Molim preporuku za dobar VPS

Pozdrav ljudi,

prije svega da vas srdacno pozdravim sve. Ja vec par godina unatrag imam vps server kod kompanije Icebluehost.com i do sada su bili sasvim ok (osim 2 ispadanja servera zbog neplacanja racuna Hetzneru), sada se izgleda desio i treci “offline” pa shodno tome da drzim jako ozbiljne web stranice tu, volio bih da mi neko predlozio alternativu za neki dobar i kvalitetan a prije svega profi vps, sa whm-om, kod njih koristim VPS DE 3 na godinu i pol kupljen.

neki su mi preporucili Inmotion web hosting, ima li neko iskustva s njima? I da naglasim da me ne zanimaju DJL firme pogotovo ne domace.

Nadam se vasim odgovorima i prijedlozima za alternativu, zbog ovih ispadanja.

www.online.net:slight_smile:

Koristis li ih ? Ima si iskustvo? Daj neki feedback, takvih linkova mali milion na netu, :slight_smile:

Oni su dio www.ovh.com grupacije, nisam nikad imao downtime na obicnim VPS-ovima.

100mb/s, anti ddos, neogranicen promet. Pola ovih balkanskih “web host provajdera” kupuje servere baš kod njih… Dobri, jeftini i lijepo za naplatit shared na Balkanu nasim glupanima.

ja bih to za potrebe svojih web stranica, bitno mi je da nemam sudbinu ko sada na icebluehost-u da im se desavaju ove stvari.

Moze i neki “bolji” shared hosting, ima li neko iskustvo npr svaka tri mjeseca da se placa…

Izvjegavaj one VPSe ili servere gdje ti nude brda i doline za male apre, to su ti containeri i to ti je u 90% slcaja sranje. Kupi 2 procesora i 2gb rama i to ti je uvrh glve. Nadji nekog da ti to optimizira i to ti je to. Moze te kostati malo para a mozes iamti strasnu masinu…

Ja sam optimizirao i podesio par servera, ali sad trenutno nemam vremena jer imam veliku seobu naroda na NGONX server.

1 Like

Ovh ima previse losih reviewa za kockat se s njima. Bolja iskustva imaju ljudi s njihovim cloud vps-om (vmware),ali ne bih… Glupo ime cloud vps, nego kakav bi bio inace nego cloud,ako se ne radi o containeru… :smiley:
Online.net nudi containere, to nije standalone virtualka,zaboravi, nije za ozbiljan web.

1 Like

Ljudi hvala velika :slight_smile: A recite mi za shared hosting gdje uzeti, gledao sam:
https://knownsrv.com/
webhostface.com (njih hvale a nisu ni skupi)

Ja sad imam kod OVH, odnosno kod soyoustart.com jedan dedicated server(3 x 120 GB ssd, 32 GB ram) koji placam 41€ i za sad vec 8 mjeseci nemam nikakvih problema.

1 Like

@creatifcode jel mozes neku tvrtku preporucit za shared hosting ? Ove gore sto sam naveo, jel znas nesto ?

Super :smiley: Serveri im imaju 3 i vise godina staza,ali su zato jeftiniji. Ja sam biased i ne bih se odvazio koristit te servere za shared hosting, za single project mozda. Ali to sam ja, 3g nije strasno staro za server, umirovio sam par dedija kod klijenata koji su radili 8 i 12g bez problema…

To je jeftino. Samo, kako funkcionira tih 32Gb rama sa 4 jezgre? Meni to zvuci malo bezveze, ali eto mozda mozes napisati kako se tih 32GB rama ponasa?

Sad mi je drug predlozio neki hrvatski hosting, optimahosting hr (da ne bude reklama) ima li neko iskustva s njima?

Ne kuzim sta je tu betveze i sta tu ne bi trebalo funkcionirati. Imam gore instaliran windows Server 2012 i na njemu dvije virtualke, jedna debian sa cPanelom (Apache), i jedna sa Ubuntuom i ISPConfig panelom (nginx), na svakom po 4 ili 5 stranica i sve funkcionira odlicno bez ikakvih problema.

Ja ti za domace trziste mogu preporuciti http://www.studio4web.com.

1 Like

Naravno da funkcionira, i trebalo bi funkcionirati. Nego ja pitam jer mislim da je 16gb rama unutra bezveze samo trosi struju.

Neki se drze pravila 4gb per CPU, no i to mi zvuci previse. A tvoj dedicated ima 8GB rama per CPU. Pa eto, rijetko kad vidim nesto takvo pa pitam kak tofunkcionira, dali taj ram samo stoji ili se trosi, no mislim da mi nemozes odgovoriti na pitanje dali taj isti server s 32GB rama radi isto kao i onaj s 16GB rama jer IMO mislim da onaj s 16GB rama bi trebao raditi bolje.

Mozda netko drugi zna odgovor… Cisto informativno me zanima jer kako moze 1 core trosit 8gb rama, to jednostavno ne sljaka… Na jednom drugom forumu je jedan lik lijepo objasnio pricu s Ramima. Ako imas 4 jezgre i stavis previse rama, u ovom slucaju puno previse, jer osobno mislim da je i 16GB rama previse na 4 jezgre. To je kao da stavis u automobil rezervoar od 10000 litara, nikad neces putovati tako daleko, a automobil ti vise trosi zbog velikog rezervoara…

Mozda, ovisi. Ako ce misliti dizati jos koju virtualku, bolje da ima rama nego da mu fali. windowsi vole swapat i drljat stalno po disku, pogotovo kad skidaju zakrpe. MS SQL ti keshira npr. slobodni ram koji mu je dostupan, a limit se moze podesiti. Apache pak voli trosit rama tj. php procesi koji se dizu unutar apachea vole trosit rama, ali tu sad vec ulazimo u domenu izbora mpm-a, php interpretera i optimizacije samog apache servera. Vjerojatno moze bez beda ici na 16GB, ali s 32GB ima vise fore za kasnije ekstendanje. Ono sto je problem u ovoj konfiguraciji je single point of failure, ali ocito nije bed ako nastane donwtime dok se server ne popravili ili virtualke vrate iz backupa na novi server…

Da samo zaboravljas da se taj ram vrti kroz procesor. I u njegovom slucaju jedna jezgra ce raditi s 8GB rama. Drugim riejcima bolje je da dvije jezgre rade sa 8GB rama, performance su kudikamo bolje. To ja govorim. A pitanje je bilo dali je on slucajno zavrsio na ovom serveru ili je s nekim razlogom na serveru s 4 jezgre i 32GB rama.

Jer onak od oka ako usporedis server s 4 jezgre i 32GB rama s procesorom od recimo 8 Jezgri i 16GB rama onda se jedno s drugim nemoze ni mjeriti jer razlika u performansama je ogromna.

Znam da svi ti procesi vole papati RAM, ali procesor mora obraditi taj silan ram. No vjerujem da s obzirom sto je napisano da je na tom serveru, taj ram nije iskoristen niti u pola. Drugim rijecima vracamo se napricu o automobilu i 10000 litara punog rezervoara.

Naravno da nije iskoristen, i vjerujem da nece uskoro biti niti iskoristen. Glavni razlog zasto sam uzeo tako jak dedicated server je radi izrade viritualki. Nije svaki dedicated server ili server opcenito namijenjen hostanju stranica, postoje i drugi use casovi servera osim hostanja.