravo radi njihovog ispadanja i problema u ovoj godini sto nisu placali servere Hetzneru trazim alternativu.

ovo sto se tebi desilo je kriminal. I trebo bi napisat ovdje da svi koji su na njemu se makne od tih amatera. Jer kad najebu onda ce doci ovamo plakat.

1 Like

Ma zna vecina ljudi koji imaju na icebluehost.com da se to desava pise i kod njih na fan page stranici, ali je problem sto sam ja to uplatio do 2016 u novembru na godinu i pol i tako da mi se ne daju pare ponovo za nesto sto vec imam. Zato cu neku alternativu uradit sa shared hostingom cisto da ne budem offline

Dio email-a

Patrick Brookings
Staff
Hello,
Yes, sadly Hetzner shut us down yet againā€¦
I was expecting several payments from clients with overdue invoices, as well as a client with an annual renewal.
But again, Hetzner would not even wait for an hour. Now they told me that their system is automated and that they cannot postpone suspension, yet they did it in the past.

Neznam kako bi ovo nazvao. Pa to je dno dna, neznam dali se nize moze ici.

To se moze desiti, jest malo cudno ali ja imam server kod njih vec dvije godine i samo je jednom bio off pola sata a server koji kosta 300ā‚¬ kod njih placam 70ā‚¬ i oni brinu o serveru

Ovaj www.icebluehost.com je puko, evo vec pet dana licenca za cpanel nece, iako imam server do polovine sledece godine sa cpanelom.
Poslo sam dva ticket i nista ne odgovaraju, ne mogu da napravim backupā€¦
Mislim da nije dobro kod njih imati server.

Prijatelju i mene je takva situacija snasla, sto je jos gore bili smo offline a jako ozbiljne stranice drzim, priustili su mi bruku, tako da sam skontao uzeti kao ā€œbackupā€ neki kvalitetan shared ssd hosting, najvjerovatnije kod ovih optimahosting hr